Nestydaté model(k)y, koně a hvězdný Osmany

5. 5. 2005
Nestydaté model(k)y, koně a hvězdný Osmany
Osmany Laffita se vrátil z úspěšného pobytu ve Spojených státech amerických, kam byl pozván, aby představil svou kolekci „Naughty Chic“ na Kentucky Derby, známé nejen jako největší koňské dostihy Ameriky, ale také pro extravagantní kloboukové kreace přítomných dam.

Osmanyho týdenní pobyt ve Spojených státech byl naplánován do poslední minuty. Přehlídka, aukce a společenské povinnosti jej uvedly do víru událostí hned po přistání ve sluncem zalitém Louisville, miliónovém městě, které je celesvětově proslaveno díky koním a dostihům Kentucky Derby, které se zde konají již více než 130 let.

Osmany obdivoval miliónové koně Osmany strávil ve Spojených státech 8 dnů, jeho diář byl plně vytížen od prvních minut po přistání na druhé straně Atlantského oceánu. První cesta z letiště vedla do Kentucky Derby Museum, kde jej ředitelka provedla prostory nedávno zrekonstruovaného muzea věnovanému koním a nejslavnějším dostihům v Americe. Osmany obdivoval množství vystavených trofejí a retrospektivní výstavu fotografií a dokumentů zachycující 130tiletou historii Kentucky Derby. Po prohlídce muzea se Osmany podíval do prostor, kde přední chovatelé USA mají ustájené nejlepší závodní koně. V prostorách, které jsou přísně střeženy a veřejnosti nedostupné, obdivoval krásu a ušlechtilost koní, jejichž cena často převyšovala i 3 milióny dolarů.

Vlasový meeting Večer před jednou z několika party, které byly pořádány na Osmanyho počest, se návrhář se svým teamem vydal do kadeřnického salónu Blades, aby s Jackem Sturgeonem, předním americkým kadeřníkem, prohovořil svou vizi vzhledu modelek během módní show, kvůli které do Států přicestoval. Jack provedl Osmanyho svým salónem, do kterého chodí mj. slavní hosté Kentucky Derby.

Módní hvězda vybírala nové tváře v přímém přenosu Následující den byl Osmany plně zaměstnán tiskem, televizní a rádiové stanice se předháněli, kdo přinese rozsáhlejší rozhovor s hvězdou módního nebe. Osmany se tak během jediného dne ocitl ve hlavních večerních zprávách mnoha sdělovacích prostředků. Celé odpoledne, pod bedlivých dozorem televizních kamer, vybíral modelky a nové tváře pro svou přehlídku. „Ženy zde velmi krásné a nebojí se svou krásu a původ ukazovat,“ uvedl na adresu přítomných dam návrhář.

Ranní Naughty Chic show V pondělí byl Osmany zvláštním hostem ranní talkshow „Fox in the morning“ na stanici Fox, zde hovořil o své tvorbě, kolekci „Naughty Chic“ a svých prvních dojmech z Kentucky. Diváci mohli též poprvé vidět několik z Osmanyho kreací a celkový vzhled pro připravovanou přehlídku.

Návrhář na závodišti V úterý 12. dubna začal Osmanyho den velmi časně. Televizní stanice ABC si jej vyžádala jako zvláštního hosta pro svou ranní show, která se tentokráte neodehrála ve studiu, ale přímo v Kentucky Derby Museum odtud více než hodinu vysílala živě přípravy na přehlídku, vznik „Naughty Chic“ image modelek a rozhovor s návrhářem o jeho kolekci a klobouku Madame Butterfly. Moderátorka se také představila v klobouku ozdobeném živými květy, který den předem vytvořil Osmany pro propagační účely charitativní akce. Krátce po skončení přímého přenosu přerušil designér práci na módní show, aby se mohl vydat na soukromou prohlídku Churchill Downs, závodiště, na kterém se každoročně scházejí nejlepší koně amerického kontinentu, aby se utkali o pohár Kentucky Derby.

Kolekce rozbouřila publikum Večer „Hats from the Heart“ zahájil proslovem starosta města Louisville pan Jerry Abramson, poděkoval přítomným hostům, že svou přitomností podporují celou řadu dobročinných organizací. Krátce poté začala všemi tolik očekávaná módní přehlídka kolekce „Naughty Chic“, kterou Osmany do USA přivezl. V průběhu show sklízely Osmanyho kreace i modelky potlesk publika, velkým překvapením byla účast 3 mladých mužů – modelů, kteří předvedli kolekci šperků zn. Osmany Laffita. Když se v závěru přehlídky na mole objevil návrhář, publikum tleskalo ve stoje a jeho bouřlivé přijetí trvalo několik minut. „Jsem moc šťastný, že Kentucky přijalo mou tvorbu takovým způsobem. Toto místo opravdu není tak konzervativní, jak jsem si myslel,“ s úsměvem sděloval reportérům Osmany.

Osmany Laffita – čestný občan Louisville Osmanyho tvorbu ocenili nejen diváci jeho přehlídky, která sklidila velký úspěch a několik minut trvající potlesk, ale také starosta Louisville pan Jerry Abramson, který Osmanymu udělil čestné občanství. „Louisville a Kentucky jsem si zamiloval, rád se budu vracet a je to pro mně velká čest, že mě přijímáte s otevřenou náručí. Tady se cítím jako doma,“ řekl při přebírání čestného občanství z rukou starosty Osmany Laffita.

100 000 pro charitu Následující součastí večera byla aukce klobouků předních amerických a mezinárodních návrhářů. Osmany pro tyto účely vytvořil klobouk s příznačným názvem „Madame Butterfly“, kterému vévodil velký pestrobarevný motýl zdobený peřím a krystaly Swarovski. Zájemců o tuto extravagantní a velmí nápadnou kreaci plnou motýlů a květin bylo mnoho, výsledná cena se proto vyšplhala na částku 77 tisíc korun. Ta byla rozdělena mezi 9 organizací, které pomáhají týraným dětem, ženám v nouzi a podporují výzkum rakoviny prsu. Osmany zároveň věnoval to tzv. tiché aukce kolekci šperků z průhledných a blankytně modrých perel a krystalů Swarovski. Tento set vydražila ředitelka Kentucky Derby Museum za částku převyšující 33 tisíce korun. Osmany tak svými výtvory podpořil 9 charitativních organizací částkou 100 tisíc korun!

Dámy kupovaly „nestydaté“ modely Den po veleúspěšné přehlídce se team přemístil do butiku v Oxmoor Center, kde probíhala trunkshow. Dámy, které se Osmanyho show přímo účastnily, přišly do butiku, aby si vybraly některou z couture kreací pro nadcházející ples. Zavítala také manželka starosty paní Madeline, která si vybrala fialovo-zelené šaty z hedvábí zdobené krystaly Swarovski.

Osmanyho úspěšný pobyt v USA byl u konce. „Tato část Ameriky mě okouzlila svou krásnou přírodou a velmi přijemnou atmosférou. Určitě si příští rok udělám více času, abych zde mohl pobýt o několik dnů déle a vychutnat si pohostinost tohoto kraje,“ řekl Osmany při odjezdu.

zdroj: osmanylaffita.com

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ode dneška jste aktivnější a špatná nálada vás neohrožuje. Pokud chcete uspět i profesně, úkoly si rozdělte na etapy a nepřepínejte se. Díky tomu se budete lépe soustředit a na nevrlé…

Nejčtenější články

Doporučujeme