Opomíjený tuřín: Ochutnejte ho v receptech s parmazánem, po indicku i v dumlíkačce

18. 11. 2022
Tuřín je dost často opomíjená zelenina, a to i přesto, že je chutná a zdravá. Obsahuje řadu minerálů, mimo jiné velké množství manganu, draslíku, fosforu, hořčíku, vápníku, železa a zinku, proto je nejvyšší čas zařadit jej do jídelníčku. V jakých jídlech vám bude tuřín nejvíc chutnat?

Tuřínový salát

Suroviny

1 kg tuřínu
1 sklenice sterilované zeleniny dle chuti
2 vařená vejce
150 g salámu gothaj – kvalitního
1 ks cibule jemně pokrájené
sůl
pepř mletý
200 g majonézy dle chuti
3 lžíce hořčice plnotučné dle chuti

Postup

Tuřín oloupeme a pokrájíme ho na zhruba stejně velké kostičky, které uvaříme doměkka (na skus) v osolené vodě s trochou citronové šťávy nebo octa (místo toho můžeme použít i část nálevu ze sterilované zeleniny). Tuřín poté scedíme, na sítku necháme zchladnout a dáme do mísy, kam přidáme i pokrájenou scezenou sterilovanou zeleninu (cca 170 gramů), cibuli, vejce, salám, majolku a hořčici. Vše opepříme, mírně osolíme a dobře promícháme. Dáme do chladna proležet alespoň na dvě hodiny.

Pokud chceme salát bezmasý, nebudeme přidávat uzeninu. Pokud chceme salát zlehčit, můžeme místo majolky vmíchat do salátu zakysanou smetanu nebo obojí zkombinovat. Salát podáváme jako přílohu ke smaženým nebo pečeným masům: řízky, sekaná, karbanátky, ale je dobrý i samotný nebo s čerstvým pečivem.

Jak na vlašský salát? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Připravte se na příjemně strávený víkend, který bude obohacující. Díky poklidnému rodinnému tempu získáte spoustu energie, kterou však musíte směrovat správně. Nevrhejte se do ničeho po…