Největší dříči horoskopu: Kozorohové jsou kariéristi, Ryby se vyhýbají nudě | Foto: iStock

Foto: iStock

Největší dříči horoskopu: Kozorohové jsou kariéristi, Ryby se vyhýbají nudě

Řada z nás si s radostí užívá vytoužené chvilky pracovního volna, překvapivě to ale neplatí pro všechny. Zatímco někdo si život bez odpočinku, pro jiného je slovo pauza neslušné slovo. Řeč je o workoholicích. Kdo se podle zvěrokruhu řadí mezi ty největší dříče?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Mezi jedny z bezkonkurenčně největších dříčů podle horoskopu patří Ryby. Jejich pracovitost má ale trochu jiné důvody než by se mohlo zdát. Rybám v práci totiž nejde ani tak o úspěšnou kariéru, jako spíš o zahánění nudy, kterou nesnášejí. Práce jim pomáhá zbavit se všedních myšlenek i všech zažitých stereotypů. Navíc dává prostor i jinak uzavřeným myšlenkám a kreativitě, aby se mohly konečně projevit naplno.

Vytrvalost, se kterou se Ryby věnují práci, nemá hranice. V práci projevují silnou vůli i schopnost pozitivní motivace. Navíc dokážou vyřešit téměř každý problém a je na ně spoleh, proto jsou jedinci zrození v tomto znamení v kolektivu oblíbení i přes svou mlčenlivost. Díky snům a pestré fantazii Ryby v práci neustále přicházejí s inovativními nápady.

Co čeká jednotlivá znamení na podzim? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi jsou pečliví, sebevědomí a velice cílevědomí. Patří mezi nejvíce ambiciózní jedince, takže chuť do práce jim rozhodně nechybí. Navíc se často neumějí zastavit a pracují do únavy. Problémem Kozorohů totiž je, že na úkor práce odstavují další životní oblasti a často neumějí přestat. Jejich osobní život tedy prochází těžkými zkouškami.

Zrozenci tohoto znamení jsou často poctiví a svědomití, navíc si rádi dostudovávají nové věci. Celý život se tak často a rádi učí. Jejich nejlepšími a zároveň pro ně ne vždy kladnými vlastnostmi jsou vytrvalost, trpělivost a tvrdohlavost, které při práci využívají naplno. Právě ty ale u nich mohou vést až k syndromu vyhoření, na nějž by si jedinci narození v tomto znamení měli dávat pozor.

Pokračování 3 / 6

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Když se Vodnáři k něčemu odhodlají, nic je nezastaví. Dokážou přesunout veškeré své soustředění na svůj naplánovaný cíl. Ten se potom snaží ze všech sil dotáhnout až k dokonalosti. Tato vlastnost samozřejmě kariéře Vodnářů velice svědčí, jejich osobní život jde ale mnohdy stranou. Vodnáři tak kvůli práci často nemilosrdně odstrčí svůj vztah i rodinu.

Tyto nevalné důsledky neustálého workoholismu navíc dokáže Vodnář s lehkostí bytí přecházet, takže soužití s ním nemusí být pro jeho blízké vůbec snadné. Vodnáři se tedy i přes svou neustálou zvídavost a schopnost řešení složitých úkolů musejí celý život učit tomu nejzákladnějšímu, co se jim vlivem pracovních úspěchů neustále nedaří. Zrozenci tohoto znamení by se měli naučit občas zastavit, zvolnit a uvolněně se nadechnout.

Pokračování 4 / 6

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny patří mezi největší detailisty v celém zvěrokruhu, což je o nich všeobecně známo. Pro mnohé tak nejspíš nebude překvapením, že právě ony jsou bezkonkurenčními dříči. V důsledku toho nepřestávají pracovat a neustále vylepšovat rozdělaný projekt, až dokud nedotáhnou daný úkol do sebemenších detailů podle vlastních představ k dokonalosti.

Není výjimkou, že se jedinci zrození v Panně musejí potýkat s únavou z přepracování i bolestmi hlavy. Pracují totiž klidně celé desítky hodin v kuse. 

To z nich dělá jedinečné osobnosti, na které se mohou jejich zaměstnavatelé spolehnout. Musí se ale naučit také relaxovat a dát větší prostor i svému soukromému osobnímu životu. V opačném případě se ani Pannám nemusí vyhnout pocity frustrace a další psychické problémy.

Pokračování 5 / 6

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři jsou známými workoholiky. Své pracovní nasazení totiž většinou vnímají jako neustálou hru o moc, lepší pracovní pozici i vyšší plat. Neváhají využívat ani nenápadných intrik proti svým kolegům, aby před svým šéfem ze všeho vyšli vždy v nejlepším světle.

Nezaleknou se ani tvrdé práce a jsou ochotni hrát jakoukoliv hru. Tedy jen v případě, že si své povolání sami vybrali a skutečně je zajímá. V opačném případě udělají vše proto, aby se mohli ze zaměstnání co nejrychleji vypařit. Jinak to ale díky svým ambicím dotáhnou jedinci zrození ve znamení Štíra pracovně většinou opravdu daleko. Mnohdy díky svému vlivu nakonec obsadí i svou vysněnou pozici ve vedení.

Pokračování 6 / 6

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci jsou jako neřízené střely. A stejně se chovají i v práci. Než si vůbec stihnete povšimnout, že kolem vás prošel kolega Střelec, on zatím stihne splnit nejméně polovinu všech svých povinností na daný den. Kromě toho, že jsou ale Střelci pracovití a zruční, mají i jeden nešvar. Jsou totiž nezodpovědní a rádi jsou svými vlastními pány.

Střelci nemají moc rádi příkazy a zákazy, takže se i pracovní řád občas snaží měnit podle svých představ. Díky tomu jsou ale zároveň velice kreativní, což ocení jejich nadřízení i kolegové. Často v práci platí za energické a zábavné oblíbence.

Doporučujeme

Články odjinud