Němci chystají kanál smrti

17. 8. 2007
Němci chystají kanál smrti
Zanedlouho by měl k nabídce německé televize přibýt nový kanál věnovaný výlučně stárnutí, umírání a smrti. Eos TV bude vysílat dokumentární pořady o hřbitovech, úmrtní proslovy, tipy na to, jak najít dobrý domov důchodců, i na to, jak si do domu pořídit rampu pro invalidní vozík.

Bývalý televizní producent Wolf Tilmann Schneider (51) se spojil s německou asociací pracovníků v pohřebnictví, aby společně vytvořili program kanálu, který bude vysílat nonstop, každý den v týdnu 24 hodin.

"Vloni v Německu zemřelo 800 000 lidí. Znásobte to čtyřmi a dospějete k přibližnému počtu příbuzných, kterých se to dotklo. Na ty se zaměříme. Jsme přesvědčeni, že Eos TV si své diváky najde," prohlašuje pan Schneider. Kanál využívá toho, že Německo má jednu z nejnižších porodností na světě. Vloni v zemi zemřelo o 150 000 lidí více, než se jich narodilo, a odhaduje se, že v různých typech domů s pečovatelskými službami žije přes 2,1 milionu seniorů. Diváci, kteří si Eos TV naladí, se budou moci také pokochat pohledy na nejen domácí, ale i zahraniční hřbitovy.

"Mnohé to možná překvapí, ale staří lidé opravdu rádi chodí na hřbitov. Nejen aby tam truchlili, ale protože je tam ticho a klid," dodává pan Schneider.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

S příchodem poloviny týdne jste na pracovišti jako vzduch. Nikdo nestojí o vaše názory a nápady. Je vám moc líto, že s vámi nechtějí kolegové spolupracovat na projektech, které zadal…

Nejčtenější články

Doporučujeme