Není Sen jako sen

12. 7. 2001
Není Sen jako sen
Vážení čtenáři, ráda bych se s vámi podělila o zážitek ze svatební cesty, kterou jsme společně s manželem absolvovali minulý rok.

Není Sen jako sen

Vážení čtenáři,

ráda bych se s vámi podělila o zážitek ze svatební cesty, kterou jsme společně s manželem absolvovali minulý rok. Protože je můj manžel Čecho-Australan a musel se krátce po svatbě vrátit do Melbourne, rozhodli jsme se necestovat daleko a raději absolvovat svatební cestu v Čechách.

Při několika návštěvách Čech před svatbou manžela velice zaujala široká nabídka hotelu SEN, který leží pár kilometrů za Prahou - v Senohrabech. Jde o pěti-hvězdičkový hotel s nepřeberným množstvím sportovních aktivit (bazén, sauna, tenisové kurty, stolní tenis, koně, atd.). A protože jsme oba sportovně založení, byla nabídka tohoto romanticky vyhlížejícího hotelu naší nejdokonalejší představou pro naší svatební cestu.

Vše ale bylo úplně jinak, než jak jsme si představovali. První menší zklamání nás čekalo, když manžel dvakrát požádal elektronickou cestou o potvrzení rezervace a nedostalo se mu žádné odpovědi. Řekli jsme si, že u pěti-hvězdičkového hotelu je to trochu ku podivu, ale nakonec jsem rezervaci svatebního pokoje udělala já telefonicky a vše bylo v pořádku. Moc jsme se na naší svatební cestu těšili. Do Snu jsme vyjeli až druhý den po svatbě, protože svatební noc jsme měli - jako svatební dar - zajištěnu v hotelu Ambassador. Nutno podotknout, že naše svatební apartmá ve čtyř-hvězdičkovém pražském hotelu čekalo se šampaňským, mísou ovoce a malým pohoštěním. Když jsme vstoupili dovnitř, musíme přiznat, že nám vybavení vyrazilo dech. Obrovské, svatebně nazdobené apartmá s vířivkou v koupelně, bylo víc než jsme čekali. Věřili jsme, že pěti-hvězdičkový hotel v Senohrabech, do kterého jsme vyjeli na druhý den, nabídne něco podobného.

Jak jsme se však zmýlili. Můj manžel není z těch, kteří by si nechali něco nosit, avšak v natolik luxusním hotelu, jakým se SEN ukazuje ve všech reklamách, se očekává, že Vám někdo pomůže s těžkými zavazadly. Nikdo se však o nás víceméně nestaral. Nedostali jsme žádné informace o restauraci, o službách, které hotel nabízí, do ruky nám recepční jen vtiskla klíč a to bylo vše.

Zřejmě zmlsaní hotelem Ambassador jsme vstupovali do chladného svatebního apartmá, v němž jsme měli strávit několik dní. Do očí nám okamžitě padla nepraktičnost celého apartmá. Z uvítacího pokojíku totiž vedlo točité schodiště do našeho apartmá. Po schodišti jsme však neměli možnost vynést naše velké zavazadlo, takže jsme veškeré věci byli nuceni nechat dole a pro každou maličkost pak, na první pohled velice hezké schodiště, seběhnout! O vířivé vaně se nám v nejdražším pokoji pěti-hvězdičkového hotelu mohlo jenom zdát. Při krátké procházce jsme zjistili, že v letáčku doporučovaná Swiss restaurace s krbem, která nás už z dálky nadchla, není už delší dobu k používání hostům!! Další velké zklamání přišlo záhy. Rozhodli jsme se totiž, že si půjdeme zaplavat. Pro jistotu jsme sešli na recepci a tam jsme se otázali recepční, zda můžeme využít sportovní nabídku hotelu, když jsme jejich hosté. Otázka byla položena pro to, aby nám recepční řekla všechny podmínky. Ta však jen přikývla a jala se nás objednávat do sauny a do bazénu, kam jsme měli namířeno. Až při odhlášení z hotelu nám recepční dala ceník, v němž jsme si přečetli, že za čtvrt hodinu v sauně zaplatíme každý po 200,- Kč (což bychom vzhledem k vytápění pochopili) a za krátkou návštěvu bazénu 500,- Kč/osobu!!!! Bez upozornění nám přičetla tyto ceny a na dotaz mého manžela: "To si říkáte pěti-hvězdičkový hotel", nám byla dána odpověď: "My za to nemůžeme, my jsme soukromý hotel."

Rezervace v tomto SOUKROMÉM hotelu jsme měli na několik dní. V pokoji, za který se platí 6.500,- Kč/za noc, jsme se však cítili tak nepříjemně, že jsme se přesunuli do Českého Krumlova a tam zůstali ve čtyřhvězdičkovém hotelu (za 4.500,- Kč), který nabízel mnohem víc vřelosti než hrdě se tvářící Zámek SEN. Recepční v Českém Krumlově se věnovali potřebám svých hostů, což byl ráj proti, na nepravém místě zvědavým, k potřebám hostů však netečným, recepčním v Hotelu Sen.

Možná jezdíte kolem Hotelu Sen, když máte namířeno do Jižních Čech a možná vás někdy napadlo, že by to mohlo být romantické, strávit v tomto Zámku alespoň jeden víkend. Radím všem takovým - vnější krásou pokoušeným - aby si ušetřili své peníze a raději za ně jeli na zahraniční dovolenou. Je mi jen líto, že tímto způsobem nemohu upozornit všechny zahraniční hosty, kteří se pro SEN rozhodnou díky internetovým stránkám. Reklama je tam sice výtečná, ale na odpověď na naše dvě e-mailové objednávky čekáme ještě dnes!!!

Autor: čtenářka Gabriela

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Zvykli jste si na úspěch, a proto si ho udržujete. Stále přicházíte s nevšedními nápady, které nepostrádají šťávu a švih. Toto je ideální stav. Do všem činností na pracovišti se hned…

Nejčtenější články

Doporučujeme