Komentáře k článku zpět na článek

Estate 23. 3. 2004 | 19:04

Můj manžel o své přítomnosti u porodu nchtěl ani slyšet.Já ho před třemi lety přemluvila a to tak,že tam nemusí být až do konce,ale aby tam se mnou trávil dlouhé čekání,abych tam nemusela být sama,to jsem ještě nevěděla,že to bude rychlé a na sále budeme poze půl hodiny,proto asi ani manžel neměl čas vnímat,že už rodím a byl tam až do konce.Když se malá narodila,tak šel se sestřičkou malou umýt a jak hrdě pronáší do dnes,si ji sám podepsal,jen p.šňůru přestřihnout odmítl.Mě neachali ležet na sále a všichni odešli,nestačila jsem se divit,když najednou se vrátil manžel a to s malou v náručí.Vždy se bál malé děti držet a nyní si to s ní přihasil,jako by to bylo normální.Musela jsem ho přímo přemlouvat,aby mi malou aspoň na chvilku dal do náruče(přehnaně řečeno,od porodu ji nedal z ruky)a to mi ji dal opravdu jen na moment,celou tu dobu,co nám ji nechali na sále ji choval a nespouštěl z ní oči.Do dnes taky každému tvrdí,že je jen jeho,protože ji viděl první! :o)))
Je to úplně něco jiného,než když se narodil syn a to jak v citu k dítěti,tak celkově v jeho přístupu k němu.Manžel každému muži přítomnost u porodu nyní doporučuje a tvrdí,že by tento zážitek nevyměnil za nic na světě.Dokonce i porod jako takový bere už jinak než dřív a ke mě jako k matce a ženě má více respektu.

Kuřátko 11. 4. 2003 | 10:35
Claudie 25. 3. 2003 | 22:56

Muj syn se narodil pred 3 rokama tady v nemecku,manzel byl samozdrejme u porodu a nejen to,navstevoval se mnou vsechny lekarske prohlidky a dokonce byl se mnou na gymnastice pro tehotne.Myslim,ze je dobre,kdyz je muz nejen u porodu,aspon si zeny vic vazi a nejen to.

Karla 24. 3. 2003 | 23:24

Je fajn, ze je uz dnes povoleno mit u sebe osoby blizke pri porodu. Prichazeji a odchazeji, aspon to rychleji utece a stahy se prekonavaji taky lip. A vubec, mi pripada, ze tak by to melo byt vzdy a vsude, protoze porod ditete je rodinna zalezitost a nemocnice je od toho, aby pomohla a ne se michala do rodiny, jestli tam nekdo muze byt nebo ne a proc. Taky si myslim, ze se ten manzel k tomu ditku chova rozdilne, kdyz si zazije alespon tu pritomnost u porodu, nez kdyz je nekde doma, v praci, v hospode atp.

Přečtěte si také

Horoskopy

Nový pracovní týden přinese lepší náladu, finanční šance a kreativní nápady. Díky svým blízkým a…

Nejčtenější články

Doporučujeme