Komentáře k článku zpět na článek

Sandra 23. 9. 2021 | 19:16

Ale mohla si to s matkou vyříkat, ať dá pokoj... Prvý partner, druhý, tak u posledného - mohla Nela zasáhnout,
Dům miluje...

SandraN 13. 9. 2021 | 16:34

Všechny tři dámy daly přednost domu před lidmi. Dům obývaly společně. Lze pochopit, že ho braly jako výjimečný domov. Ale až odejde Nele matka tam nahoru a dcera někam s někým /pokud si zvolí tedy normální nezávislý život/, pak Nela bude mít možnost poznat a pochopit, že si zvolila žít sama kvůli baráku, kde to časem přestane zvládat a kde se v noci třeba bude i bát. Dokud je těch lidí víc, je to jiné. Ale když tam zůstane sama zjistí, že to rozhodnutí milovat ten dům doslova až za hrob, ji přinese spíš trápení a plno práce navíc, než radost z bydlení. Protože bude lítat kolem údržby domu a zahrady a nebude mít čas žít. Zůstane na stará kolena sama, protože z domu odejít nedokáže. Dávat vinu může jen sobě. Na jejím místě bych udělala teď, dokud je relativně mladá, tlustou čáru za vším, dům prodala, vyhlídla si jiné bydlení, malinký domek a byt a domluvila se s dcerou, která kde bude bydlet.

Elynor 13. 9. 2021 | 15:12

No nevím, Nelina matka jistě taky měla otce, ba i Nela měla otce, a ani o jednom z nich se nemluví, že by se s nimi jako děti vídaly. Naopak je zdůrazněno, že Nelina matka i babička žádné muže nepotřebovaly. Nedivila bych se, kdyby otec Neliny dcery tu dceru posledních 15 let vůbec neviděl, zhruba tak od té doby, co se drze znovu zamiloval do jiné ženy. Nevsadila bych si ani pětník na to, že ta dcera měla šanci nějak víc poznat normální život v rodině. Ale není to nic nového pod sluncem, již staří Řekové měli pověst o Amazonkách, které muži pohrdaly, na nic je nepotřebovaly, než na zplození potomstva a podřadné fyzické práce, chovaly se k nim jako k otrokům, a většinu novorozenců mužského pohlaví předhodily lesním šelmám. Ovšem pověst nepraví, že by si Amazonky na to stěžovaly, naopak byly údajně hrdé a pyšné.

Radna 13. 9. 2021 | 08:23

Nelina dcera snad ještě šanci má. Jak Nela píše, pravidelně k otci chodila a ten se celkem brzy zamiloval, tak třeba založil další rodinu a dcera odmala viděla i zdravý vztah. No nemusí to tak být, ale doufat můžeme

Mata69 12. 9. 2021 | 21:15

Protože tak strašně milovala dům, ve kterém vyrostla, raději nechala odejít všechny partnery a ještě z toho obviňuje matku. Je to snazší, mít to na co svést...na milovaný dům, babičku, matku...a chuděra dcerka si to rodové "prokletí" nejspíš ponese do svého života taky, protože jiný vzor nemá.

Elynor 12. 9. 2021 | 18:30

A nejhorší je, že v tomhle marastu vyrostla už čtvrtá generace. Babička Nely, matka Nely, samotná Nela, a teď i její dcera, která nedopadne o nic lépe, protože nic jiného ve svém dětství nepoznala, nebude vědět, jak se k mužům chovat a žádný muž nebude ochotný vydržet v tom domě s její matkou. Smutný příběh.

Dasa63 12. 9. 2021 | 18:07

Nejlepší je, když se někdo bojí převzít odpovědnost za vlastní život, nechává se vláčet někým jiným, využívá výhody, které mu to přináší, a pak na něj svádí, že je nešťastný a že mu ta osoba zničila život. Měla se s tím vypořádat hned na začátku a nemusela dopadnout, jak dopadla.

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani poslední zářijový den neleníte a věnujete se sportu. V jedné kolektivní aktivitě jste se našli a…