Nepříjemný dech je zabijákem vášnivých polibků

22. 7. 2002
Nepříjemný dech je zabijákem vášnivých polibků
Nepříjemný dech a špatná hygiena se stává problémem i takzvané kultivované Evropy. Statistikové zjistili, že stále méně Evropanů se se svým partnerem vášnivě líbá, ne však proto, že by klesala síla jejich libida, ale z důvodu nedostatečné hygieny dutiny ústní.

Nepříjemný dech je zabijákem vášnivých polibků

Klepněte pro větší obrázek Nepříjemný dech a špatná hygiena se stává problémem i takzvané kultivované Evropy. Statistikové zjistili, že stále méně Evropanů se se svým partnerem vášnivě líbá, ne však proto, že by klesala síla jejich libida, ale z důvodu nedostatečné hygieny dutiny ústní. Jen malé procento z populace žijící na starém kontinentu si totiž čistí zuby alespoň dvakrát denně a dbá na odstranění nepříjemného zápachu linoucího se z úst.

Zatím nerozhodné skóre měly mezi dotázanými dva faktory: nesprávná technika líbání a nepříjemný dech. Zatímco prvně zmíněný víceméně technický problém se týká spíše ochoty učit se, s druhým se může každý vypořádat okamžitě. Klepněte pro větší obrázek Stačí začít dbát na zásady ústní hygieny. Takzvané francouzské polibky plné vášně pak budou opět na denním pořádku.
K významnému svátku všech zamilovaných, mezinárodnímu dni líbání, si nechala společnost Oral-B vytvořit studii mezi tisíci Evropany. Více než tři čtvrtiny z dotázaných přiznaly, že nedůsledná ústní hygiena vedla ke konci s líbáním. Plných dvacet jedna procent mužů i žen si stěžovalo hlavně na partnerův nepříjemný dech. Podle očekávání vzešli muži ze souboje s ženami velmi bídně. Osmdesát šest procent partnerek totiž kritizuje u svých protějšků špatnou ústní hygienu a talent pro francouzské polibky.

Výzkum také poukazuje na to, že nejmenší přátelé se zubním kartáčkem jsou Skotové, kteří si čistí zuby v průměru méně než jedenkrát denně. Zajímavé je i tvrzení šedesáti procent obézních žen, které se rády líbají po požití smaženého jídla.
Klepněte pro větší obrázek Londýňané zase vynikají odporem k líbání na krk. Téměř dvě třetiny z nich se takovému způsobu laskání brání.

Psycholožka Jenni Trent Hughesová se domnívá, že studie potvrdila nedostatky v hygienických návycích Evropanů. �Hlavní příčinou malé obliby vášnivého líbání je nepříjemný dech. Lidé používají deodoranty a parfémy, ale na ústa zapomínají. A konečně můžete být Don Juan a líbat jako bůh, ale vše je marné, pokud vám z úst táhne jako z chlívku. Chcete-li někomu předávat umění svých úst, musíte mít voňavý a příjemný nástroj,� s nadsázkou komentovala závěry výzkumu Jenni Hughesová. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Po pracovišti lítáte jako blázni a nedokážete si představit, co se s vámi děje! Nápady sypete jako z rukávu, a navíc jsou báječné! Před Vánoci zaperlíte a zapíšete se do paměti…

Nejčtenější články

Doporučujeme