Nejlepší popovou písní je Bohemian Rhapsody

19. 9. 2008
Nejlepší popovou písní je Bohemian Rhapsody
Královna, tedy britská kapela Queen, je opět na vrcholu a dokazuje, že i třicet let po svém založení má posluchačům stále co říct. Jejich píseň Bohemian Rhapsody totiž byla v prestižní anketě onepoll.com zvolena deseti tisíci hlasujícími za nejlepší popovou píseň všech dob. S přehledem tak za sebou nechali písně hudebních velikánů, jako jsou Beatles, Elton John nebo Robbie Williams.

Jak tisku uvedl organizátor celé ankety John Sewell, vyhrála píseň, která si označení nejlepší pop song rozhodně zaslouží.

"Bohemian Rhapsody je píseň vskutku výjimečná a to nejenom svou nezvyklou aranží a délkou. Je to jediná píseň, které se na britském trhu prodalo více než milion kopií. Kromě toho dosáhla dvakrát na vrchol britského hudebního žebříčku, kde se udržela celkem čtrnáct týdnů. A to po jejím vydání v roce 1975 a dále pak po smrti zpěváka Freddieho Mercuryho v roce 1991," uvedl Sewell s tím, že kromě toho byla v roce 2004 uvedena do Grammy síně slávy. Skupina Queen přijede v čele s novým zpěvákem Paulem Rodgersem do Prahy předvést svou show 31. října 2008.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nejlepší by pro vás bylo sbalit se a vyrazit na chatu, kde je klid. Hvězdy vám nepřejí mnoho energie. Sžírá vás spíše mentální únava a psychicky na tom nejste moc dobře. Pokud si…