Nejsou brýle jako brýle. Jak se vyznat v těch dioptrických?

11. 6. 2018 Prezentace klienta
Brýle s modrým filtrem by měly být povinnou výbavou každého, kdo pracuje na počítači. Speciální filtr udrží vaše oči déle ve formě, a práce vám tak půjde lépe od ruky.
Jsou pro vás pojmy jako multifokální brýle, hydrofobní úprava nebo antireflexní vrstva španělskou vesnicí? Uděláme vám v nich jasno!

Posvítíme si také na další výrazy spjaté s dioptrickými brýlemi a představíme rovněž brýle s filtrem modrého světla, které se oprávněně dostávají na výsluní. Po přečtení tohoto článku budete znát vše, co potřebujete ke správnému výběru brýlí.
Kdybyste ale přece jen pořád v něčem tápali a toužili po vysvětlení tváří v tvář odborníkovi, můžeme vám jen a jen doporučit službu společnosti OptikDoDomu. Právě tato rodinná oční optika nám pomohla vnést světlo do brýlových nejasností. A to samé udělá i u vás doma. Stačí si nezávazně a zadarmo objednat návštěvu optického odborníka. Přijede k vám kamkoliv po celé vlasti české a představí vám bohatou kolekci kvalitních brýlí vlastní produkce za rozumnou cenu. Produkty této české optiky vám pomůžou vyřešit řadu problémů. Jakých? Například vás odnaučí vyčerpávat se hrou na brýlová škatulata.

Dost bylo brýlových škatulat

Všimli jste si, kolik lidí hraje se svými dioptrickými brýlemi hru škatule, škatule, hejbejte se? Dočtou článek v časopisu a chtějí se mrknout, jak skotačí vnuci na zahradě – vymění brýle na blízko za brýle na dálku. Malí rošťáci se baví dobře, a tak se rozhodnou, že jim upečou něco dobrého na zub. Jenže ten recept s brýlemi na dálku přečíst prostě nejde – další výměna. A tak to jde celý den.

Nebaví vás brýlová škatulata? Pořiďte si multifokální brýle ráno je nasadíte a večer sundáte. Jak tohle kouzlo funguje? Přes horní část multifokálních čoček vidíte ostře vzdálenější předměty, ve spodní části se nachází čtecí zóna. Vše mezitím zajišťuje skvělé vidění v přechodných vzdálenostech. Oproti svým bifokálním předchůdkyním nemají multifokály žádný viditelný přechod. Brýlová skla tedy nenarušují váš báječný vzhled.

Brýle, které ocení i lidé s ostřížím zrakem

Máte zrak jako ostříž? Gratulujeme! Jistě chcete, aby vám ještě dlouho vydržel. Pak byste si měli chránit oči před modrým světlem. Tento neviditelný prevít na nás totiž číhá všude kolem. Vyzařují ho zejména displeje moderní elektroniky. Pokaždé když koukáte třeba na televizi, do počítače nebo na mobil, musí váš zrak bojovat s modrým zářením. To unavuje oči, znepříjemňuje usínání a stojí také za pocitem celkové nepohody.

Zbavit se ho přitom můžete velmi snadno. Stačí si pořídit brýle s filtrem modrého světla. Tento hit poslední doby láme prodejní rekordy v očních optikách. Není divu. Tak snadná prevence unavených očí tu ještě nebyla. Filtr  modrého světla si můžete pořídit také do dioptrických brýlí. A věřte, že za tuhle investici vám bude váš zrak děkovat. S brýlemi pro práci na počítači totiž zůstanou vaše oči svěží po výrazně delší dobu, a práce vám tak půjde snadněji a rychleji.

Klepněte pro větší obrázek 
Brýle s modrým filtrem by měly být povinnou výbavou každého, kdo pracuje na počítači. Speciální filtr udrží vaše oči déle ve formě, a práce vám tak půjde lépe od ruky.

Úpravy brýlových čoček, které si zamilujete

Největší nevýhodou plastových čoček je vyšší náchylnost k poškrábání. Ale už i s tím si v dnešní době dokážou optici poradit. Stačí použít takzvané tvrzení. Díky němu se plastové čočky vyrovnají tvrdosti skla, a riziko poškrábání tak rapidně klesne k nule.

Nulové můžou být také nežádoucí odlesky od brýlových skel. Unavují oči, a proto je dobré s nimi zatočit. Postará se o to antireflexivní vrstva. Ta má i své estetické kouzlo. Díky antireflexu vám totiž bude lépe vidět do očí. Vaše oči navíc budou působit daleko přirozeněji.

Nebaví vás každou chvíli čistit dioptrické brýle? Pořiďte si brýlové čočky s hydrofobní úpravou. Tato speciální vrstva zahladí mikroskopické póry na povrchu a čočka se pak nejen méně ušpiní, ale také se snadněji čistí.

Jak chránit oči před slunečními paprsky?

Hlavně v letních dnech řeší nositelé dioptrických brýlí zapeklitou otázku: Jak chránit oči před slunečními paprsky? Pokud si nechcete nasazovat kontaktní čočky a nevyhovuje vám ani sluneční klip na brýle, máte ještě další dvě možnosti – samozabarvovací čočky nebo sluneční dioptrické brýle. Samozabarvovací brýle se chovají tak trochu jako chameleon. Intenzitu zabarvení mění podle UV záření. V místnosti zůstanou průzračně čiré, venku se dokážou zabarvit až na úroveň slunečních brýlí. Sluneční dioptrické brýle jako by vypadly z oka běžným slunečním brýlím. Speciální čočky si totiž můžete nechat nasadit i do běžných typů slunečních brýlových obrub.

Optický poradce přijede k vám. Nezávazně a zcela zadarmo!

Ať už potřebujete běžné dioptrické brýle, nebo jste zatoužili po některé optické specialitě, nemusíte se kvůli tomu trmácet do kamenné optiky. Stačí si domluvit návštěvu očního poradce a vše si vyzkoušet v klidu domova. Až na vlastní oči zažijete tuto komfortní službu OptikaDoDomu, budete podobně nadšeni jako tisíce lidí před vámi.
Potěší vás i ceny a taky oblíbené akce 1+1 zdarma – jedny brýle zaplatíte, druhé dostanete gratis! A kdyby se vám druhé brýle opravdu nehodily, můžete je nechat vyrobit pro své blízké. Třeba jako poděkování za to, že vám v klidu domova pomáhali s výběrem slušivých obrouček.

Témata článku:   

Horoskopy

Je až neuvěřitelné, jakou máte extra chuť do práce. Záříte jako sluníčko na nebi a nedokážete se svého úspěchu nabažit. Jen si dávejte pozor, ať na své cestě za štěstím někomu z kolegů…

Nejčtenější články

Doporučujeme