Nejstarší supermodelka světa! Krásné Daphne Selfe je už 86 let!

13. 10. 2014
Hříva stříbrných vlasů po ramena, vystouplé lícní kosti, světlé, inteligentní, přívětivé oči a především 86 let vyrytých do usměvavé tváře. To je Daphne Selfe. Jedna z nejkrásnějších a také nejodvážnějších krásek modelingové agentury Models 1. Na světových přehlídkových molech objevuje už více než 64 let!

Tahle obdivuhodná a krásná žena ani nyní ve svém vysokém věku neuvažuje, že by s prací modelky skončila. Cítí se skvěle a je o ni stále zájem. Za poslední roky pracovně navštívila Prahu, Berlín, Paříž, ale i třeba i Jihoafrickou republiku. Jak sama tvrdí, teď je mnohem slavnější než tomu bylo na počátku kariéry.

V mládí patřila mezi statnější modelky. Při výšce 170 cm vážila 63 kilo a přesto jako dvacetiletá vyhrávala jednu anglickou soutěž krásy za druhou. Nejvíce však toužila po velké rodině a dětech. V roce 1954 se po roční známosti provdala, o rok později porodila syna Marka, po čtyřech letech dceru Claire a o rok později dceru Rose.

Do světa módy se jí podařilo vrátit až později v sedmdesátých letech, ale svůj skutečný comeback zažila až v roce 1998, kdy byla požádána agenty, aby se zúčastnila módní show Red and Dead v rámci londýnského Fashion Weeku. Přestože to bylo velmi krátce po smrti jejího milovaného muže, práci neodmítla a udělala dobře. Všimli si jí tam módní agenti a návrháři zvučných jmen a Daphne se stala jednou z nejžádanějších modelek světa! Nafotila reklamní kampaň pro značku Nivea a Olay, pracovala pro módní dům Dolce & Gabbana a její tvář se rovněž objevila v prestižních módních časopisech, jako je třeba Vogue, či Marie Claire.

Daphne si i ve svém vysokém věku vydělá za den práce v přepočtu téměř 26 000 korun!

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Její tipy pro krásu:

"Pokud možno nestříhejte své vlasy! Jsou korunou krásy!" Daphne se pečlivě se stará o své husté, vlnité vlasy. Jediné, co od svých šedesáti let odmítá, je jejich barvení.

"Pravidelně cvičím svou vlastní verzi jógy, zahradničím, chodím denně na procházku a snažím se dodržovat zdravý jídelníček. Jím převážně ryby, zeleninu a ovoce. Denně vypiji 2 litry čisté neperlivé vody. Určitě i díky tomu mám spoustu energie a na svůj věk pořád ještě ucházející pleť bez jakýchkoliv zásahů zvenku!"

Řekla, že...

„Nikdy jsem se svou tváří nic neudělala,“ říká Daphne, „Je to jed, ten facelift. Myslím si, že je to plýtvání penězi. A já si to ani nemůžu dovolit!“

„Myslím si, že je to hlavně v mých genech. Moje matka žila až do svých 95 let! Já jsem svou pleť nikdy nezatěžovala krémy, nebo něčím podobným,“ říká modelka.

„Dnešní mládež se nedívá do zrcadla, ne? Myslím si, že ženy vypadají velmi nedbale. Nezáleží na tom, kam jsem šla, ale vždycky jsem na sobě měla klobouk, odpovídající tašku a boty. Všechny dívky jsme si tehdy své šaty šily. Ne jako dnešní modely, kdy všechny dívky nosí stejné džíny a vytahané leginy. Je to zkrátka hrůza!“

„Mám hodně ráda vintage oblečení a pořád mám ve skříni kabát, který jsem si koupila kdysi v padesátých letech v Madridu. Je z bílé brokátové bavlny,“ pochlubila se Daphne.

"Svůj půvab i ve vysokém věku připisuji mým irským kořenům! Irové mají pevné kosti a štíhlé postavy!"

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, procházíte plodným obdobím, v němž se profesně posunete a upevníte si půdu pod nohama. Nadřízený se na vás může ve všem spolehnout a vy mu podáte pomocnou ruku. Rovněž myslete…