Nesmrtelní Homolkovi: Kolik se vypilo šampaňského i jak natáčení uškodila cenzura

1. 4. 2021
Ukřičená komediální trilogie Ecce homo Homolka, Hogo fogo Homolka a Homolka a tobolka asi svého času neminula nikoho. Na obrazovky našich televizí se vrací s železnou pravidelností a řada hlášek z těchto filmů už zlidověla. Jaké zajímavosti jste o Homolkových možná nevěděla? Mrkněte také na video, kde najdete další zajímavosti z natáčení.

Herec neherec

Josef Šebánek, který v trilogii ztvárnil dědu Homolku, neměl žádné předchozí herecké zkušenosti a byl velmi nervózní ze skutečnosti, že by si měl zahrát vedle takových jmen, jako byli zkušení herci František Husák a Helena Růžičková. Režisér Jaroslav Papoušek ho musel dlouho přemlouvat, než Šebánek souhlasil. Nakonec nelitoval, herci ho vzali za svého a chovali se k němu báječně, on jim to s díky vracel. „V každé volné chvíli nás bavil tak, že jsme všichni řvali smíchy,“ zavzpomínala Heduš, tedy Helena Růžičková.

Jaký díl z trilogie o Homolkových máte nejraději? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Z pohledu nadřízeného neodvádíte dost dobré výkony. V duchu se držíte, ale nejraději byste mu naplivali do obličeje. Začíná se k vám chovat divně, ale však vy mu hned od pondělí ukážete.…

Nejčtenější články

Doporučujeme