Nestíháte? Máte předvánoční shon? Zastavte si a užijte si relax

14. 12. 2014
Nestíháte? Máte předvánoční shon? Zastavte si a užijte si relax
Z časopisů a internetových stránek pro ženy se na nás valí spousta článků a rad, co vše bychom měli do Vánoc nakoupit, uvařit, nazdobit a zařídit. Jak to všechno stihnout a neuštvat se? Chtěli bychom mít dokonalé Vánoce, ale tušíme, že s vystresovanou a unavenou ženou to nebude ono? Tak si zkusme naopak připomenout pár tipů, jak právě v předvánočním čase odpočívat a relaxovat.

1. Klasika domácí

Pokud u vás nepřipadá v úvahu, že byste zvládla na pár hodin opustit domov, věnujte si pár chvil času alespoň doma. Vyčleňte si na sebe minimálně hodinu a nekompromisně se věnujte jen sama sobě. Koupel, péče o vzhled, četba, cvičení – každá žena ví, co ji potěší.

2. Honem ven – za každého počasí

Nic nám nenabarví tak tváře načerveno jako procházka na čerstvém vzduchu v chladném počasí. A jestli si troufnete na ostřejší tempo, vaše tělo vám poděkuje.

3. Relaxační masáž

Stačí ušetřit hodinu času a vyrazit na relaxační masáž. Budete se cítit odpočinutá a nabitá energií. A pokud si chcete utužit vztah s partnerem, vydejte se třeba na párovou masáž.

4. Termální koupele

Navštěvovat v chladných dnech termálních lázně je tělu a duši velmi prospěšná činnost. Koupel v horké vodě na mrazivém vzduchu vám udělá dobře a zregeneruje celý organismus. Udělejte si výlet s celou rodinou.

5. Betlémy, jesličky a adventní trhy

K předvánočnímu času patří také procházky s návštěvou kostelů, výstav betlémů a popíjení svařeného vína na adventních trzích. Že to letos nestíháte? A není to škoda? Tato neopakovatelná atmosféra je jen pár dní v roce, tak si ji užijte.

6. Setkávání s přáteli

Neodmítejte schůzku s kamarádkami či přáteli jen proto, že chcete péct cukroví nebo mýt okna. Naopak si na ně udělejte čas a věnujte jim svou pozornost. Příjemný večer u sklenky vína či kávy v cukrárně vám zvedne náladu a dodá novou energii.

7. Nezapomínejte na sport

Pohyb je jeden z nejúčinnějších zdrojů endorfinů, které nám způsobují dobrou náladu. Proto bychom na něj neměli zapomínat ani před Vánocemi, ba právě naopak bychom do něj měli zapojit celou rodinu.

8. Tvořte a bude vám lépe

Máte fantazii a baví vás vytvářet drobné dárky a maličkosti pro ostatní? Zkuste si vyrobit vlastní vánoční papír, přáníčka, péefka či jiné vánoční drobnosti. Pokud zapojíte svoji kreativitu, nebude pro vás tato činnost prací, ale zábavou a odpočinkem.

9. Poslouchejte své děti

Předvánoční období prožívají hlavně děti, tak jim k tomu utvořte ty nejlepší podmínky. Ptejte se jich, kam chtějí jít, co chtějí vyrábět nebo s čím by rádi pomohly. Dejte na jejich přání a věnujte jim čas.

10. Potěšte sama sebe

Proč nakupovat dárky jen ostatním a na sebe přitom zapomínat? Vždyť pokud si pořídíte něco hezkého, co vás potěší a zvedne vám náladu, budete spokojenější. Tak si nezapomeňte přihodit do „vánočního koše“ i něco pro sebe.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Okolí vám vyčte, že nejste ochotni vyložit karty na stůl, ač se to právě nabízí. Nemusíte kvůli tomu mít výčitky svědomí. Dělejte všechno tak, jak to cítíte. S otevřeným hledím se…

Nejčtenější články

Doporučujeme