Nestíháte denní péči o pleť? Takhle ušetříte 30 minut denně!

Nestíháte denní péči o pleť? Takhle ušetříte 30 minut denně!

Nám ženám by se někdy hodilo každý den pár hodin navíc, abychom stihly perfektní péči o svůj obličej a tělo. Podle moudrých rad bychom si aspoň jednou týdně měly dopřát masku na obličej, zajít si ke kosmetičce, pečlivě se líčit i odličovat… Ale kdo to má všechno stíhat? Proto vám poradíme, jak se dá ušetřit čas.

Bleskové odlíčení

Ranní a večerní čištění pleti nevynechávejte. Je to totiž největší kosmetický hřích a každé vaše „ono se to pro jednou nezblázní“ vám přidělá dvě až tři vrásky. Přesto se dá zkrátit na minimum. Geniální jsou micelární vody, které zvládnou práci za odličovací vodu i tonikum, nebo speciální odličovací ubrousky, které klidně můžete mít v nočním stolku.

Pokračování 2 / 5

Líčidla 3v1

Abyste nemusela vytahovat celý kosmetický arzenál a zdržovat se otvíráním a zavíráním lahviček, krabiček a tubiček, využijte takzvaných multilíčidel. Nejčastěji se vyrábějí jako tvářenka, rtěnka a oční stíny v jednom, jako bronzer, stíny a barva na obočí nebo ve formě paletky. Pak si jen pohrajte s intenzitou barvy. Za speciální kosmetiku ale nemusíte utrácet. Například rtěnku můžete vklepat nejen do rtů, ale i na víčka nebo tváře.

Pokračování 3 / 5

Vlasová rychlovka

Největší průšvih jsou mastné vlasy. Umýt si je sice není problém, ale když k tomu přidáte sušení ručníkem, fénování, tužení a závěrečnou úpravu, máte před sebou půl hodiny práce. Tahle doba se dá až desetkrát zkrátit pomocí suchého šamponu. Ten jednoduše nastříkáte ke kořínkům vlasů, necháte pár minut působit, lehce promnete, rozčešete a je hotovo. Můžete ho nahradit dětským pudrem nebo jedlou sodou. Jen to nedělejte moc často. Jednou za měsíc je to ale v pohodě.

Pokračování 4 / 5

Když maska, tak na noc

Jednou nebo dvakrát týdně byste si měla udělat pleťovou masku. Vaše pokožka totiž potřebuje extra dávku vitaminů a výživných látek a těch jsou masky plné. A protože jste chytrá, využijte pro tenhle rituál dobu, kdy spíte. Existují totiž speciální noční masky, které nanesete před ulehnutím, jdete spát a ráno je smyjete. Nebojte se, že si zničíte povlak na polštář, tyhle masky jsou na krémové bázi, takže je to, jako byste se na noc namazala výživnějším krémem.

Pokračování 5 / 5

Sladké tečky

Umění každé ženy není v dokonalém vzhledu, ale v upoutání pozornosti přesně tam, kam chcete. Nemusíte vycházet z domu s geniálním make-upem, který budete vymazlovat hodinu, ale pokud nanesete na rty výraznou rtěnku, máte vyhráno. O výsledku rozhodují detaily, jakými jsou stylový šál, červená rtěnka, vtipný drdol nebo výrazné náušnice či náhrdelník (k minimalistickému vzhledu). Ale pozor, vždycky si vyberte jen jednu z třešniček na dortu, abyste nepůsobila přeplácaně.

Doporučujeme

Články odjinud