Nevkusná retro móda: Ledvinka a další kousky, za které se dodnes stydíme

32 komentářů

Mamyna
22. května • 11:59

Nejhorší snad byly ty barevné svetry.

Alena
10. května • 18:58

Za nejotřesnější kus oděvu považuji tepláky. Zvlášť muži, kteří většinou mají k antickým sochám daleko, jsou v nich odporní. Nechtěla bych v současnosti vybírat partnera! Za nás muži vypadali jako muži.

Alena
10. května • 18:57

Za nejotřesnější kus oděvu považuji tepláky. Zvlášť muži, kteří většinou mají k antickým sochám daleko, jsou v nich odporní. Nechtěla bych v současnosti vybírat partnera! Za nás muži vypadali jako muži.

Zdenda
7. března • 8:57

Ledvinky byly praktické a jsou v módě i tedˇ, jenom se nosí přes rameno, vystajlované śusťákovky jsem si přivezl ze Švýcarska v roce 1985. Tam ta móda byla také, i v Zurichu !, Tak prosím Vás nekecejte nesmysli o tom, že se stydíme, mě lidi zastavovali odkud to mám a zda bych jim také nepřivezl. Nebuďte hlupáci, všímejte si tady a teď. Minulost jste neprožili, tak držte pysk. Díky.

Pavlína
22. května • 13:34

@Zdenda: Presne!!! Kdo vi co budou rikat mladi na dnesni modu za 50let.....🤔

Květa
8. června 2023 • 8:26

Každá doba má svoji módu. Proč by se nemohly vzít ponožky do sandálů, když se potí nohy? A ledvinka? Ta se nosí dodnes a je velmi praktická. A ještě se nosil šusťák, sice trochu " šustil " ale byl moderní. Zato dnešní móda mladých je otřesná. Čím více děr na džínách na kolenou, tím lépe.Za první republiky, to byla krásná móda.

batoh
6. června 2023 • 19:29

Zato v dnešní době, ženy nechodí oblékané jako ženy ale jako chlapy. Jen a jen v gatích velkých sakách a obtažených legínách i ty tlusté holky. Strašný pohled na některé, člověk nepozná zda jde o ženu nebo mužského. Ženskost se zcela vytratila!!!

Tofík
5. června 2023 • 20:18

Hlavně Prestigue🥴…. Když už o něčem moudře píšete, tak si alespoň zjistěte správný název. Zřejmě jste se inspirovala známým časopisem Vogue

Karla
5. června 2023 • 16:59

Mám 74 roků,všechno jsem nosila a nestydím se za.Byla to nádherná doba.

Jindřiška Šubrtová
9. června 2023 • 5:38

@Karla: Mluvíte mi z duše. Zase sebemrskačský článek o "nevkusných Češích". Absolutní blud a nepravda.

Jarka
5. června 2023 • 13:59

Ať si každý nosí co se mu líbí ne😂

Renata
6. června 2023 • 9:30

@Jarka : Přesně tak mě vždycky může Čech vzít co to tady píšou za nesmysly proč by lidi dneska nenosili ledvinky nosí je normálně já jí taky nosím třeba i do lesa. Tady vždycky se píšou takové moudrá ty vždycky něco vymyslí že by z toho člověk chcípnul buď nespěte se psem když budete mít kočku tak umřete dřívější móda se jim nelíbí naopak za první republiky byly ženy velmi elegantní Bože můj strčte si tyhle články někam do zadku

My jmeno
5. června 2023 • 9:53

Fashion koučka. Nechte těch angloceskych nesmyslů .

Babka
5. června 2023 • 9:20

Ve vynikajících francouzských filmech nosil bílé ponožky i krasavec a elegán Delon.

90s nikdy více
4. června 2023 • 23:42

90s byl hnus sám o sobě. Jsem ročník 1978 a pamatuji si to se vším co bylo. Dnes je to mnohem lepší a můžu jen litovat, že jsem se nenarodil až o dvacet let později.Co se týče módy, tak to co je zde psáno, tak to nosila skupina lidí s nevkusem stejně jako dnes, když vidím jak všichni ke všemu bílé tenisky. A hlavně jeansy. Hlavně ty strašně nemoderní účesy sesekané břitvou nebo melír. Nedej Bože když vidím ty přepálené trvalé a la styl 80s fuj blé.

Ela
20. července 2023 • 13:29

@90s nikdy více : Vy jste nejspíš módní ikona dnešní doby 🙂, ovšem v hlavě duto a prázdno...

Jindřiška Šubrtová
9. června 2023 • 5:56

@90s nikdy více : Váš slovník hovoří za vše.

Andrea
6. června 2023 • 15:47

@90s nikdy více : Velký hlupák

Rous
4. června 2023 • 21:50

Čekala jsem, že se ozvou zastánci devadesátek a začnou psát něco ve smyslu :"a co teď? Myslím si, že teď, v plánu oblékání, jsme se posunuli na lepší úroveň: barvy, kombinace, cenová dostupnost a pod. Jsem ráda že minulost je opravdu minulostí a je super že to nejde vrátit.

Blešík
22. května • 23:00

@Rous: No, to je moudro! Nikdo se nechce vracet do doby, která je už přežitá, jen se nestydíme za módu, která v té době byla. Prostě, když móda vyjde z módy, tak už je holt nemoderní. Co je na tom směšného? Dnešní móda dopadne za pár let stejně, na tom není nic nepochopení. Tehdy moc výběr nebyl a každý chtěl, co frčelo. Dnes je výběr, ale pod diktátem módních "znalců", kteří určují (leckdy tragický) směr, co tupé stádo musí nosit, aby bylo in, co si smí a nesmí obléci - jinak katastrofa! Není katastrofou jakákoliv móda, ale to stupidní stádo, které na slovo poslouchá ten diktát, co je in a co je absolutně nepřijatelné. Pak se píší roky stejné články o ponožkách v sandálech, jako by svět neměl jiné starosti. Tato beletrie mi připadá hodně k smíchu (nebo spíš k pláči.)

Ela
20. července 2023 • 13:33

@Rous: Za pár let (nebojte se, nebude to dlouho trvat) budete k smíchu zase vy.

Jindřiška Šubrtová
9. června 2023 • 5:48

@Rous: Vzpom0ínky jsou vždy a budou, nelze je vrátit. Přesto jsme se snažili vkusně a pohodlně oblékat z dostupných i nedostupných zdrojů. A byli jsme mladí a nápadití. Nevím kolik je vám let? Až budete jednou vzpomínat na tato léta a mladí budou zavrhovat a posmívat se "vaší nynější módě a stylu", vzpomeňte si na váš příspěvek do dnešní diskuze.

Ivana
4. června 2023 • 21:21

A co nosíte v dnešní době, místo šusťákovek pletené teplákové soupravy, k tomu boty na podpadku a kabelčičku ,myslíte si že jste in ?

Eva
5. června 2023 • 13:55

@Ivana : Super.!!! Chodit v teplákovce si dovolili jen návštěvníci z SSSR😃😃 a dnes ? strašné 🫣

My jmeno
5. června 2023 • 9:56

@Ivana : Mluv česky.

Soyka
4. června 2023 • 7:12

Tak ponožky v dámských sandálech na podpatcích se loni hřály na výsluní, ledvinky se nosí ( nebo aspoň do loňska nosily), takže mamláte nesmysly. Každá doba má své a móda se vrací neustále.

Elynor
3. června 2023 • 13:52

Ále, jděte s tím někam. Ty boty jsou Prestige, ne Prestigue. Vyrábí se pořád, a jsou pořád stejně nezničitelné a pohodlné. Navíc cenově v celkem rozumné hladině. Šusťákové soupravy byly vysoce praktické - levné, pohodlné, snadno se to vypralo, rychle to uschlo, nemuselo se to žehlit a dalo se to sbalit do malého balíčku do batohu, aby měl člověk pro děti vždycky po ruce náhradní oblečení. Totéž ledvinky - malé, se spoustou kapes a kapsiček, všechno nezbytné se tam vešlo, byly lehké a zapnuly se kolem pasu, takže měl člověk volné ruce. Ideální věc. Ponožky v sandálech jsou taky praktické, protože je vždycky lepší sundat a vyprat ponožky, než čistit špinavé a propocené sandály. Pokud je někdo čuně a nevadí mu špinavé sandály a v nich špinavé nohy, není to otázka módy. No a fialová saka - nejen fialová, ale i daleko horších řvavých barev - se nosí i dnes. Akorát se tomu říká "magenta", ne fialová. :zelenac:

3. června 2023 • 17:04

@Elynor: Autorka článku se asi zase neučila. V 90. tých letech takhle chodil celý svět. Na vlastní oči jsem tehdy v New Yorku viděla,jak jdou lidé do práce v teniskách a teprve v kanceláři se přezouvají.Na tom mezinárodním kongresu,kde jsem tehdy byla, bylo o pauze slušností ( nebo skoro povinností) si zaběhat-šusťáky,tenisky- a pak zase do kostýmu a lodiček. Bylo to praktické a funkční. Dnes jsou in děravé gatě,pánové sako po mladším bráchovi,tenisky všude i ke kostýmu a nikdo se tomu nepošklebuje. A mimo jiné jsme šli do práce a nemuseli cestou lemtat iontové nápoj z pet flašky každých 10 minut a byli jsme celkem fyzicky zdatní. Věcí k pošklebování ohledně dnešní módy bychom našli spoustu a nikdo to nekomentuje,je to trend doby a každá doba má své.Nechápu,k čemu tyhle články jsou.

Sus
5. června 2023 • 18:48

Podobne clanky pisi hodne mladi lide, kteri tu dobu nezazili. Jinak by vedeli, ze byla jako kazda jina. V mnohem by predcila dnesek: damy chodivaly na verejnost upravene a s peclivymi ucesy, potkat nekoho ve meste (krajskem) v teplakach, neexistovalo.
Ledvinku nosim dodnes, nebot nic lepsiho nebylo pro volny cas vynalezeno, aby clovek pri pohybu v prirode nepoztracel doklady a klice z kapes. Ponozky do sandalu vrele doporucit kazdemu, kdo nema zdrave nehty, alespon do mhd a zamestnani. Lepsi bile ci zelene s fialovymi puntiky nez to, co byva v lete vystavovano k videni.

Jaromír
5. června 2023 • 11:21

Presně popsané. Ale autorka asi tu dobu nezažila, chybí mi tu zmínka o košilích a bundách o 2 čísla větších, kalhotách s mnoha záhyby v pase, vycpaných ramenech, mokasínách, leopardích vzorech... Též mi připadá, že zmíněné markanty pro tu a tu dobu nesouhlasí. Kupř. signální (neonové) barvy tu byly již v 80. letech. Příště doporučuji čerpat z více zdrojů.

Lena
4. června 2023 • 20:56

Naprostý souhlas

Mika
3. června 2023 • 13:21

Jo a vietnamci take prodavali šusťáky s pruhama a říkali, čím víc pruhú, tím lepší Adidas.......

Doporučujeme

Články odjinud