Nerada si holíte podpaží? Zkuste přírodní způsoby, jak se zbavit chloupků

Nerada si holíte podpaží? Zkuste přírodní způsoby, jak se zbavit chloupků

Nevyhovuje vám holení žiletkou, protože se vám tvoří pupínky, a zároveň nechcete investovat do drahých procedur v kosmetických salónech? Nevadí, hladkého podpaží bez chloupků lze docílit i jinými cestami. Stačí se zastavit v kuchyni!

Mléko a kurkuma

Směs mléka a kurkumy nejenže sníží rychlost růstu chloupků, ale také vám porostou tenčí. Stačí smíchat jednu polévkovou lžíci mléka s třemi lžičkami kurkumy, dokud nedocílíte husté pasty. Směs poté naneste na podpaží a nechte ji třicet minut působit. Pak stačí setřít ubrouskem nebo žínkou.

Pokračování 2 / 5

Kukuřičný škrob a vaječné bílky

Chcete-li se zbavit chloupků v podpaží přírodní cestou, pak byste tuto masku měla rozhodně vyzkoušet. Rozšlehejte jeden vaječný bílek s polovinou lžíce kukuřičného škrobu s půl kilem cukru. Naneste směs do podpaží a nechte ji zaschnout, poté opatrně sloupněte.

Pokračování 3 / 5

Med, cukr a citron

Připravte si půl hrníčku medu, jeden hrnek cukru a dvě polévkové lžíce citronové šťávy. Dobře směs promíchejte a poté zahřívejte v mikrovlnné troubě po dobu dvou minut. Směs nechte vychladnout a pak ji naneste do podpaží. Jakmile zaschne, odstraňte ji.

Pokračování 4 / 5

Kurkuma a jedlá soda

Smíchejte dohromady jeden díl kurkumy a dva díly jedlé sody. Potom po troškách přidávejte vodu, dokud se nevytvoří jemná pasta. Tu poté rozetřete v podpaží a nechejte zaschnout. Nakonec směs odstraňte pomocí žínky nebo vlhkého ubrousku.

Pokračování 5 / 5

Papája a kurkuma

Zhruba dvě lžíce syrové papáji rozmačkejte tak, aby vám vznikla kaše. Tu smíchejte s polovinou lžíce kurkumy. Výslednou směsí potřete podpaží a nechte působit po dobu patnácti minut. Poté pastu odstraňte.

Doporučujeme

Články odjinud