Do mletého masa můžete přidat i zeleninu, například papriku Foto: archiv
Raději vepřové, nebo hovězí maso? Nebo půl na půl? Foto: archiv
Do masa patří vejce Foto: archiv
Řada lidí má ráda i vejce vařené natvrdo uprostřed masa Foto: archiv
5
Fotogalerie

Nezapomenutelná poctivá sekaná: 5 receptů od babiček i profesionálů

Kdo by nemiloval poctivě připravenou sekanou? Ať už ji servírujete s bramborovou kaší, nebo mezi dva chleby, základem je vždy osvědčený recept. Vyberte si jeden z pěti prověřených od našich čtenářů, babiček i profesionálů. Uvidíte, že se sekaná povede na jedničku! Bezva fígle na sekanou najdete i ve videu v úvodu článku.

Sekaná s kuskusem

Kuskus jako ingredience, která udrží sekanou pohromadě a která funguje i jinak než jako surovina do salátů. Přidejte ho do masové směsi před pečením a nechte se překvapit, jak skvěle tato kombinace funguje. Recept na sekanou s kuskusem najdete zde.

Klasická sekaná, která nepraskne

Recept na klasickou sekanou tak, aby během pečení nepraskla. Jedná se o vůbec jeden z nejpopulárnějších receptů, který se osvědčil mnoha šikovným kuchtíkům. Recept na klasickou sekanou najdete zde.

A postup i ve videu v úvodu článku.

Sekaná se sýrovou kůrčičkou

Mleté maso a sýr je spojení, kterým nikdy nic nezkazíte. Pozor si dejte pouze při výběru – používejte kvalitní sýr a maso kupujte přímo u řezníka, který ho čerstvě umele přímo pro vás. Recept na sekanou se sýrovou kůrčičkou najdete zde.

Karbanátky ze sekané se žampiony

Sekaná nemusí mít nutně tvar šišky. Přidejte žampiony a připravte si lahodné karbanátky, třeba jako oběd na víkend pro celou rodinu. Recept na sekanou najdete zde.

Plněná sekaná pečeně s vejcem

Profesionálové, kteří stojí za časopisem F.O.O.D., připravují recepty s láskou a citem, aby je zvládl i naprostý začátečník. Sekanou s vejcem vás naučí krok za krokem, takže není šance, že během přípravy a pečení šlápnete vedle! Recept na sekanou plněnou vejci najdete zde.

Doporučujeme

Články odjinud