Nejlepší koupání v ČR

26. 7. 2012
Nejlepší koupání v ČR
Pokud se vám letos prostě nechce k moři, vyzkoušejte místo něho osvědčené české přehrady, koupaliště a zatopené lomy. Nebudete litovat! A které jsou na seznamu těch nejlepších?

Máchovo jezero,Doksy

Máchovo jezero je největší rybník v Libereckém kraji a zároveň osmý největší rybník u nás. Jeho název se vžil postupně koncem 19. století v souvislosti s Karlem Hynkem Máchou, který se sem jezdil koupat. Pláže Máchova jezera dnes využívají v letních měsících tisíce rekreantů. Zájmu se těší projížďky výletními loděmi, velký tobogan, bungee jumping a další atrakce. Vedle hotelů, restaurací, penzionů v Doksech a Starých Splavech se hlavně na severním a severovýchodním břehu jezera nachází řada kempů (Borný, Klůček, Bílý Kámen), pláží a chatových oblastí. A diskotéka Bílý Kámen je známá každoročně pořádaným festivalem elektronické taneční hudby Mácháč. Jinak tu můžete jezdit na kole nebo houbařit…

Vranovská přehrada, Znojmo

Přehrada byla vybudována na řece Dyji v blízkosti Vranova nad Dyjí zatopením vesničky, které se dnes říká „Starý“ Bítov. Přehradní nádrž byla naplněna v roce 1936 a polozbořené domky zmizely pod hladinou řeky. Je dlouhá asi 30 km a zasahuje až pod hrad Bítov do údolí Želetavky. Říká se jí Moravský Jadran a nabídne vám jednu z nejkvalitnějších přehradních vod u nás. Většinu léta se v ní můžete bez obav koupat, věnovat se vodním sportům, opalovat se… Rekreační střediska se koncentrují do okolí Vranova nad Dyjí, Bítova a Podhradí nad Dyjí. Vyhledávané jsou plavby lodí a v okolí se nachází spousta památek. Na své si přijdou i rybáři – mimopstruhový revír ÚN Vranov i pstruhové revíry Dyje nabízejí bohaté úlovky.

Riviéra, Brno

Přírodní koupaliště, které vzniklo přehrazením části řeky Svratky, nabízí kaskádu tří bazénů s odstupňovanou hloubkou. Začíná brouzdalištěm a končí hloubkou 210 cm. Riviéra Brno nabízí také bazén pro neplavce v podobě mírné říční zátoky. Pro nejmenší jsou zde připravené atrakce, dětské hřiště a návštěvníci mají k dispozici šatny i skříňky na odložení cenných věcí. V areálu jsou také připraveny kurty na beachvolejbal, hřiště na pétanque, pingpongové stoly, posilovna a samozřejmě nechybí ani dostatek občerstvení.

Nové Mlýny, Břeclav

Vodní dílo Nové Mlýny je kaskáda přehradních nádrží na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy na jihu Moravy. Tvoří ji tři přehradní nádrže: Mušovská, Věstonická a Novomlýnská, které jsou co do rozlohy třetí největší v ČR (po Lipnu a Orlíku). Nádrže byly postaveny v 70. letech 20. století, aby zamezily záplavám a zvýšily intenzitu zemědělské výroby. Nádrže vznikly zatopením obce Mušov, po které paradoxně zbyl uprostřed nádrže jen kostel vyčnívající nad hladinou. Okolí je jako stvořené pro cyklistiku a radost tu budou mít i rybáři.

Vodní nádrž Rozkoš, Česká Skalice

S nadsázkou se jí říká Východočeské moře. Jedná se o vodní dílo na potoku Rozkoš v Úpsko-metujské tabuli. Podle rozlohy je osmou největší přehradou v České republice a vy se můžete věnovat koupání, vodním sportům, rybařit a podniknout také zajímavé výlety po okolí, které je prostě rozkošné!

Bolevecké rybníky, Plzeň

Soustavu Boleveckých rybníků tvoří 12 rybníků, z nichž největší Velký Bolevecký rybník má 54 ha. Díky této rozloze je kromě koupání vhodný také pro jachting či surfing. Odpočívat můžete na písečné pláži ve stínu stromů a pro občerstvení využijte místní stánky a restauraci.

Jezero Chmelař, Žatecko

Zatopená oblast nabízí dvě písečné pláže, hřiště pro dospělé i děti a kemp s možností ubytování v chatách či stanech. K dispozici jsou sprchy a kabinky na převlékání. Zábavu si užijete v nové herně, kde najdete oblíbený fotbálek, minigolf či kulečník. Zapůjčit si můžete lodičky a šlapadla a vydat se napříč jezerem.

Přehrada Hracholusky, Plzeňsko

Přehradu Hracholusky můžete brázdit i na parníku. Ubytování zajistí kemp, kde mimo klasických chatek můžete bydlet v pokojích, ve stanech nebo přívěsech. Kromě vodních radovánek si v tomto areálu užijete také dostatek zábavy. Je libo vodní trampolínu, motokáry, finskou saunu nebo minigolf?

Lom Kristýna, Hrádek nad Nisou

Lom Kristýna představuje přírodní nádrž s travnatým i písečným břehem. Připravena jsou hřiště na volejbal, tenis, minigolf a jiné sportovní aktivity. Ubytovat se můžete v chatkách nebo penzionu a občerstvit v bufetech nebo místních restauracích. U tohoto jezera jsou vítaní také vyznavači nudismu.

Hostivařská přehrada, Praha

Najdete ji v klidné lokalitě na rozmezí městských částí Prahy 10 a Prahy 15 uprostřed Hostivařského lesoparku. Pouze pár minut cesty z centra vznikla největší vodní plocha v Praze o rozloze 43,8 ha, kolem níž se rozprostírá jedna z nejkrásnějších přírodních scenerií v hlavním městě. Jsou tu travnaté a písečné pláže, nudistická pláž, dětské hřiště a mnoho sportovišť, jako jsou kurty na beachvolejbal, tenisový kurt, nohejbal, streetbalové koše, ruské kuželky, ping-pong, fotbálky. Celá nádrž prošla v letech 2010 a 2011 odbahněním.

Kamencové jezero, Chomutov

Kamencové jezero představuje opravdový unikát. Je totiž jediné svého druhu na světě! Vzniklo zatopením lomů a jeho plocha činí téměř 16 ha. Před vstupem na pláž se mů-žete pohodlně převléknout v kabinkách. Pak už jen zbývá rozhodnout se mezi travnatou či písečnou pláží, případně oddělenou nudistickou. Mimoto se můžete vyřádit na kurtech a hřišti na nohejbal či volejbal. Pro občerstvení můžete využít restaurace, rychlá občerstvení i kiosky. V místě je také možnost ubytování – v hotelu, autokempu či turistické ubytovně.

Foto: Profimedia.cz

ČTĚTE TAKÉ:
Dcery Demi Moore nechtějí, aby se k nim matka přiblížila

ČTĚTE TAKÉ:
Petra Faltýnová a Leoš Mareš nafotili sexy fotky

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nestýskejte si po ideálním protějšku. Prostě se vám nedaří narazit na správného a jedinečného nápadníka. Nemá cenu se zahazovat s někým, o kom víte, že to s vámi nemyslí vážně. O vánočním…

Nejčtenější články

Doporučujeme