Nestihli jste letos lyže? Máme pro vás tip!

2. 3. 2010
Nestihli jste letos lyže? Máme pro vás tip!
Hledáte nové místo na lyžování, běžky a nebo jen na pořádný relax zpříjemněný wellnessem a kulinářskými delikatesami? Pak by vás mohl zajímat olympijský region Seefeld, který vás uchvátí svou atmosférou a podmínkami pro zimní aktivity.

Klepněte pro větší obrázek

Vypravil jsem se do Seefeldu s přáteli po doporučení známého, který sem jezdí rok co rok lyžovat a běžkařit. Pochvaloval si kouzlo rodinného prostředí místních horských hotelů a vynikající kuchyni, stejně jako lyžařské podmínky. A tak jsem se rozhodl to vyzkoušet.

Cesta z Prahy do Seefeldu nebyla nijak dramaticky dlouhá. Klasickou cestou přes Rozvadov, Mnichov a dále na Garmisch jsme byli na místě za pět hodin čistého času jízdy.

Útulně, pohodlně a hlavně chutně
Přivítal nás nevelký, ale zato útulný hotýlek, o jehož chod se stará sympatická tyrolská rodina Haselwanterových. Kraluje jim paní domácí – neuvěřitelně vitální a veselá stará paní. Hotel měl nejen kouzelnou a přátelskou atmosféru, ale byl také útulně vybavený v tyrolském stylu (dřevěné zařízení, vínová a tmavě zelená barva interiérů, horské motivy v řezbách a obrazech). Pochopitelně nepostrádal saunu, kterou si bylo možno zapůjčit soukromě.

Co bylo ovšem na hotelu jedinečné, to byla kuchyně. Kuchař pracoval s jednoduchými surovinami pocházejících z místních rodinných statků a mistrně je kombinoval. Samotný pohled na připravenou večeři napovídal, že se bude jednat o chuťový zážitek. Nejvíce mě uchvátil telecí steak s přelivem z lišek a špenátové knedlíky s ovčím sýrem. Ale dost už o jídle a hotelu. Rozhodně jsme sem nepřijeli, abychom si jen lebedili v jeho pohodlí, to by byla škoda.

Klepněte pro větší obrázek

Samotné městečko Seefeld je všestranně vybavené a na první pohled zaujme svým koloritem, vkusnou barevností a pestrostí architektonických prvků. Malované stěny hotelů střídají pohledy na úzké věže kostelíků, ale také na houfy běžkařů téměř v centru, kteří si užívají kilometry a kilometry upravených seefeldských stop. V srdci Seefeldu najdete řadu příjemných restaurací, divokých barů a diskoték a také vyhlášené místní casino. V každém z podniků naleznete typické tyrolské šnapsy, které byste si neměli nechat uj&iac ute;t. Samotná večerní procházka Seefeldem, který je až vánočně nasvícený, je velice příjemná záležitost.

Hurá na svahy
Pokud si chcete dobře zalyžovat, v Olympijském regionu Seefeld na vás čeká 43 sjezdovek a 266 kilometrů běžeckých tratí. Pěší turisté si mohou užít na 143 km zimních turistických tras. Nejbližší lyžařské svahy jsou pouhé tři kilometry od centra městečka – a to v areálu Rosshütte (hora Rosshütte dominuje místní krajině). Areál nadchne jak lyžaře, tak skialpinisty a snowboardisty. Kromě klasických – velmi dobře upravených sjezdovek, které vedou až do výšky 2064 m (vrchol Seefelder Joch) tu najdete také funpark.

Co se náročnosti sjezdovek týče, není tu moc černých – prakticky pouze dvě, zato tu dominují červené a především modré. Přepravu v areálu zajišťují kvalitní sedačkové lanovky a zubačka a v neposlední řadě ještě kabinová lanovka. Ta vede mezi dvěma štíty areálu a užijete si z ní úžasný výhled na panorama okolních hor. Mezi sjezdovkami sedí dvě restaurace, kde můžete ochutnat tyrolské speciality jako jsou spätzle, štrúdl s vanilkovým přelivem a nebo wurst s hranolkami.

Pokud máte zájem o dávku adrenalinu, nabízí se v okolí Seefeldu řada freeridových sjezdovek a lezení po ledopádu. Obojí ovšem doporučuji alespoň na poprvé v doprovodu zkušeného instruktora.

Klepněte pro větší obrázek

Relaxace plná náruč
Po celodenním lyžování rozhodně přijde vhod seefeldské relaxační centrum s vnitřním i venkovním vyhřívaným bazénem a doslova celá řada saun (s krbem, s výhledem na zasněžené kopce, různé teploty, aroma atd.). Po návštěvě relaxačního centra se budete cítit jako znovuzrození. Mohu potvrdit na vlastní kůži a rozhodně doporučit.

Pokud se některý z následujících dní rozhodnete najít jiný než sportovní zážitek, pak stojí zato udělat si návštěvu do některého z místních statků, na které už jsme narazili. Řada z nich totiž produkuje domácí mléko, jogurty a sýry a dokonce nabízí i dlouhodobé ubytování. Zvláště tady můžete zapomenout na pracovní starosti a když budete chtít, zapojíte se i do pracovních aktivit s kravami, nebo výrobou mléčných produktů. Paní Maria Gapp, jejíž statek Gapphof jsme navštívili, tvrdila, že k ní na jaře a v lé tě jezdí několik rodin a nemohou si venkovský život ve zdravém prostředí vynachválit.

Více o olympijském regionu Seefeld, kde se mimochodem pořádají mistrovství světa v klasickém lyžování a dokonce zde již dvakrát proběhly olympijské hry, dočtete na www.seefeld.com, www.seefeld-sports.at, www.tyrolsko.cz, www.alt-moesern.at nebo www.tiscover.at/gapphof

zdroj: Jiří Louthan

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Váš partner či partnerka nebudou proti, když se jim dnes budete snažit dokázat pravdivost přísloví, že na svatého Jana noc nebývá žádná. Vášeň a vytrvalost vám chybět nebudou, takže se…

Nejčtenější články