Německého pošťáka odsoudili za příliš rychlou práci

6. 1. 2013
Německého pošťáka odsoudili za příliš rychlou práci
Efektivnější a rychlejší práci vymyslel jeden poštovní doručovatel z Rosenheimu u Mnichova nad Rýnem. Dokázal rychleji doručovat dopisy a objevit kratší cestu mezi dvěma skladišti. Kolegy to ale naštvalo a podali na něj žalobu. Nikdo nechtěl věřit tomu, že je možné doručovat tak rychle, aniž by dopisy zahazoval.

Jenže on je nezahazoval. Jen vymyslel kratší a efektivnější cestu mezi skladišti dopisů a dokázal také rychleji obcházet schránky klientů. Podle listu Münchner Merkur se však musel ze své „efektivní“ práce zpovídat u soudu.

Manažerka třiapadesátiletého doručovatele pak u soudu řekla, že metody jejího podřízeného nejsou v souladu s poštovními předpisy. Ale většinou se neformálně tolerují. „Přiznávám, že některého jeho metody jsou možné a logické,“ dodala manažerka.

Soudkyně Isabella Hubertová muže pokárala za porušování předpisů. Unikl však jakémukoli trestu, neboť byl svými nadřízenými oceněn jako velmi efektivní zaměstnanec.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Víc než jindy budete myslet na to, abyste se v kariéře posunuli co nejrychleji co nejdál. Toho dosáhnete jen v případě, že se nebudete bránit setkání s vlivnou osobou, která se objeví ve…

Nejčtenější články