Nevíte si rady s tvářenkou či výrazně suchou pokožkou?

Nevíte si rady s tvářenkou či výrazně suchou pokožkou?
Nevíte si rady s tvářenkou či výrazně suchou pokožkou? Kosmetická redaktorka Eva Šimáková vám poradí. Společně s přibývajícím věkem sice přicházejí moudrost a zkušenosti, ale zároveň se objevují i jemné vrásky, které postupně získávají hlubší ráz.Působí kyselina hyaluronová proti vráskám?

Nejste-li fanynkou estetické medicíny, je potřeba od 30. roku věku zvolit výživnější péči doplněnou o protivráskové složky, jako má sérum proti vráskám Hyaluron-Filler, Eucerin, 30 ml (6x 5 ml), 745 Kč. Obsahuje právě kyselinu hyaluronovou, která proniká i do hlubších vrstev pleti a napomáhá obnovovat její objem a strukturu. Pleť tak má i přísun hydratace, takže dochází k vyhlazení jejího povrchu, zlepšení pružnosti a zpevnění.Na co si dát pozor při výběru tvářenky?

Abyste se kvůli svěžímu looku nemusela štípat do tváří, naučte se správně pracovat s tvářenkami. Ty se na trhu vyskytují ve dvou základních provedeních a vy byste při jejich výběru měla brát ohled na svůj typ pleti (např. mastnější pleť ocení spíše pudrovou texturu). Tvářenku nanášejte pouze v jemné vrstvě a přes lícní kosti ji protáhněte až ke spánkům. Pozor na výrazné přechody a na třpytivé textury, špatně dotvarovaný obličej by mohl působit opuchle. Abyste tomu zabránila, vyzkoušejte novinku značky Shiseido, rozjasňující tvářenku Luminizing Satin Face Colour, odstín 09, 970 Kč, která líčkům vdechne nový život.

Jakou funkci má v kosmetických přípravcích vitamin C?

Vitamin C se vyznačuje antioxidačními, rozjasňujícími a obnovujícími účinky, které se v kosmetice využívají v boji proti stárnutí pleti. Pro regenerační sérum +C TimeWise, Mary Kay, 4x 7,5 ml, 1590 Kč, byl získáván z přírodních ovocných zdrojů - z granátového jablka, černého rybízu, třešně Acerola či rostliny Camu Camu.

Všechny tyto plodiny jsou známé právě pro svůj vysoký podíl tohoto vitaminu. Sérum TimeWise tudíž působí jako jedinečná omlazující kúra, která podporuje tvorbu kolagenu a redukuje viditelnost vrásek.Jak na...

…dehydratovanou, problematickou pokožku? * Nedostatek spánku, nadměrná konzumace kávy, nezdravý životní styl, stres, to vše zapříčiňuje úbytek vlhkosti pokožky, která je pak zarudlá a šupinatá. * Aby si pokožka udržela ochrannou bariéru, je vhodné používat dermatologickou tělovou péči, která obsahuje vysoký podíl hydratačních složek. * Dermatologický tělový krém Doliva, 264 Kč, je pro péči o suchou pokožku ideální. Obsahuje totiž olivový olej extra virgine pocházející přímo z Toskánska. Olivy, listy a kůra olivovníků obsahují netradiční substanci oleuropein, která má vysoký obsah vitaminu E a squalenu zabraňující poškozování buněk agresivními radikály. Tato kombinace udrží vaši pokožku svěží a dostatečně hydratovanou, zabrání vzniku zánětů a zamezí svědění pokožky.

Foto: ARCHIV„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu Juicy„

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je v negativní konstelaci k vašemu znamení, což neslibuje dobrou náladu ani vstřícné komunikativní schopnosti. Kdybyste mohli odpočívat podle svého gusta a naplánovat si víkend bez…