Nemá chuť na sex? Víme, co za tím vězí!

Nemá chuť na sex? Víme, co za tím vězí!

Podle sexuologů v poslední době výmluvu Promiň, bolí mě hlava používají spíš muži. Dávno neplatí, že by u nás škemrali o sex a my byly jako nedobytná pevnost. Role se pomalu obracejí. Proč se dnešním mužům nechce do sexu?

Moc pracují

Psychiatr Sigmund Freud tvrdil, že sexuální energie se dá převést jinam. A tenhle přesun provádí spousta mužů. Jednoduše se dá říct, že se „vybijí“ v práci a na milování pak nemají ani myšlenku, natož sílu. Obzvlášť ambiciózní workoholici jsou schopní pracovat šestnáct hodin denně a nemají čas na hospodu, kamarády, děti ani manželku. Sex je pro ně naprosto nepodstatná záležitost, kterou ze svého života vypustí jako první.

Pokračování 2 / 9

Jsou unavení

„Podívejte se, jaké máme na muže nároky. Celý den se snaží vydělávat peníze, aby zabezpečili rodinu, a doma potřebují odpočívat. Ten smeták, který jim vrazíme do ruky, může přivodit i erektilní dysfunkci,“ říká s vtipným nadhledem psycholožka Laura Janáčková. Tak, jak umíme naložit samy sobě, totiž nakládáme i svým partnerům.

Pokračování 3 / 9

Nejsou tolik při chuti

Druhou nejsilnější skupinu, která plní ordinaci psycholožky a sexuoložky Alex Hrouzkové, tvoří pánové ve středním věku (mezi čtyřicítkou a padesátkou), které milování nikdy moc nebavilo. Divíte se, proč to nebyl problém před lety, ale teď je? Vtip je v tom, že manželkám malinko asexuálních mužů právě v tomhle věku jednak došla trpělivost, jednak mají odvahu s problémem, který je roky trápil, něco dělat, takže své protějšky donutí zajít za odborníkem.

Pokračování 4 / 9

Mají doma mrchu

„Partnerka je úspěšná, hodně vydělává, všechno stíhá a pořád má pocit, že bych měl dělat víc věcí a samozřejmě líp. I když ji mám rád, v posteli se jí radši vyhnu. Co kdybych nepodal ten správný výkon, že?“ popisuje padesátiletý Tomáš svou zkušenost. Ve chvíli, kdy vezmeme mužům pocit, že jsou chlapi, po nich těžko můžeme chtít, aby nám mužnost dokazovali pod peřinou.

Je možné zvýšit chuť na sex?

Pokračování 5 / 9

Vzdali boj

„Mě už manželka nepřitahuje a soulož s ní mi nevyhovuje. Od začátku má daleko menší potřebu sexu než já, takže si radši vystačím sám,“ popisuje svou zkušenost sedmatřicetiletý Adam. I sexuchtiví muži vydrží doprošovat se jen nějakou dobu, pak to vzdají. Někteří si poradí sami, jiní hledají milenky. Adam říká, že jemu se po neustálém odmítání do sexu nechce ani ve chvíli, kdy by jeho žena náladu měla.

Pokračování 6 / 9

Porno místo sexu

Někteří muži místo prožívání reality radši sní před obrazovkou, kde si v krkolomné pozici „užívá“ silikonová kráska. Ano, muži závislí na pornu pak paradoxně skutečnému milování moc nedají. Neplní totiž jejich představy. „Některé věci se mnou žena dělat nechce. Orální sex je pro ni třeba úplně tabu. Tak si radši fantazíruju u internetu,“ svěřuje se třiatřicetiletý Radek.

Pokračování 7 / 9

Lepší věci na práci

Psycholožka a sexuoložka Alex Hrouzková tvrdí, že přibývá mužů mezi dvaceti a třiceti lety, pro které sex není dost silným lákadlem. Prostě jim nestojí za to, se snažit. „Místo balení holek a blbnutí v posteli jdu radši na party, do kina, na výstavu nebo si jedu zasurfovat,“ přiznává třiadvacetiletý Milan. Ve světě nekonečných možností je pro některé pány sex prostě zábava pro chudé, na kterou dojde až tehdy, když se hodně nudí, nebo tehdy, pokud se zamilují.

Jak řešit rozdílnou sexuální potřebu u partnerů?

Pokračování 8 / 9

Problémy ve vztahu

I když to zní bláznivě, spousta mužů přestane mít chuť na milování, pokud má ve vztahu nevyřešené problémy. Manželský poradce a psycholog Pavel Rataj tvrdí, že přibývá pánů, kteří podvědomě odmítají sex, protože jim to doma neklape. Frustrovaní muži (stejně jako ženy) se večer v ložnici jen těžko jako mávnutím kouzelného proutku uvolní a budou se milovat.

Pokračování 9 / 9

Zdravotní problémy

Snížení touhy a takzvaná erektilní dysfunkce můžou být ale projevem hormonálního problému, vedlejším produktem některých léků, jedním z projevů stresu nebo také nemoci. Často to bývá prvním příznakem například ischemické choroby srdeční, cukrovky nebo cévní mozkové příhody. Na vás je, abyste partnera nenápadně přiměla zajít k lékaři. Nejen kvůli vlastnímu uspokojení, ale hlavně kvůli jeho zdraví.

Doporučujeme

Články odjinud