Nejoblíbenější diety a cvičení slavných. Hubněte jako oni!

15. 4. 2014
Jak se podařilo zhubnout slavným českým celebritám? Vyzkoušejte i vy jejich triky a vytvarujte svou postavu do plavek!

Bára Nesvadbová

Ovocná dieta

Veškerý přísun potravy je omezen pouze na ovoce. Druhy můžete libovolně kombinovat. Ten, kdo drží tuto dietu pije také každý den směs ovocných šťáv, enzymů a minerálů. Snižuje se tak nejen chuť k jídlu, ale vyrovnává se i hladina cukru v krvi a čistí se trávící trakt. U této diety je ve velmi malém množství povolen např. i humr, nebo jehněčí maso. Zakázány jsou brambory, chléb a celozrnné potraviny.

Petr Kolář

5000 kJ denně

Vyzkoušel snížení příjmu energie na 5000 kJ denně s pomocí tzv. krabičkové diety. Ztratil mnoho centimetrů v pase i kil.

Václav Neckář

Dělenná strava

S dělennou stravou a pohybem mu pomohl odborník Vít Chaloupka. Během roku se tak Václavu Neckářovi podařilo shodit celých 35 kilo! Oddělil sacharidy od bílkovin, maso od příloh, pečivo od sýrů...

Bára Basiková

Krabičky

"Doporučuji všem krabičky! Nemusíte se o nic starat, kontrolovat hodnoty na potravinách, ani obíhat spoustu krámů, abyste sehnali čerstvé maso a ryby..."

Tereza Maxová

Všeho s mírou

Jedna z nejkrásnějších Češek byla mnohdy nucena kvůli své profesi shodit rychle pár kil, to pak prý vydržela i několik dní pouze o zelených jablkách a salátu. Takové hubnutí ale rozhodně nedoporučuje. Ženám radí, aby poslouchaly své tělo a jedly s mírou všechno, na co mají chuť. A když to nepomůže, mají se řídit pravidly ájurvédy.

Eva Decastelo

Zeštíhlující procedury

I ona bývala kdysi nespokojená se svojí postavou, a tak často držela dietu. Jednou z nejšílenějších byla dieta založená na konzumaci šampaňského a ananasu. Tenkrát jí bylo asi devatenáct let. Těhotenských kil a pomerančové kůže se ale prý zbavila díky neinvazivní liposukci a dalším kosmetickým zeštíhlujícím procedurám.

Dara Rolins

Rýže s vývarem

I Dara má občas potřebu shodit nějaké to kilo! Pak sáhne po rýži a uvařenou ve vývaru ji konzumuje po malých porcích 5x denně. Nezapomíná samozřejmě i na důsledné dodržování pitného režimu, což obnáší vypít 2 - 3 litry vody nebo neslazených čajů denně.

Mahulena Bočanová

Mrkev a tanec

Nikdy nemusela výrazně hubnout, ale když měla pocit, že jí někde něco přebývá, jedla prý jednoduše jen mrkev, syrovou nebo lehce povařenou na másle. Postavu si udržuje tancem.

Monika Absolonová

Tanec

„Vždycky začnu pravidelně cvičit, když potřebuji zhubnout nebo se dostat do kondice kvůli roli. Tanec řadím na první místo, ráda zajdu i na gold a když je třeba, do posilovny."

Michal David

Krabičky

Pět nutričně vyvážených jídel mu denně přivážel kurýr. Za necelé dva měsíce díky tomu zhubl 10 kilo!

Eva Urbanová

Chromová dieta a dělená strava

Díky chromu zhubla 60 kilo! Chrom pomáhá udržet hladinu krevního cukru pod kontrolou. Není to prostředek na hubnutí, ale přirozený nástroj k vyrovnání biologické nerovnováhy vyvolávající neodůvodněný hlad a chuť na sladké.

Pavel Vohnout alias Kyklop

Správný výběr potravin

Frontman kapely Maxim Turbulenc ještě nedávno bořil pódia svou těžkonážní vahou. I kvůli svému zdraví si řekl dost a přestal se přežírat. Rázem měl dole nejméně 54 kg. Omezil porce jídla, změnil výběr jídla a užíval podpůrné prostředky na zahnání hladu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Markéta Konvičková

Bikramjóga

Finalistka první řady Československé Superstar si ráda dopřávala dobroty. Pak ale objevila bikramjógu a kila šla dolů!

Daniel Hůlka

South Beach dieta

„První týden jsem pil jen jemně perlivou vodu a střídal to s čajem ze speciální bylinné směsi. Denně jsem vypil 1,5 až 2 litry jemně perlivé vody a litr bylinkového čaje, ale nesnědl jsem ani sousto. Druhý týden jsem jedl pouze zeleninu a třetí týden pouze nízkotučnou stravu. Za měsíc jsem shodil čtrnáct kilo, a protože jsem v redukčním jídelníčku pokračoval a k tomu ještě cvičil, shodil jsem celkem třicet kilo!"

Dagmar Patrasová

Ketonová dieta

Strava při ketonové dietě se skládá z bílkovin a tuků, povoleno je jen velmi malé množství sacharidů. Tělo se dostane do „ketózy“, což znamená, že si organismus nebere energii ze sacharidů, protože je nepřijímáte, ale z tukové tkáně. Dagmar tak zhubla za pouhé tři měsíce 11 kilogramů!

Iveta Lutovská-Vítová

In-line bruslení

Její dokonalé křivky nejsou výsledkem mnoha hodin dřiny a odříkání, jako je tomu u řady modelek. „Sport mám hlavně spojený se zábavou, proto mě nejvíc baví kolečkové brusle!"

Zuzana Norisová

Tanec, jóga a procházky

„Když tančím, je to pro mě něco jako meditace, během které vypnu a cítím se dobře,“ vysvětluje herečka. "S přítelem si pustíme muziku a rozjedeme to klidně uprostřed obýváku nebo kdekoli, kde se ozve hudba,“ říká. "Při pohybu mě baví střídat dynamičnost a klid, proto bych si chtěla najít víc času i na jógu nebo pilates. Alespoň se snažím chodit na pravidelné procházky do přírody.“

Alice Bendová

Power Plate a večerní dieta

"Mám doma Power Plate! Důvod, proč jsem se pro něj rozhodla, je hlavně úspora času. Stačí na něm cvičit totiž jen třicet minut denně. Možná se zdá, že je to málo, ale můžu potvrdit, že když na něm cvičím třikrát po sobě, hned je vidět, že se tělo zpevní a zvýrazní se břišní svaly! Když chci hubnout, z jídelníčku vyhodím vše tučné, jím převážně maso se zeleninou a po páté hodině prostě nejím..."

Gábina Partyšová

Sport

V létě hraje golf a tenis, v zimě si jde zabruslit nebo zalyžovat a přes rok využívá bazén. Dvakrát týdně chodí na hodiny pilates.

Štefan Margita

Margitova dieta

Dokázal sestavit jídelníček, po kterém se úspěšně hubne! Během dvou týdnů prý člověk shodí až 10 kg, přičemž každý den je lehčí minimálně o půl kila! Odborníci na výživu mají k Margitově dietě výhrady - prý tělu dodává málo vlákniny, vápníku i nenasycených mastných kyselin a naopak je až příliš bohatá na bílkoviny, tuky a cholesterol. Pozitivně ale hodnotí vynechání alkoholu, omezení soli, koření a přísný pitný režim s důrazem na vodu a neslazené minerálky.

Felix Slováček

Malé porce jídla

Na váhu si nestoupá, ale jakmile cítí, že nedopne kalhoty, okamžitě sáhne k účinnému opatření. „Mojí dietou je zmenšování porcí. Jím všechno, ale když cítím, že to je potřeba, místo normální porce si dám dětskou a každé sousto se přitom snažím co nejvíce vychutnat.“ Dvakrát týdně chodí na tenis a od jara do podzimu i na golf. Výhodu mám také v tom, že jako Moravák nemusím pivo, to si radši vždycky dám dobré víno, které nemá tolik kalorií.“

Petra Janů

Saláty všeho druhu a tělocvična

"Úprava jídelníčku nestačí, je třeba také cvičit, a tak jsem si už před lety pořídila první videokazetu s aerobikem! Nyní už čtrnáct let chodím dvakrát týdně do posilovny, kde cvičím pod dohledem trenéra, a třikrát týdně chodím dopoledne na wacu shape, což je podtlakové vajíčko, které bezvadně funguje na partie hýždí a stehen." Ráno snídá ovesné polštářky s oříšky a jogurtem či mlékem, na svačinu si dá ovoce nebo zeleninu a k obědu a večeři kus masa nebo salát. Z masa jí hlavně drůbež a ryby.

Petra Černocká

Maso a zelenina

Jakmile přibere kilo nebo dokonce dvě, hned zpozorní a začne jíst pouze maso a zeleninu, zatímco pečivo a knedlíky úplně vynechá. Svou váhu tak prý má zpátky do týdne. K večeři si při redukčním režimu s oblibou dává šunku, sýr a rajčata.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

A jaká je vaše zaručená dieta, kterou startujete před "obdobím plavek a dovolených"? :-)

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ať už se pustíte do jakékoliv práce, dočkáte se partnerových připomínek. Má šťouravou náladu a vy zase dojem, že se vás snaží rozhodit. Pakliže musíte do práce, nehoňte se za nejlepším…