Nevšední recepty z jahod: Zkuste smažené v těstíčku nebo grilované s kozím sýrem

25. 5. 2022
Sladké a dozrálé na letním slunci. To jsou české jahody, na které se již většina z nás může zanedlouho těšit. Kromě toho, že jsou jahody vynikající čerstvé, skvěle chutnají i na teplý způsob. Vyzkoušejte ty nejlepší kombinace.

Smažené jahody v těstíčku

Ingredience:

Těsto

200 ml podmáslí
1 ks vejce
1 ks vanilkového cukru
3 lžíce cukru krupice
2 lžíce hnědého rumu
1 lžička skořice – mletá
špetka soli
150 g hladké mouky dle hustoty těsta
půl lžičky jedlé sody

Dále

500 g jahod pevných, cca + čerstvých k podávání
zakysaná smetana nebo bílý jogurt
zmrzlina dle chuti
skořicový cukr
moučkový cukr
olej na smažení

Postup:

Podmáslí promícháme s cukry, rumem, solí, skořicí, vajíčkem, moukou a sodou na hladké husté těstíčko, které necháme asi čtvrt hodiny odpočinout. Hustější musí být, aby nám na jahodách při smažení drželo a příliš rychle nestékalo. Při vhození očištěných suchých jahod do těstíčka nesmí propadnout ke dnu. Zralé pevné jahody odstopkujeme, omyjeme a necháme oschnout. Pak je obalíme v těstíčku a vkládáme do kastrolku s vyšší vrstvou rozpáleného oleje.

Smažíme ze všech stran dozlatova a odkládáme na ubrousky odsát přebytečný olej. Podáváme se slazenou zakysanou smetanou nebo s jogurtem, kopečkem zmrzliny, šlehačkou, sypeme moučkovým nebo skořicovým cukrem a doplníme s čerstvými jahodami. Smažené jahody se dají jíst jak teplé, tak i vychladlé.

Zkusíte sabayon s jahodami? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Místo litování se rozpruďte svůj lymfatický systém. Pokud máte sedavé povolání, tak to pro vás platí dvakrát. Rozhodně vám prospěje sportovní činnost, ale také správné dýchání a otužování.…