Nevíte, jak jíst zdravě? Dejte na rady celebrit!

12. 12. 2014
Většina lidí si myslí, že zdravé jídlo není dobré. Tohle úsloví je ale už trochu přežitek! Když se umí jídlo připravit, je zdravé, dobré a ještě pomůže zhubnout! Jak na to jdou celebrity? Přečtěte si jejich zajímavé tipy! Třeba pomohou i vám a "nakopnou" vás ke změně!

Zaměřte se na trhy

"Nakupuji nejraději na farmářských trzích! Chci podpořit místní farmáře a navíc má jídlo z farmářských trhů lepší chuť, je kvalitnější a zdravější. Taky je mi sympatické, že mohu přímo s pěstiteli prohodit řeč."

— Shailene Woodley

Dejte tomu zelenou!

"Piji denně zeleninové šťávy, protože zkrátka nesnáším zeleninu! Miluji zapečenou brokolici se sýrem, nebo mrkev s dresingem, ale to je tak všechno. Prostě mi syrová nechutná, takže do sebe dostávám důležité organické minerálie a soli alespoň tímhle způsobem. Skvěla je například mixovaná šťáva, aneb smoothie z karotky, červené řepy a okurek. Zkuste to!"

— Miranda Kerr

Dělejte přestávky během jídla

"Většinou sním půlku porce, kterou jsem si připravila a pak si dám tak deset minut přestávku. Napiju se vody a většinou se pak cítím úplně sytá. Pokud máte stále hlad, jezte samozřejmě dál. Ale slibuju, že budete překvapeni, jak často jíte zbytečně velké porce!"

— Kaley Cuoco-Sweeting

Když hřešíte, ať to stojí za to!

"Jednou jsem byla s přáteli na večeři a zrovna byla sezóna vzácných hub - lanýžů. Dala jsem si ten večer lanýžovou pizzu a pak dokonce i těstoviny s lanýži! Možná na to nevypadám, ale sem tam si taky pořádně dopřeju! Musí to být ale vyjímečná příležitost a tehdy si to opravdu užiju se vším všudy!"

— Heidi Klum

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zkuste organickou stravu

"Roky jsem bojovala s depresí. Vyzkoušela jsem všechno možné a skončila jsem u léků na nervy, ale bylo to hrozné a po dvou týdnech jsem je přestala brát. Zkusila jsem najet na organickou stravu a po roce jsem byla jako proměněný člověk! Jezte více organicky vyprodukované stravy, v páře vařenou zeleninu a dobře uvařenou hnědou rýži, proso (jáhly) a ovesné vločky. Nejím naopak mléčné výrobky - včetně sýrů, také nemusím ryby, tvrdé uzeniny, nakládané zelí a kvasnicové výrobky. Třeba pomůže organická strava i vám!"

— Evangeline Lilly

Zapomeňte na jednostranné diety

"Nikdy jsem nedokázala držet žádnou dietu déle než týden. Prostě se snažím vyhnout se smaženému a tukům a když na mně přijdou chutě, jím co nejvíce zeleniny a ovoce. Nic si ale vyloženě nezakazuji a jako hřešící den v týdnu mám sobotu, kdy jím na cokoliv mám zrovna chuť!"

— Shakira

Jste to, co jíte!

"Naplňte ledničku samými zdravými potravinami a vyhoďte rovnou ty nezdravé. Chce to spoustu rýže, fazolí, skvělých salátů, ryb, oříšků, borůvek a zeleniny. To je můj recept na skvělou stravu, po které se cítím úžasně!"

— Kate Hudson

Nepřehánějte to

"Chcete jíst zdravě? Tak to udělejte! Nevymlouvejte se, opravdu to není o penězích. I levné může být zdravé. Kupujte plodiny a ne výrobky! Jezte více ryb a zeleniny a uvidíte, že se brzy budete cítit lépe. A když občas ujedete a spořádáte kyblík kuřecích kousků, nebo celou čokoládu... No a co? Je to normální. Užijte si to a pak můžete zase pokračovat dál ve vašem snažení. Já to tak dělám!"

— Maria Menounos

Jezte vícezrnný chléb

"Žádná "vata" typu veka a bílé rohlíky! Kdo jednou vyzkouší vícezrnný chléb, většinou si ho zamiluje a zůstane u něj!"

— Carrie Underwood

Zjistěte, jaká strava vyhovuje vašemu životnímu stylu

"Chtěla bych být více disciplinovaná, ale je to se mnou těžké, zkrátka miluju jídlo! Jsem v tomhle jako italové! Jídlo si vychutnávám a beru ho jako jednu z velkých radostí na tomhle světě! Ráda bych byla o pár kilo hubenější, ale co! Jídlo si nenechám vzít a už jsem sama se sebou smířená!"

— Pink

Vyzkoušejte pomalé vaření

"Pomalým vařením jídla získávají nové výraznější chutě i přesto, že se připravují jen s malým množstvím koření, soli a bez tuku. Zkrátka naházejte do hrnce kuře, zeleninu, brambory a pak si ten mix skvělých chutí a vůní pořádně vychutnejte!"

— Elizabeth Banks

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

S příchodem podzimu jste rozladěné a nemůžete se na nic soustředit. Stále jste pod vlivem nedávného úplňku, ale nebojte se. Jeho síla bude ubývat a vy se vydáte svou vlastní cestou. Do té…