Neztrácejte přátelství: Jak si udržet blízké kamarády po celý život

14. 7. 2020
Neztrácejte přátelství: Jak si udržet blízké kamarády po celý život
Pravé přátelství by mělo trvat napořád. Jsou samozřejmě lidé, kteří do našeho života přijdou, nějaký čas pobudou a zase odejdou, ti skuteční přátelé vám ale zůstanou na celý život. Nic však není zadarmo a i o přátelství je potřeba se starat. Jak si své přátele udržet?

Neměňte je

Je normální, že my lidé máme prostě tendenci ty druhé měnit a převychovávat je. Ať už partnery, děti, rodiče nebo právě přátele. Proč ale? Jednou jste se rozhodla, že s daným člověkem budete kamarádit pro jeho jistě nesporné kvality, proč tedy nepřimhouřit oči nad jeho nedostatky? Nikdo není dokonalý a na světě nenajdete člověka, který by vám vyhovoval ve všem. Snažte se proto být tolerantní a drobné chyby svých přátel přecházejte. A pokud snad pocítíte, že máte opět tendence zasahovat do jejich chování a činů, uvědomte si, že ani vy nejste dokonalá. I vy máte svoje chyby, které vaši přátelé musí tolerovat a snášet, prokažte jim proto stejnou laskavost.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Den po novoluní jste ve zvláštní náladě. Ne vše dopadne podle vašich představ. To jen proto, že jste unavení a potřebujete nabrat nový dech. Nadřízený za vámi přijde s prosíkem anebo…

Nejčtenější články

Doporučujeme