Nepravidelná a bolestivá menstruace – problém mnoha žen!

13. 11. 2006
Když mají ženy své dny, jsou často podrážděné, depresivní a vyčerpané. Proto je důležité nebrat na lehkou váhu, hovoří-li dívky či ženy o bolestech, křečích, nevolnostech či pocitech napětí.

Potíže před menstruací ( tzv. premenstruální syndrom ) je možné zmírnit, budeme–li dávat přednost stravě s vysokým obsahem vápníku ( např. mléko, sýry, sezam ). Je také vhodné konzumovat potraviny s vyšším obsahem vitamínu B a C.

A jak se premenstruální syndrom projevuje ? Jako premenstruální syndrom, zkráceně PMS, bývá označován souhrn obtíží, které prožívá mnoho žen před začátkem menstruace. K typickým příznakům tohoto syndromu patří otoky nohou nebo obličeje, únava, pocity nechutenství, někdy bolesti hlavy a podráždění, potíže při usínání, nebo i bolesti v podbřišku. Projevy tohoto syndromu jsou značně individuální, záleží na organizmu ženy, její duševní i fyzické kondici. Důvod, proč každá žena snáší menstruaci jinak, také tkví v tom, že se od sebe navzájem lišíme mírou bolesti, kterou dokážeme snést. Ženy často sahají po utišujících přípravcích. V těchto případech se potom podávají nesteroidní protizánětlivé léky.

Existují však i jiné, alternativní způsoby, jak tyto obtíže zmírnit. Do popředí zájmu se, i v oblasti mezinárodní vědecké spolupráce, dostávají alternativní přírodní prostředky - fytoestrogeny. V České republice se úspěšně začínají uplatňovat včelí produkty. Představují důležitou alternativu v klinické praxi, mohou se uplatnit samostatně nebo jako doplňující terapie. Patří mezi ně zejména preparát Sarapis, který obsahuje včelí mateří kašičku ( Gelée Royale ), květní pyl, fermentovaný pyl (perga), koenzym Q10, selen, lecitin, beta karoten, železo, vitamín C a vitamín E. Včelí mateří kašička v kombinaci s květním a fermentovaným pylem obsahuje: vitamíny A, B1 až B6, B12, C, niacin, enzymy, 18 různých aminokyselin, minerální látky, stopové prvky – Ca, K, Mg, Cu, P, Fe, Mn, Zn, Co, S a Si. Sarapis se používá i na posilnění funkce vaječníků, čehož se využívá při bolestivé a nepravidelné menstruaci. Ze zkušeností lékařů a jejich pacientů vyplývá, že pravidelné užívání přípravku Sarapis blahodárně působí při menstruačních bolestech a nepravidelné menstruaci. O zkušenostech s používáním Sarapisu se s vámi rádi podělí naši gynekologové na které můžete získat kontakt na níže uvedených bezplatných telefonních linkách.

Z dopisů žen: Vážení, Dovolte mi, abych Vám touto písemnou formou poděkovala za „perfektní“ přípravek Sarapis. Jsem velmi šťastná a Vám velmi vděčná za výrobek Sarapis, který je velmi dobrým pomocník em v nepříjemných chvílích, které každá žena dobře zná. Mívala jsem velké problémy: bolesti hlavy, bolesti v podbřišku, zvracení. Což není nic dobrého, zvláště ne v zaměstnání, ale i v rodině a prakticky všude na cestách. Potíže postupně mizely, dnes jsou pryč. Užívám ho již skoro celý rok preventivně jednu kapsli denně, týden před menstruací dávky zvýším na dvě kapsle denně ( teď už jen opravdu zřídka ). Přípravek Sarapis, který jsem objevila v lékárně mi opravdu pomohl. Ještě jednou děkuji. E.P.

Mezi ženami je velmi oblíben, jelikož přes svou vysokou účinnost nezvyšuje tělesnou hmotnost uživatelek a mohou jej užívat i ženy s bolestmi hlavy a migrénami, tromboembolickým onemocněním, zánětem žil, křečovými žílami, vysokým krevním tlakem, cukrovkou, epilepsií, myomy, bolestmi a otoky nohou, chronickými poruchami jaterních funkcí aj. Preparát také příznivě působí při klimakterických obtížích.

Sarapis je registrován jako doplněk stravy a je volně prodejný v lékárnách ve dvou baleních. 60-ti kapslové balení stojí přibližně 430 Kč a 30-ti kapslové balení přibližně 230 Kč. Podrobné informace a také kontakty na lékaře, kteří mají s touto problematikou dlouhodobé zkušenosti, získáte na bezplatné informační lince na telefonních číslech: 800 100 464 a 800 100 140. Linka je v provozu od pondělí do čtvrtka od 9 do 16 hod. a v pátek od 9 do 12 hod.

Své dotazy můžete také diskrétně zasílat na e-mailovou adresu: poradime@volny.cz Rozhodně zavolejte nebo napište. Společně jistě dokážeme najít vhodné řešení Vašich zdravotních obtíží. Internetové stránky: www.vegall.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Po pravdě řečeno není leden vaším favoritem číslo jedna. Asi to bude tím, že se jen těžko smiřujete se změnami, které vám život připraví. Velký pozor si dávejte na své zdraví, protože jste…

Nejčtenější články

Doporučujeme