Herec Tom Cruise byl nevíc sexy mužem v roce 1990

Herec Tom Cruise byl nevíc sexy mužem v roce 1990

Tom Cruise ve filmu Top Gun
Tom Cruise v posledních letech
Patrick Swayze ve filmu Hříšný tanec
Herec Patrick Swayze byl nevíc sexy mužem v roce 1991
27
Fotogalerie

Nejvíc sexy muži 90. let: Slavní idolové, po kterých jsme toužily. Jaký byl váš?

Populární americký magazín People každoročně volí nejvíc sexy muže roku a slavní idolové si tohoto titulu náležitě cení. Někteří se do výběru dostali dokonce vícekrát. Tady jsou vítězové devadesátých let pěkně rok po roce. Kteří z nich se tehdy objevovali ve vašich snech?

1990: Tom Cruise

Díky filmům jako Rain Man, Top Gun, Riskantní podnik nebo Koktejl, ve kterých exceloval v 80. letech, si hned na vstupu do let devadesátých vybojoval Tom Cruise titul nejvíc sexy muže roku. Aby také ne, psí pohled, lehce plachý úsměv, zářivě bílé zuby i osvalené tělo, kterému v roli Mavericka tak skvěle sedla letecká uniforma, byly důvody, proč se tento herec zjevoval ve snech tisíců žen. A to i přes svůj malý vzrůst. Jak léta běžela, na sex-appealu mu začaly ubírat jeho eskapády se scientologickou církví i s bývalými manželkami, přesto se ale stal hvězdou dalších akčních filmů jako Mission: Impossible, Valkýra či Minority Report. Letos jde do kin pokračování hitu Top Gun, a kdo zaznamenal ukázky či fotky z natáčení, jistě si všiml, že roky Cruisovi na kráse neubraly.

Kdo je současný idol dívčích srdcí v ČR? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 9

1991: Patrick Swayze

„Psal se rok 1963, prezident Kennedy byl ještě naživu a Beatles teprve začínali.“ Přesně těmito slovy začíná film Hříšný tanec, který v roce 1987 proslavil Patricka Swayzeho. Hlášky jako „Bejby nebude sedět v koutě!“ nebo „Hele, študente, ty si servíruj svoji okurčičku a práci pro chlapy nech na mně“ se nesmazatelně vryly do našich pamětí. Stejně jako svalnaté tělo sexy tanečníka spolu se skvělým soundtrackem plným hitů a touhou být aspoň na chvíli malou Bejby. Swayzeho sláva rostla, hned zkraje 90. let si další tisíce fanynek podmanil ve snímcích Bod zlomu a Duch, pro většinu z nás ale zůstává dodnes tím charismatickým Johnnym z Hříšného tance. Jeho poslední postavou, kterou vytvořil, byl agent FBI Charles Barker v seriálu Zvíře z roku 2009. Tento seriál zabodoval jak u diváků, tak u kritiky. Patrick Swayze se však premiéry seriálu nedožil. Zemřel 14. září 2009 po dlouhém boji se zákeřnou rakovinou slinivky.

Pokračování 3 / 9

1992: Nick Nolte

Dnes by při pohledu na Nicka Nolteho sotva kdo uvěřil, že byl v 90. letech idolem žen. K tomuto titulu mu dopomohla role ve filmu Pán přílivu, kde si zahrál po boku Barbry Streisand, a krom přílivu fanynek získal také nominaci na Oscara a vyhrál Zlatý glóbus. Zazářil také ve filmech Zbožňuju trable, Tenká červená linie, Affliction nebo Hotel Rwanda, jeho sex-appeal a charisma ale pomalu začínaly mizet. Na vině byly především drogy a alkohol, kterým Nolte propadl, a stala se z něj troska. Byl zatčen za řízení pod vlivem omamných látek a absolvoval hned tři rozvody. Nyní v osmdesáti letech vypadá, že se snad konečně dal dohromady.

Pokračování 4 / 9

1993–1994: Richard Gere a Cindy Crawford

Hvězdný pár Richard Gere a Cindy Crawford natolik zarezonovali 90. léty, že se časopis People rozhodl pro roky 1993 a 1994 vyhlásit nejvíc sexy pár roku. Stali se jím právě slavný herec a krásná topmodelka, o nichž novináři dokonce psali, že jsou nejkrásnější dvojicí ve vesmíru. Byl to příběh jako z Pretty Woman: Crawford sice byla v době setkání už známou modelkou, byl to ale Gere, kdo mladičkou krásku uvedl do společnosti. Randili spolu dlouhé čtyři roky, než se rozhodli pro svatbu, manželství ale nemělo dlouhého trvání a zhruba po třech letech se rozpadlo. Crawford tehdy přiznala, že byla pro svazek ještě nevyzrálá a chtěla jít svou vlastní cestou.

Pokračování 5 / 9

1995: Brad Pitt

Svým vyrýsovaným tělem a neodolatelným obličejem na sebe poprvé upozornil ve snímku Thelma a Louise, opravdu však zabodoval teprve v roce 1994 s filmy Legenda o vášni a Interview s upírem. Jeho jméno se skloňovalo ve všech pádech, k vidění byl na titulkách snad všech magazínů a jeho kariéra strmě stoupala. Nebylo snad role, které by se nezhostil s grácií, a tak do konce desetiletí stihl excelovat ještě v dalších filmových hitech jako Sedm, Klub rváčů, Sedm let v Tibetu, Mexičan, Seznamte se, Joe Black nebo 12 opic. Ať vypadal, jak vypadal, jeho charisma vše převálcovalo, a tak si svůj titul na přelomu tisíciletí vybojoval znovu a do nového milénia vstoupil jako dvojnásobný nejvíc sexy muž roku. Za dva roky mu bude šedesát, ale jako by vůbec nestárl. Trochu zašlou slávu mu vrátil film Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, za který si herec odnesl Oscara. Také jste si scénku na střeše, kde se v tomto filmu svlékne do půl těla, přehrávala hned několikrát?

Pokračování 6 / 9

1996: Denzel Washington

Na svou dobu kontroverzní film Philadelphia obletěl roku 1995 celý svět. Tom Hanks za hlavní roli získal Oscara, jeho parťák Denzel Washington zase slávu, i když už byl držitelem Oscara za vedlejší roli ve filmu Glory. Třešničkou na dortu pro něj pak byl titul nejvíc sexy muže pro rok 1996. Další skvělé role na sebe nenechaly dlouho čekat, exceloval ve snímcích Sběratel kostí, Americký gangster nebo třeba Training Day, za nějž vyhrál dalšího Oscara. Titul nejvíc sexy muže roku podle časopisu People získal Washington ve svých jednačtyřiceti letech a stal se prvním Afroameričanem, který se tímto oceněním mohl pyšnit.

Pokračování 7 / 9

1997: George Clooney

Když v roce 1994 přišel do televizí seriál Pohotovost, všichni s napětím sledovali příběhy z nemocničního prostředí. Ženská populace pak zejména proto, že se v roli mladého pediatra a lamače ženských srdcí Douga Rossa objevil právě George Clooney. Tato role mu vynesla slávu i otevřela dveře do Hollywoodu. Za svou hereckou kariéru nasbíral řadu nominací na Oscara, žádnou však doposud neproměnil. Zářil v Dannyho parťácích i v romantice Lítám v tom, Zlatý glóbus získal za roli ve filmu Děti moje. Dlouhé roky žil životem zapřisáhlého starého mládence, než si jeho srdce získala libanonská právnička Amal, s níž má dvě děti.

Pokračování 8 / 9

1998: Harrison Ford

Han Solo v Hvězdných válkách, nebo raději sexy Indiana Jones v klobouku a s bičem? Obě tyto role vynesly Harrisonovi Fordovi obrovskou slávu, která gradovala právě v 90. letech. Není proto divu, že byl považován za sexy idola. Zahrál si jak v romantických filmech jako Hezké vstávání nebo Podnikavá dívka, tak i v detektivkách typu Podezření či Vysoká hra patriotů. Harrison Ford je přesně tím mužem, o kterém se dá říct, že zraje jako víno. I na prahu osmdesátky si zachovává svůj šarm, ačkoliv už není příliš herecky aktivní. Stará se o svůj ranč ve Wyomingu, bojuje za ochranu přírody a rád pilotuje letadlo.

Pokračování 9 / 9

1999 Richard Gere

Uplynulo pouhých šest let a Richard Gere se na titulní straně časopisu People objevil znovu, tentokrát ale sám. Herec s podmanivým pohledem si přízeň žen získal hned na začátku 90. let coby novodobý Popelčin princ a samotářský milionář v romantické komedii Pretty Woman. Tento typ filmů ho provázel celou jeho kariéru, a tak své fanynky nadále okouzloval ve filmech jako Nevěsta na útěku (tady opět po boku Julie Roberts), Podzim v New Yorku, Smím prosit? nebo Chicago. Zahrál si i v řadě akčních filmů a aktivní je i mimo dosah kamer. Dlouhé roky bojoval proti omezování lidských práv a svobod a je hrdým spoluzakladatelem neziskové organizace na ochranu Tibetu s názvem Tibet House, kvůli čemuž má zakázaný vstup na území Číny.

Doporučujeme

Články odjinud