Nevkusné devadesátky: Seriály, kapely, jídlo i móda, za které se dodnes stydíme

4. 1. 2023
Devadesátky, pojem, který mluví sám za sebe. Říká se, že kdo si pamatuje 90. léta, neprožil je pořádně. Pravda je, že co se týče módy, účesů nebo jídel, bylo by lepší některé výstřelky zapomenout, ale například u muziky by to byla škoda. Pamatujete na kuře s broskví, žvýkačku Hubba Bubba, nástup časopisu Bravíčko? Jaká byla euforická 90. léta, co se nosilo, poslouchalo, sledovalo a jedlo?

Devadesátková móda

Teplákovka, šusťákovka, ledvinka, fialové sako, prestiže… To všechno si jistě z 90. let pamatujete. A určitě to není tak dávno, co jste koukala na fotky z té doby a modlila se, aby se ta móda už nikdy nevrátila… Kdo by to byl čekal, že spousta outfitů bude nyní opět in i u mládeže, která devadesátky nezažila? Tak například šusťákovky, které už tehdy byly oversized, aniž byl tento pojem znám, šlo o čistě praktické hledisko, aby se pod bundu vešlo co nejvíc vrstev, jsou znovu v kurzu. Ideálně fialové v kombinaci s tyrkysovou. Stejně tak ledvinky, jež se už ale nenosí tolik kolem pasu, ale spíš jako crossbody kabelka. Nebo vestičky všeho druhu, od kožených přes sešívané po riflové nebo háčkované – ty budou letos obzvlášť oblíbené. Nosily se také kapsáče s odepínacími nohavicemi, lacláče nebo trička nad pupík. A k dovršení dokonalého outfitu sloužilo nalepovací tetování z „Bravíčka“, modré stíny i natužená patka.

Za nákupy se pak jezdilo hned za hranice na trhy do Polska, kde bylo k sehnání nepřeberné množství džínů všech barev. „Pětsetjedničky“ to sice nebyly, ale kdo by v devadesátkách hledal na džínách miniaturní červený štítek Levis?

Muž nebyl in, pokud nevlastnil alespoň jedno fialové sako s ohrnutými rukávy, barevný strakatý svetr, plísňáky a nevkusnou širokou kravatu. Na trenky či boxerky mohli zapomenout, k dostání byly jen slipy. A ramenní vycpávky – bez těch nemohli existovat ani muži, ani ženy.

Jaká móda z devadesátek se vrátila? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Tento měsíc vás čeká rychlejší posun zpět nebo naopak prudké zabrzdění. Mějte na paměti, že úspěch se k vám dostaví jen v tom případě, když budete na věcí a nepoženete se za vidinou…