Nemůžete zhubnout? Zkuste zrychlit poškozený metabolismus

31. 3. 2018
Nemůžete zhubnout? Zkuste zrychlit poškozený metabolismus
Jestliže se pokoušíte už o několikátou dietu a vaše tělo stále vzdoruje hubnutí, možná za to může fakt, že máte poškozený metabolismus. Jak pro sebe najít správnou dietu a zdravý životní styl?

Diety, které zpomalují metabolismus

Mezi odborníky a fitness trenéry je obecně známo, že některé diety mohou zpomalit metabolismus. Tyto nezdravé diety poznáte nejčastěji tak, že striktně zakazují konzumaci nějakých surovin, jako jsou veškerý tuk, cukr nebo maso. Nebezpečné jsou také diety, které trvají podezřele krátkou dobu, nebo detoxikační diety přikazující pít jenom ovocné a zeleninové šťávy.

Většinu těchto extrémních diet, které se nezabývají jídelníčkem v horizontu několika měsíců, let, potažmo zbytku života, nelze dodržovat dlouhodobě. Dříve nebo později se vrátíte do svých zaběhlých kolejí a opět si budete pochutnávat na tom, co máte rádi, ať už je to dietní nebo ne. Tentokrát ovšem navíc se zpomaleným metabolismem, takže budete přibírat o to rychleji!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnešek je jako stvořený pro romantické chvíle ve dvou. Pokud si chcete udělat hezký večer, pozorujte s partnerem hvězdy. Na večerní obloze spatříte Venuši, bohyni lásky. Ať už máte…