Nenávist podle znamení: Ryby nenávidí agresi, Raci kritiku a Lvi úspěch druhých | Foto: iStock

Foto: iStock

Nenávist podle znamení: Ryby nenávidí agresi, Raci kritiku a Lvi úspěch druhých

Každý z nás něco nenávidí až tak, že samotná myšlenka vytočí dotyčného do ruda. Říká se tomu spouštěč a dokáže člověka naplnit pocitem nenávisti a odporu. Věřte nebo ne, ale to, co bude vaším spouštěčem, ovlivňuje i znamení, v němž jste se narodili.

Beran (21. března – 19. dubna)

Beran je vždy rychlý, přesný a dochvilný, takže nenávidí lidi, kteří chodí pozdě a pomalu. Stejně tak nesnáší, když má autobus nebo jiný dopravní prostředek zpoždění. Chcete-li si Berana udržet jako svého přítele nebo chcete-li dokonce získat jeho srdce, musíte být zdvořilí, přímočaří a dochvilní. Je taky pravděpodobnější, že vás Beran zařadí mezi neslušné drzouny, pokud mu nebudete zvedat telefon. Navíc nesnáší, když ho nikdo nechápe.

Zajímá vás, proč jsme nejvíc zlí na ty, které máme rádi? Dozvíte se ve videu:

Pokračování 2 / 12

Býk (20. dubna – 20. května)

Býci nenávidí nepořádné lidi a osoby, které nemají v ničem řád. Mají totiž obvykle svůj vlastní způsob, jakým chtějí všechno dělat. Milují plánování, ať už osobní či profesní, a nic nenechají náhodě. Na rozdíl od Beranů chtějí na všechno dostatek času, aby mohli věci udělat skutečně pořádně. Trpělivost je jednou z nejlepších vlastností Býků, proto taky nesnáší překvapení a náhlé změny plánu. Jako milovníci jídla je také vytáčí špatní kuchaři, rychlé občerstvení a dezorganizované osoby. Nenávidí taky, když někdo uhýbá pohledem a ignoruje je.

Pokračování 3 / 12

Blíženci (21. května – 20. června)

Blíženci nemají rádi lidi, kteří nejsou aktivní. Tato přátelská a temperamentní stvoření jsou ráda středem pozornosti, milují zábavu a společnost, a pokud to nemají, mohou se začít nudit. Blíženci nesnášejí monotónnost, ta není jejich šálkem kávy. Nenávidí lidi, kteří v sobě nemají spontánnost a smysl pro dobrodružství. Vadí jim lidé, kteří pomalu chodí a mluví, protože sami se pohybují rychle. Blíženci jsou optimisté, takže pesimisty nemusí, stejně tak lidi bez smyslu pro humor. Protože jsou taky přirozeně nerozhodní, rozhodování je další věc, kterou nenávidí. Pocit, že musí něco rozhodnout, narušuje jejich pohodu.

Pokračování 4 / 12

Rak (21. června – 22. července)

Raci nemají rádi kritiku. Vadí jim tedy lidé, kteří kritizují druhé a jsou zaměřeni jen sami na sebe, stejně tak nesnáší, pokud je někdo kritizuje. Nenávidí lidi, kteří nevidí svět jejich očima a vyhýbají se sobcům. Raci jen zřídka ukazují svoje city navenek a neradi sdílejí svoje osobní příběhy s druhými. Kvůli své sentimentální povaze taky neradi sledují filmy obsahující násilí. A pokud k vám přijdou na návštěvu, dopřejte jim dostatek prostoru a dobrou postel na přespání.

Pokračování 5 / 12

Lev (23. července – 22. srpna)

Sebestředný Lev nesnáší úspěch ostatních, takže nenávidí ty, kteří jsou ve všem lepší než on. Ať už jde o lepší vzdělání, informovanost, lepší oblečení, auto nebo větší počet dětí... To vše může spustit lví nenávist. Pokud někdo Lva provokuje nebo ignoruje jeho snahu stát se středem pozornosti, velmi ho to rozruší. Taky buďte raději opatrní, pokud se Lvu chystáte říct, že s ním nesouhlasíte. Lvi také nenávidí lakomce a škrty, protože oni rádi utrácejí.

Pokračování 6 / 12

Panna (23. srpna – 22. září)

Panny vždy chtějí, aby se věci děly „správným“ způsobem. Jsou považovány za detektivy zvěrokruhu, protože mají rády detaily a mají analytické schopnosti. Dokáží tak odvodit věci, které ostatní nevidí. Pokud jste nepořádní nebo nemáte ve svých věcech žádný řád, je pravděpodobné, že vás Panny nebudou mít rády. Nenosíte hodinky nebo máte špinavé boty? Pak se jim raději vyhněte, dají vám svůj nesouhlas najevo. Pokud chcete udělat na Pannu dojem, musíte mít vše pod kontrolou. Tohle znamení nenávidí vulgarity, tak pozor na jazyk.

Pokračování 7 / 12

Váhy (23. září – 22. října)

Váhy nenávidí, když druzí porušují pravidla a snaží se je obcházet. Snaží se totiž vždy udržet rovnováhu a oddělit dobré od špatného. Nenávidí taky týrání zvířat a osoby, které prodávají drogy. Nemohou prostě pochopit, jak někdo může porušovat zákon nebo se chovat hrubě. Nechcete-li Váhy urazit, nikdy s nimi nezačínejte diskutovat, pokud nemáte tolik znalostí jako ony. Na druhé straně Váhy nesnášejí omezování, milují hlasitou hudbu, a pokud jim někdo řekne, aby ji ztlumily, budou velmi naštvané. Protože mají rády harmonii, v případě, že je požádáte o laskavost, zase jim ji vraťte.

Pokračování 8 / 12

Štír (23. října – 21. listopadu)

Štíři jsou vždy sebevědomí a nezávislí a nenávidí ty, kteří pořád žádají někoho o souhlas. Rádi uzavírají vhodné smlouvy, ale ne za každou cenu. Nenávidí lidi, kteří jsou příliš posedlí, nesnáší zbytečné konflikty a války, v nichž nevidí smysl. Nemají rádi taky majetnické osoby, lháře a ty, kteří si neustále půjčují a nic nevrací. Nenávidí též negativní a pesimistické lidi, kteří si neustále na něco stěžují.

Pokračování 9 / 12

Střelec (22. listopadu – 21. prosince)

Střelci nenávidí ty, kteří si pořád stěžují, málo riskují a vyhýbají se riziku. Oni totiž riskují rádi a nikdy si nestěžují. Je taky téměř jasné, že se rozzuří, pokud na vás budou muset čekat, takže si dávejte pozor a nikdy nechoďte pozdě. Pokud se v něčem mýlíte, přiznejte to a nelžete. Střelci patří k nejméně trpělivým lidem zvěrokruhu, takže buďte opatrní! Taky nesnášejí lháře a zrádce.

Pokračování 10 / 12

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Kozorozi nemají rádi lidi, kteří neumí držet slovo a kteří mají nízkou sebeúctu. Ujistěte se, že jim nikdy nedáte slib, který nemůžete dodržet. Kozorozi také nesnesou lidi, kteří žádají o půjčky, ale nikdy se nemají k tomu, aby peníze vrátili. Nenávidí taky dramata a jakýkoli konflikt, který vypadá jako scéna z dramatického filmu, je může uvést do rozpaků. Nemají též rádi, když o nich druzí pochybují nebo když je soudí. Nenávidí také jakékoli rasistické, sexistické a homofobní projevy.

Pokračování 11 / 12

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Vodnáři se neradi hrabou v minulosti, proto nenávidí ty, kteří to dělají a pořád dokola o tom mluví. Nesnášejí taky aroganci nebo přehnanou ctižádostivost. Tito čestní jedinci milují věrnost a přátele, na které se mohou spolehnout, takže mohou vyletět z kůže, pokud je důvěryhodnost zpochybněna. Nenávidí také, když jim někdo říká, že se mýlí. Vodnáři bývají tvrdohlaví a nesnesou představu, že by je někdo mohl vyvést z jejich komfortní zóny.

Pokračování 12 / 12

Ryby (19. února – 20. března)

Ryby nenávidí agresivní lidi, zvláště když jsou opilí, ale i když jim říkají, co a jak to mají dělat. Považují za nepříjemné, když musí dodržovat pravidla a naopak milují, když si každý dělá vše po svém. Protože žijí ve svém vlastním světě, nenávidí, když jim lidé nerozumí, to je frustruje. 

Doporučujeme

Články odjinud