Nejlepší role Františka Němce: Ztřeštěný táta Luboš i nesmělý doktor Gregory

7. 1. 2022
Díky svému podmanivému hlasu i vzezření gentlemana si mohl jeden z nejvýraznějších českých herců své doby střihnout ty nejrozmanitější role. Komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku či Jak dostat tatínka do polepšovny se staly nesmrtelnými nejen díky malému Vaškovi, ale především jeho tátovi v podání herce Františka Němce.

Stvořený pro divadelní prkna

Narodil se v Sezimově Ústí do rodiny elektrikáře, a protože ho už odmalička bavilo divadlo, na gymnáziu se rád přidal k ochotníkům. A měl jasno. Po maturitě František Němec úspěšně složil zkoušku na vysněné DAMU a už během studií dostal příležitost ukázat, co za talent v mladém adeptovi na herectví dřímá. V Divadle S. K. Neumanna (dnešní Divadlo pod Palmovkou) si střihl roli v představení Fráni Šrámka Měsíc nad řekou. Po absolvování DAMU působil v Městských divadlech pražských, nejvíc mu však k srdci přirostlo Komorní divadlo. Na divadelních prknech exceloval v mnoha rolích, nechyběl Hamlet, Faust nebo profesor Higgins v komedii Pygmalion a spousta dalších charakterních a psychologicky komplikovaných rolí napříč téměř všemi vyhlášenými divadly v Praze.

Jak se z dramatu Jak vytrhnout velrybě stoličku stala komedie? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Během celého pracovního týdne vás bude provázet dobrá nálada a pozitivní přístup. Jakmile dojde k nesrovnalostem, tak je hravě a bez hádek vyřešíte. Tím ušetříte čas zaneprázdněnému…