Nejsem tak bohatá, abych ��

30. 8. 2000
"Nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci". Tak zní staré a velice moudré přísloví. Řekla bych, že v případě vietnamských tržnic, prodejen a stánků to platí dvojnásob.

Nejsem tak bohatá, abych ��

"Nejsem tak bohatá, abych siKlepněte pro větší obrázek mohla kupovat levné věci". Tak zní staré a velice moudré přísloví. Řekla bych, že v případě vietnamských tržnic, prodejen a stánků to platí dvojnásob. Sice levné, ale velice nekvalitní zboží zaplavilo již před několika lety naše náměstí, později návsi vesnic a vesniček, vytlačilo kvalitní zboží ze zděných obchodů. Kam se podíváte, všude naleznete vietnamské prodejce smlouvající o ceny. Na našich hranicích s okolními státy stojí řady kýčovitých trpaslíků, které jakoby říkaly, tady je vietnamovo.
Když si dáme na misky vah výhody a nevýhody tohoto prodeje, pozitiva jsou jednoznačně ve prospěch Vietnamců. S oblibou totiž zaměstnávají důchodkyně, za které neplatí zdravotní a sociální pojištění, zboží většinou pašované nepodléhá clu, o kvalitě zboží raději ani nemluvím ( pokud se výrobek nerozpárá po prvním praní, pak po druhém určitě, o stálosti barvy nemůže být ani řeč). Ovšem nejedná se pouze o textilní výrobky, ale například i o elektroniku, obuv apod� A opět nekvalitní.
Proč si tedy máme neustále kupovat nekvalitní, pašované zboží, jehož prodej naší společné kase rozhodně nic nepřináší?

Nemusíme. Stačí logická úvaha a zjistíme, že sice u stánků nakoupíme levněji, ale o to zase častěji, neboň dané zboží nic nevydrží. Ve finále budeme na tom s financemi mnohem lépe, pokud si koupíme kvalitní zboží, které vydrží.

Podporujte i vy raději naše výrobce, prodejce a dovozce, kteří vám nabídnou odpovídají kvalitu za odpovídající ceny a na své zboží dostanete záruku.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Získejte si na svou stranu kolegy. Hovořte s nimi a navažte hlubší vztah. Nemusíte se jim ze všeho zpovídat. Díky vřelejším vztahů budete správní týmoví hráči. Nyní jste pro firmu velkým…

Nejčtenější články

Doporučujeme