Nesouměrní lidé mají větší sklon k žárlivosti

3. 9. 2002
Nesouměrní lidé mají větší sklon k žárlivosti
Máte jednu botu o půl čísla větší než druhou? Nebo je vaše pravé ucho větší než levé? V případě že ano, máte podle vědců daleko větší sklony k žárlivosti, než ostatní lidé. Kanadskému výzkumnému týmu se podařilo zjistit, že lidé trpící nesouměrností některého z párových tělesných orgánů, jsou mnohem větší žárlivci, než jejich "souměrní" kolegové

Nesouměrní lidé mají větší sklon k žárlivosti

Máte jednu botu o půl čísla větší než druhou? Nebo je vaše pravé ucho větší než levé? V případě že ano, máte podle vědců daleko větší sklony k žárlivosti, než ostatní lidé. Kanadskému výzkumnému týmu se podařilo zjistit, že lidé trpící nesouměrností některého z párových tělesných orgánů, jakou jsou například uši, ruce či nohy, jsou mnohem větší žárlivci, než jejich �souměrní� kolegové.

Klepněte pro větší obrázek

Výzkumu, který prováděl tým pod vedením Williama Browna, se zúčastnilo několik desítek dobrovolníků, kteří již delší dobu žijí s přítelem či přítelkyní, popřípadě v manželském vztahu. �Porovnávali jsme velikost párových orgánů, a pak se prostřednictvím dotazníků zúčastněných osob ptali na jejich milostný život a vztah k protějšku,� přibližuje projekt kanadský vědec.
Právě u lidí, kteří měli odlišné velikosti orgánů, byň jen o málo milimetrů, se projevovaly značné sklony k žárlivosti a podezíravosti. Zvláště odstrašující je ale podle odborníků skutečnost, že rozdílná velikost párových orgánů je zjištěna u většiny lidí. "Znamená to, že většina z nás žárlí jako Othello!" usmívá se nad výsledky průzkumu Brown.

Z dřívějších studií pak vyplývá, že symetričtí lidé, kteří mají například jedno ucho stejné jako druhé, jsou zdravější, plodnější a cítí se také mnohem atraktivnější, než jejich nesouměrní spoluobčané, kteří naopak často trpí pocitem, že jsou v životě často klamáni.
"Z výsledků je jasné, že se stoupající žárlivostí úměrně stoupá touha být nevěrný. Žárliví lidé by si proto měli svoje choutky velmi rychle rozmyslet," dodal Brown. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jdete si hrdě za svým cílem a chcete dosáhnout na ty nejcennější mety. Nepovídejte, že je všechno jen černobílé! Zkuste se uvolnit a inspirovat! Pokud se vám podaří oslovit skvělým nápadem…

Nejčtenější články

Doporučujeme