Nejslavnější vůně: Nina Ricci: L’Air du Temps

10. 6. 2003
Nejslavnější vůně: Nina Ricci: L’Air du Temps
Nadčasové spojení krásy, elegance a mládí láká již po několik desetiletí ženy k jedinečné vůni od Nini Ricci nesoucí jméno „L’Air du Temps“. Od svého vzniku v roce 1948 si tento legendární parfém získal srdce žen celého světa vč. princezny Diany a Claudie Cardinalové.

Soutěž o 3 balení parfému L'Air du Temps od Nina Ricci s internetovou parfumérií www.parfum.cz

Vůně symbolů

Symbolika hraje významnou roli podíváme-li se blíže na parfém "L'Air du Temps". Jeho název ve francouzštině evokuje modernost, současnost. Je to vzduch, který dýcháte, nálada okamžiku. Nejen díku tomuto poselství zůstává vůně nadčasová a moderní v každé době.

Mystický je i výběr barev spojených s parfémem - žlutá a modrá. Goethova Teorie barev praví: "Žlutá je veselá, radostná a něžná." Představuje také barvu světla a tepla, prosperity, energie, radosti a věčnosti. Kombinace žluté a modré přináší dokonalou harmonii teplých a studených odstínů. Žlutá přináší teplo a světlo, které modrá osvěžuje a zklidňuje dodávající pocit vzdušné lehkosti.

Holubice a křídla

Flakón parfému "L'Air du Temps" představuje skutečné umělecké dílo. Mistrně vybroušené sklo s mytologickým uzávěrem ve tvaru holubice se stane klenotem vaší kosmetické výbavy.
Holubice je symbolem lásky a míru. Tvůrci flakónu použitím Afroditina dárku svému milému oslavují znovu nalezený mír a nekonečné mládí. Rozpjatá křídla holubice symbolizují svobodu, lehkost, rozlet duše.

Slavný flakón vznikl v dílně Marca Laliqua v roce 1948 podle návrhu Joan Rebull. Právě u společnosti Lalique se dodnes vyrábějí exklusivní limitované série parfému "L'Air du Temps". Malá balení 30 a 15 ml se začala vyrábět v padesátých letech na základě požadavků americké klientely. Počátkem devadesátých let jste měli možnost koupit si vůni v limitované edici s barevnými uzávěry.

Okouzlené celebrity

Přáním Roberta Ricciho bylo nabídnout parfém do té doby nevídaný. Vůně na den byly (r. 1948) velice těžké, vůně od Niny Ricci proto zapůsobila jako tolik očekávané osvěžení. Tajemství vůně bylo smíchání syntetických látek s přírodními esencemi. Slavný "nos" Francois Fabron tak dlouho experimentoval s ingrediencemi, dokud nevznikla čistá a lehká vůně.

Rafinované směsy růže, gardénie, jasmínu, irisu a santalového dřeva pohledla řada slavných žen. V dlouhém seznamu zapřísáhlých fanynek parfému najdete:
  • Madame Raymonde Ricci, žena Roberta Ricciho, byla první nositelkou této vůně
  • Claudia Cardinale zbožňuje slavný parfém. "Miluji tu vysoce ženskou vůni, sluneční lahvičku i romantické jméno - vždycky se vracím k L'Air du Temps". Ingrid Bergmanová a její dcera Isabella Rossellini, která vzpomíná, že L'Air du Temps byl její první parfém.
  • Princezna Diana, která prohlásila, že byla do L'Air du Temps zamilovaná. Zřejmě proto, že tento parfém se jí tolik podobal. Spojovala je tradice, smělost, klasika i moderní smýšlení.
Ani umělcům nezůstal L'Air du Temps lhostejným. Sama Nina Ricci se často pohybovala v jejich blízkosti a vyhledávala jejich společnost. Za všechny jmenujme Andyho Warhola, který vyzdobil výkladní skříně vyhlášených obchodních domů v New Yorku ve stylu L'Air du Temps.

50 let ve fotografii

1950; 1983-19841986


1988-90


1990-91


1992; 1998-99


2000


2000-2003

Dárek pro každého

Stáhněte si tapetu pro váš monitor s nejnovější fotografií reprezentující parfém L'Air du Temps od Nina Ricci ?

800x600 1024x768Soutěž o 3 balení parfému L'Air du Temps od Nina Ricci s internetovou parfumérií www.parfum.cz

Soutěž je již uzavřena. Parfém vyhrála Markéta, Helena a Jitka. Blahopřejeme.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Hurá! Je tady víkend a s ním přichází nespočet volnočasových aktivit. V rodině panuje výborná nálada, a proto se můžete vyřádit. S dětmi je legrace a představujete pro ně vzor. Partner je…

Nejčtenější články

Doporučujeme