Nemravně dobré menu: Zkuste recept na kuřecí Ondráš´Strips v těstíčku

25. 1. 2021
Nemravně dobré menu: Zkuste recept na kuřecí Ondráš´Strips v těstíčku
Marinované, pořádně obalené v bramborákovém těstíčku a samozřejmě dozlatova smažené. To jsou originální stripsy podle Koko, na které se vám budou už teď sbíhat sliny. Celý postup najdete i na videu v úvodu článku.

Ingredience

Na marinádu:

150 ml podmáslí
1 velké vejce
lžíce granulované cibule
lžička drceného nebo mletého kmínu
pepř
3 stroužky česneku
sůl
 + 500 g na tenko nakrájených malých stripsů z kuřecích prsou

Těstíčko do zbývající marinády:

300 g najemno nastrouhaných bramborů
2 lžíce sušené majoránky
čerstvé oregano (možno vynechat)
 5–6 lžic strouhanky (možná i více)
1 lžička prášku do pečiva
 sůl

Na obalování a smažení:

hladká mouka
lžíce mleté papriky (uzená nebo sladká)
3 lžíce strouhanky z kukuřičných lupínků (možno vynechat)
olej na smažení

Postup

Nejprve si připravte marinádu na maso. Do podmáslí klepněte jedno vejce, hodně opepřete a přidejte další koření charakteristické pro bramborák: drcený kmín, sušenou cibuli, sušený nebo najemno nastrouhaný česnek. Vše osolte.

Kuřecí prsa nakrájejte na podélné nudličky, široké maximálně jeden centimetr. Nechte je pořádně vykoupat v marinádě a odpočívat aspoň dvě hodiny v lednici (a v marinádě samozřejmě).

Nastrouhejte brambory typu C a rychle je přes cedník zalijte marinádou z kuřete, aby nečernaly nebo nečervenaly. Maso odložte vedle do mísy. K bramborům s marinádou přidejte strouhanku, majoránku a prášek do pečiva. Vše osolte. Přidat můžete i bylinky, třeba oregano nebo majoránku. Do další misky si připravte trochu mouky s uzenou paprikou, ideálně také strouhanku z kukuřičných lupínků, čímž vyrobíte pojidlo, které bude držet jako lepidlo!

Do pánve vlijte oleje na dva centimetry výšky. Nudličky obalte v mouce, vykoupejte v těstíčku a šup s nimi na rozpálený olej. Smažte pozvolna a dozlatova a poté nechte odmastit na papírové utěrce. Konzumujte ihned a servírujte s haldou ubrousků! Celý postup najdete i na videu v úvodu článku. 

Další recepty Koko najdete na Mall.tv

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Netlačte ve všem na pilu a nechte věcem volný průběh. V životě není vždycky všechno nalinkované, tak jak to zbožňujete. Ponořte se do práce, vzdělávejte se, hrajte si s dětmi a sportujte.…