Nenechte si ubližovat aneb Stop násilí na ženách!

12. 11. 2012
Nenechte si ubližovat aneb Stop násilí na ženách!
25. listopad je Mezinárodním dnem boje proti násilí na ženách. Fakta o útocích na ženy jsou alarmující a schopnost žen bránit se útokům ze strany mužů je často minimální. Několik desítek žen je ročně v ČR v důsledku domácího násilí zavražděno.

Fakta o násilí na ženách (celosvětové statistiky)

  1. statistiky ukazují, že pouze 10% útoků jsou ohlášeny oficiálním autoritám
  1. jedna ze tří žen zažije některý z druhů sexuálního obtěžování či napadení
  1. jedna ze čtyř žen je znásilněna
  1. jedna z šesti žen je obětí incestu
  1. přes 80% všech znásilnění jsou provedena osobou, kterou oběť zná
  1. více jak polovina všech zavražděných žen jsou oběťmi svých současných manželů či partnerů
  1. u žen ve věkovém rozmezí 15 – 44 let je větší pravděpodobnost, že budou znásilněny či že se stanou oběťmi domácího násilí, než výskytu rakoviny, autonehody, oběti války či malárie

---------- Při této příležitosti Krav Maga Global ve spolupráci s občanským sdružením ROSA pořádá praktický seminář Krav Maga pro ženy. Během něj se všechny účastnice zdarma naučí, jak řešit relevantní bezpečnostní problémy, které se dnešních žen dotýkají.

Krav Maga je považován za nejúčinnější sebeobranný systém a tento seminář je speciálně zaměřený na problematiku ženské sebeobrany a řešení krizových situací. Jeho součástí bude také workshop občanského sdružení ROSA, které se zabývá pomoci týraným ženám, jejich dětem a prevencí násilí.

Několik desítek žen je ročně v ČR zavražděno v důsledku domácího násilí, stovky žen se stávají oběťmi stalkingu. Jen tento rok od ledna do září řešila policie 595 případů pohlavního zneužívání a 544 případů znásilnění (statistiky Policie ČR). Přes řadu informací a kampaní je stále řada žen, které podceňuje nebezpečí, které jim může hrozit.

A právě pro ženy, které se nejčastěji stávají terčem útoků, je určen tento seminář. Účastnice si na něm osvojí možnosti prevence útoků, deeskalaci napětí, používání pepřového spreje a také se dozví o samotných technikách odvrácení útoků od nepoměrně silnějších útočníků. Na kurz se mohou zájemkyně hlásit zde.

„Cílem tohoto dne je připomenout závažnost násilí na ženách v dnešní společnosti. Proto se účastnice na semináři budou věnovat začlenění základních prvků bezpečného chování do každodenního života bez většího zasahování do svého životního stylu a zábavnou a zajímavou formou se naučí, jak řešit různé krizové situace,“ říká k obsahu semináře Jakub Otipka.

Systém Krav Maga je přizpůsoben tomu, aby jej byli schopni trénovat a také používat obyčejní lidé různých fyzických dispozic, různého věku, mladí i staří, muži i ženy. Proto je tato akce vhodná pro dívky a ženy všech věkových kategorií, které se chtějí umět ubránit.

Seminář se bude konat v neděli 25. listopadu od 14:00 do 18:00 hodin ve Sport Centru Praha v Letňanech.

Čtěte také: Bije mě a ponižuje. I tak ho pořád miluju…

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Sobota je jako stvořená pro vyhledávání nových koníčků. Zatoužíte na sobě pracovat a zdokonalovat se. Doufáte, že vám to pomůže překonat náročné období. V rodině není všechno jako obvykle…

Nejčtenější články

Doporučujeme