Neotřelé úpravy řapíkatého celeru: smažený, grilovaný, nebo zapečený se sýrem?

6. 5. 2022
Svěží zelenina plná vitaminů a dostupná po celý rok. Řapíkatý celer se nejčastěji přidává do polévek a vývarů, dá se ale připravit i na další zajímavé způsoby – osmažený, na grilu nebo zapečený s oblíbeným sýrem. Vyzkoušejte tyto recepty!

Smažený řapíkatý celer

Řapíky celeru se používají zásadně čerstvé a křupavé. Starší a měkké se špatně zbavují vláken, která se nedají rozkousat. Obalte řapíkatý celer v klasickém trojobalu a osmažte. Velmi jednoduchá a vynikají úprava této křupavé zeleniny.

Ingredience:

řapíkatý celer
grilovací koření nebo jiné dle vlastního výběru (adžika, čubrica, na zeleninu…)
olej
hladká mouka
vejce
strouhanka

Postup:

Řapíky pokrájíme na tyčinky, které krátce spaříme v osolené vroucí vodě, scedíme a necháme oschnout. Do dlaně si kápneme trochu oleje a suché řapíky maličko pomastíme, aby nám na nich drželo koření, kterým ho následně posypeme. Obalíme v hladké mouce, poté v rozšlehaných vejcích a následně ve strouhance. Obalené řapíky pak smažíme dozlatova v rozpáleném oleji a podáváme s bramborem, tatarkou či dipy.

Jak zatočit s jarní únavou? Jídlem, které dodá energii! Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Pozor na překážky, které nebudou snadné. Procházíte komplikovaným vztahovým obdobím a myslíte na nejhorší scénáře. Jakmile propadnete nejistotě, nedopadne to dobře. Drahou polovičku velmi…