Nemůžete dýchat? Nemusí to být koronavirus, ale záchvat paniky. Jak na ni?

19. 3. 2020
Nemůžete dýchat? Nemusí to být koronavirus, ale záchvat paniky. Jak na ni?
Bolí vás na hrudi, tluče vám srdce. Pravděpodobně je to záchvat paniky. Koronavirus nás totiž neovlivňuje jenom fyzicky, ale samozřejmě i psychicky. Není divu, máme strach o své blízké, bojíme se budoucnosti kvůli krachujícímu podnikání a nevíme, kdy to vše skončí. Úzkost se může zvrtnout až v panickou ataku. Psycholog Jan Kulhánek radí, jak jí předcházet, a pokud už propukne, co dělat.

Příliš mnoho informací škodí

V současné situaci může za panikou paradoxně stát naše touha po informacích. V čase ohrožení dospělí potřebují mít ty správné informace, potřebují vše vědět, třeba proto, aby se zodpovědně mohli postarat o svou rodinu. Právě tato touha však může být zrádná. Když je informací moc, znásobují pocit ohrožení. „Je logické, že chceme být v obraze, informace z médií si ale musíme vědomě dávkovat. Pokud budeme trávit hodiny před televizním zpravodajstvím, do paniky se postupně propracujeme,“ varuje psycholog Jan Kulhánek z Psychoterapie Anděl.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

I když se vám poslední dny lepí smůla na paty, nic si z toho nedělejte. Pokud se dáte dohromady, nebudete to další týden propadák. Začněte si věřit a nad svými povinnostmi více…

Nejčtenější články

Doporučujeme