Největší obytná věž na světě bude v Melbourne

8. 11. 2000
Začátkem příštího roku by se u protinožců měla začít stavět nejvyšší obytná věž na světě. Výškou 300 m bude konkurovat slavné Eiffelovce a jmenovat se bude The Eureka Tower.

Největší obytná věž na světě bude v Melbourne

Začátkem příštího roku by se u protinožců měla začít stavět nejvyšší obytná věž na světě. Výškou 300 m bude konkurovat slavné Eiffelovce a jmenovat se bude The Eureka Tower. Přestože výstavba potrvá přibližně tři roky, už nyní bylo podepsáno 15 smluv, každá po více než 1 milionu AUD. A není divu, že je o tyto luxusní obytné prostory velký zájem. Věž bude stát na nejatraktivnějším místě Melbourne (Southbank) a obsahovat bude ty nejvyšší technologické vymoženosti, které trh v současné době může nabídnout. Jednoho dne si tak člověk podle projektantů bude moci zapnout topení čí air-condition ve svém bytě přímo ze svého auta cestou domů. Zcela běžnou záležitostí budou světla na se speciálním senzorem namísto vypínačů či počítačem ovládané dveře chladniček.

Autor: Gabriela Pavesková

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

S každým dnem je vaše pracovní tempo pomalejší. Nadřízený s vámi není na sto procent spokojen. Začínáte sekat chyby, a to úplně zbytečně. Svou práci si lépe rozvrhněte. Pokud vám do cesty…

Nejčtenější články

Doporučujeme