Nejvlivnější celebritou je opět Oprah Winfrey, Lady GaGa je poprvé v první pětce!

2. 7. 2010
Nejvlivnější celebritou je opět Oprah Winfrey, Lady GaGa je poprvé v první pětce!
Světová talkshow superstar Oprah Winfrey počtvrté obhájila titul nejvlivnější celebrity světa. Podle magazínu Forbes si za posledních dvanáct měsíců vydělala na 315 milionů dolarů (asi 6,6 miliardy korun) a nechala za sebou i Beyoncé či Jamese Camerona.

Poprvé se v první pětce objevuje popová hvězda Lady GaGa. Madonna je až desátá.

Šestapadesátiletá Oprah si tak posílila sebevědomí před velkým projektem, který chystá na příští rok. Už jí nestačí vlastní pořady a rozhodla se, že si založí vlastní televizní kanál. Oprah sesadila z první příčky Angelinu Jolie, která vévodila seznamu loni. Partnerka Brada Pitta je letos až osmnáctá.

Druhou je letos Beyoncé Knowles s 87 miliony dolarů (asi 1,8 miliardy korun) a třetím režisér James Cameron (autor Avataru) s 210 miliony dolarů (4,4 miliardy korun).

Seznam je sestaven nejen podle výše příjmů, ale také podle referencí na webu, článcích a zprávách v médiích, účasti v televizních pořadech a počtu fotografií na obálkách časopisů.

Nováčkem letošního seznamu je čtyřka Lady GaGa s 62 miliony dolarů zisku (asi 1,3 miliardy dolarů).

Top Ten nejvlivnějších celebrit světa podle magazínu Forbes:

1. Oprah Winfrey 2. Beyoncé Knowles 3. James Cameron 4. Lady GaGa 5. Tiger Woods 6. Britney Spears 7. U2 8. Sandra Bullock 9. Johnny Depp 10. Madonna

ČTĚTE TAKÉ:
ŠOK: Roden se zamaskoval zrzavou parukou

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Den před úplňkem ve lvu jste plní energie a malujete si velké věci. Pokud se vám ještě nepodařilo získat profesní úspěch, tak se o něj přičiňte. Minulé dny k němu byly sice výhodnější, ale…

Nejčtenější články

Doporučujeme