Nespíme spolu: Zpověď tří žen a jednoho muže

Nespíme spolu: Zpověď tří žen a jednoho muže
Otázky sexuální frekvence řeší naprostá většina párů, probírají je přátelé v nekonečných debatách a jsou také předmětem mnoha výzkumů. Nespokojenost s málem sexu na jedné straně a nespokojenost s jeho častým vyžadováním na straně druhé bývá zdrojem hádek, někdy nevěry, a dokonce i rozchodů. Oslovili jsme několik lidí, kteří nám velmi otevřeně popsali své vlastní zkušenosti. Jména jsme pochopitelně změnili.

MILADA

Jak jsem se pohrdavě ušklíbala, když mi bylo osmnáct a slyšela jsem v kavárně: „Rozešli se, protože jim to neklapalo v posteli.“ Tělo jsem považovala za podružnou věc. Bylo ironií osudu, že jsem si nakonec vzala muže, který se podle svých slov v životě netěšil na nic jiného než právě na mé tělo. Myslela jsem si, že ho to přejde, jako se člověku přejí oblíbená sladkost, když jí má dostatečně často. Ale to byl omyl. Brali jsme se ve dvaceti a já jsem za rok otěhotněla. Celý náš život byl s miminkem naruby. Já byla docela šťastná, muž byl nevrlý a v tenzi. Trvalo dlouho, než mi docvaklo, že hlavní spínač jeho nálad je v posteli. Spali jsme spolu každý druhý den. Nestačilo to. Prý jsem nebyla dostatečně aktivní. Můj muž byl střídavě smutný a naštvaný. Stále mu něco vadilo. Tak jsem se snažila, i když mi to přišlo jako trapná komedie, protože na milování jsem zkrátka neměla chuť.

Další ochlazení se vplížilo kvůli orálnímu sexu. Prostě ho nemám ráda a dělá se mi špatně. Byl zklamaný, naštvaný a já měla pocity viny. Nutila jsem se do toho a muž byl radostí bez sebe. Zpětně dnes vůbec nechápu, jak to, že mu nevadilo, jak se musím přemáhat. Naopak, on to bral jako podstatu manželství – on se přemáhá, když chodí s (našimi) dětmi ven, já se přemáhám a dělám pro něj „z lásky“ něco, co mi je nepříjemné.

Naivně jsem si myslela, že jsem ten gordický uzel rozťala, ale manžel přišel s novými přáními: přál by si mě nafotit nahou. Měla jsem už (po druhém) porodu vrásčité břicho a kromě toho jsem byla dost stydlivá. Dusno doma už bylo neúnosné a trpěly jím i děti. Používal celý arzenál zbraní: citově vydíral, byl depresivní nebo na všechny ustavičně jenom řval. Opět jsem ustoupila. Malovala jsem si, že po tomhle ustanou výčitky a konečně bude mít lepší náladu. Nebude se na nás utrhovat a vyčítat všechno – od nepořádku po nepatrné zpoždění oběda. Odtrpěla jsem si focení. Můj muž zářil a měl krátkodobé záchvaty frenetické zamilovanosti. Pak přišly na řadu méně cudné fotky a pak přibyla do domu videokamera… prostě s jídlem rostla i chuť, ovšem rozhodně ne ta má. Začínala jsem sex nenávidět. Přišlo mi, že se musím opít nebo úplně odpoutat od sebe sama, abych toho byla schopná. Když jsem to manželovi konečně dokázala (ve 35 letech) říct, bylo to bohužel v hádce a neřekla jsem to pěkně. „Že se ti to hnusí? Takže se ti hnusím JÁ?!“ ptal se můj manžel. Nespali jsme skoro celou noc, druhý den zase peklo, děti brečely, opět se dostavily pocity viny, protože on to postavil tak, že je to otázka mého rozhodnutí (nikoli pocitů – kašlu ti na pocity, proč do toho pořád taháš emoce?), a to rozhodnutí destruktivního. Takže druhý den jsem se prostě opět přemohla, zatnula zuby, odpojila libido od všeho ostatního a doufala, že to nějak přežiju, vždyť je to jenom chvilka, a já nemám energii na hádky.

Důsledek přišel: definitivně jsem se od něj emocionálně odřízla. Vím, že na vině byla i moje neschopnost říct NE hned na začátku, věřit tomu, co cítím, nenechat se vmanipulovat do pocitů viny. Jsme spolu stále, už 18 let. Všechny „nadstandardy“ jsem postupně odmítla. Na sexu 2x týdně muž úpěnlivě trvá jako na poslední záruce manželství. Ale mně přijde, že je to vyschlá stavba, kterou drží jen můj strach, že ublížím dětem a že se sama o sebe nepostarám.

Další příběhy si přečtete v následujících kapitolách. Z boxíku zvolte rovnou konkrétní kapitolu a zbylá část textu se vám vůbec nezobrazí. Jestliže si chcete článek přečíst celý, postupujte po kapitolách tak, jak za sebou následují.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jeden z kolegů, který vám nepřeje a stále se vám motá do cesty, skončí. Prostě se jeho společnosti zbavíte a budete mít konečně klid. Proto se teď zaměřte na odvedení dokonalých výsledků,…