Nestíháte? Máte předvánoční shon? Zastavte si a užijte si relax

14. 12. 2014
Nestíháte? Máte předvánoční shon? Zastavte si a užijte si relax
Z časopisů a internetových stránek pro ženy se na nás valí spousta článků a rad, co vše bychom měli do Vánoc nakoupit, uvařit, nazdobit a zařídit. Jak to všechno stihnout a neuštvat se? Chtěli bychom mít dokonalé Vánoce, ale tušíme, že s vystresovanou a unavenou ženou to nebude ono? Tak si zkusme naopak připomenout pár tipů, jak právě v předvánočním čase odpočívat a relaxovat.

1. Klasika domácí

Pokud u vás nepřipadá v úvahu, že byste zvládla na pár hodin opustit domov, věnujte si pár chvil času alespoň doma. Vyčleňte si na sebe minimálně hodinu a nekompromisně se věnujte jen sama sobě. Koupel, péče o vzhled, četba, cvičení – každá žena ví, co ji potěší.

2. Honem ven – za každého počasí

Nic nám nenabarví tak tváře načerveno jako procházka na čerstvém vzduchu v chladném počasí. A jestli si troufnete na ostřejší tempo, vaše tělo vám poděkuje.

3. Relaxační masáž

Stačí ušetřit hodinu času a vyrazit na relaxační masáž. Budete se cítit odpočinutá a nabitá energií. A pokud si chcete utužit vztah s partnerem, vydejte se třeba na párovou masáž.

4. Termální koupele

Navštěvovat v chladných dnech termálních lázně je tělu a duši velmi prospěšná činnost. Koupel v horké vodě na mrazivém vzduchu vám udělá dobře a zregeneruje celý organismus. Udělejte si výlet s celou rodinou.

5. Betlémy, jesličky a adventní trhy

K předvánočnímu času patří také procházky s návštěvou kostelů, výstav betlémů a popíjení svařeného vína na adventních trzích. Že to letos nestíháte? A není to škoda? Tato neopakovatelná atmosféra je jen pár dní v roce, tak si ji užijte.

6. Setkávání s přáteli

Neodmítejte schůzku s kamarádkami či přáteli jen proto, že chcete péct cukroví nebo mýt okna. Naopak si na ně udělejte čas a věnujte jim svou pozornost. Příjemný večer u sklenky vína či kávy v cukrárně vám zvedne náladu a dodá novou energii.

7. Nezapomínejte na sport

Pohyb je jeden z nejúčinnějších zdrojů endorfinů, které nám způsobují dobrou náladu. Proto bychom na něj neměli zapomínat ani před Vánocemi, ba právě naopak bychom do něj měli zapojit celou rodinu.

8. Tvořte a bude vám lépe

Máte fantazii a baví vás vytvářet drobné dárky a maličkosti pro ostatní? Zkuste si vyrobit vlastní vánoční papír, přáníčka, péefka či jiné vánoční drobnosti. Pokud zapojíte svoji kreativitu, nebude pro vás tato činnost prací, ale zábavou a odpočinkem.

9. Poslouchejte své děti

Předvánoční období prožívají hlavně děti, tak jim k tomu utvořte ty nejlepší podmínky. Ptejte se jich, kam chtějí jít, co chtějí vyrábět nebo s čím by rádi pomohly. Dejte na jejich přání a věnujte jim čas.

10. Potěšte sama sebe

Proč nakupovat dárky jen ostatním a na sebe přitom zapomínat? Vždyť pokud si pořídíte něco hezkého, co vás potěší a zvedne vám náladu, budete spokojenější. Tak si nezapomeňte přihodit do „vánočního koše“ i něco pro sebe.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Aktuálně prožíváte šťastné období a nic závažného neřešíte. Trable nehrozí v profesní sféře ani v osobní rodině. Ba právě naopak jste v hledáčku opačného pohlaví a děláte věci tak, jak…