Nezapomenutelná poctivá sekaná: 5 receptů od babiček i profesionálů

8. 2. 2021
Kdo by nemiloval poctivě připravenou sekanou? Ať už ji servírujete s bramborovou kaší nebo mezi dva chleby, základem je vždy osvědčený recept. Vyberte si jeden z pěti prověřených od našich čtenářů, babiček i profesionálů. Uvidíte, že se sekaná povede na jedničku!

Sekaná s kuskusem

Kuskus jako ingredience, která udrží sekanou pohromadě a která funguje i jinak než jako surovina do salátů. Přidejte ho do masové směsi před pečením a nechte se překvapit, jak skvěle tato kombinace funguje. Recept na sekanou s kuskusem najdete zde.

Klasická sekaná, která nepraskne

Recept na klasickou sekanou tak, aby během pečení nepraskla. Jedná se o vůbec jeden z nejpopulárnějších receptů, který se osvědčil mnoha šikovným kuchtíkům. Recept na klasickou sekanou najdete zde.

A postup i na videu v úvodu článku. 

Sekaná se sýrovou kůrčičkou

Mleté maso a sýr je spojení, kterým nikdy nic nezkazíte. Pozor si dejte pouze při výběru – používejte kvalitní sýr a maso kupujte přímo u řezníka, který ho čerstvě umele přímo pro vás. Recept na sekanou se sýrovou kůrčičkou najdete zde.

Karbanátky ze sekané se žampiony

Sekaná nemusí mít nutně tvar šišky. Přidejte žampiony a připravte si lahodné karbanátky, třeba jako oběd na víkend pro celou rodinu. Recept na sekanou najdete zde.

Plněná sekaná pečeně s vejcem

Profesionálové, kteří stojí za časopisem F.O.O.D., připravují recepty s láskou a citem, aby je zvládl i naprostý začátečník. Sekanou s vejcem vás naučí krok za krokem, takže není šance, že během přípravy a pečení šlápnete vedle! Recept na sekanou plněnou vejci najdete zde.

Jak udělat sekanou, která nepraskne. Více najdete na videu ZDE

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše je v příjemném sextilu s Uranem, a proto vám jde seznamování jako po másle. Na romantického protějška narazíte v situaci, která nebude obvyklá. Nicméně se nakonec ujistíte v tom, že…