Mango 799 Kč   Foto: Archiv firem

Mango 799 Kč

Foto: Archiv firem

 Mango 599 Kč   Foto: Archiv firem
 Mango 199 Kč   Foto: Archiv firem
 Mango 899 Kč   Foto: Archiv firem
 Mango 399 Kč   Foto: Archiv firem
36
Fotogalerie

Nemusí hřát, hlavně když sluší: Tyto svetry unosíte během končící zimy i na jaře!

Třeskuté zimy už se letos pravděpodobně nedočkáme, a tak je načase přemýšlet nad jarním šatníkem. Co ale nosit v přechodném období, kdy nevíte, co od počasí očekávat? Právě tehdy je ta správná doba na odvážné svetry, na které doposud byla zima!

Jelikož chladné počasí je pomalu na ústupu, nebude při výběru svetru prioritou, aby vás hlavně pořádně zahřál. Se stoupajícími teplotami si můžete dovolit výstřihy, průstřihy i řídké pleteniny, skrz které prosvítá spodní prádlo. V kurzu jsou také pletené krajkové motivy nebo jarní výšivky v podobě kvítků.

Jak poznat kašmír? Podívejte se na video:

A jakou zvolit barvu? Jako bomba vpadla na módní trh odvážná zářivě oranžová, která okamžitě upoutá pozornost. Objevuje se na řadě oblečení a doplňků od kabátů přes kabelky až po boty a na svetrech vypadá obzvlášť zajímavě. Troufáte-li si, je oranžová letos vaší barvou.

Nezapomínejte ale ani na barvu roku, kterou se podle společnosti Pantone letos stala Very Peri, i ta se na svetrech dobře vyjímá. A jako každý rok také letos dostávají na jaře prostor pastelové barvy, které podpoří záři a barevnost tohoto ročního období. Pokud ale dáváte spíš přednost decentní eleganci, zaměřte se na jemné tóny smetanové a béžové a samozřejmě nikdy nic nezkazíte černou.

Abyste přece jen nezmrzla, oblečte ke svetru klasické džíny či pohodlné kalhoty. Jakmile ale ucítíte, že sluneční paprsky hřejí, vyměňte džíny za sukni. Plisovaná, skládaná, pouzdrová, mini i midi – všechny se nosí a ke všem se hodí jarní svetry! Přes ně pak stačí přehodit sako, trenčkot, jarní kabát či křivák a dílo je dokonáno.

Inspiraci najdete v naší galerii!

 

Doporučujeme

Články odjinud