Nesnadný život snaživek: Co mají příliš snaživé ženy společného?

28. 5. 2022
Foto: iStock
Nesnadný život snaživek: Co mají příliš snaživé ženy společného? | Foto: iStock
Snaživka se neúnavně a obětavě snaží, aby všichni okolo byli šťastní, obvykle i za cenu ztráty vlastního pohodlí a štěstí. Co mají „snaživky“ společného a proč to nemají v životě lehké?

Snaživka jako vyšitá

Snaživé ženy bývají jen málokdy šťastné, dávají moc, ne-li vše, a neočekávají nic. Jejich životním úkolem je činit druhé šťastnými – rodiče, děti, partnera, kolegy, šéfa. Dávno zapomněly říkat „Ne!“ a všichni kolem jsou si toho vědomi a využívají toho. Je docela možné, že jejich muž střídá ženy, a ony to tolerují. Jejich děti jen nastavují ruce, ale samy je k ničemu nepřiloží. V práci povyšují tlučhuby, které nic pořádně nedělají, zatímco ony odpracují úplně vše. Snaživky mohou na první pohled vypadat spokojeně, a dokonce i úspěšně – vždyť vše zvládají na jedničku – ale v jejich duši sídlí prázdnota a smutek. Kde se v nich ona přehnaná a vyčerpávající snaživost vzala?

Proč nás vztahy mění? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Poslední červnový den bude parádní. Z profesního hlediska budete nad věcí a kolegové vás budou poslouchat na slovo. Nyní vás berou jako nekorunovaného šéfa. Váš Nadřízený sleduje vaši…