Neztrácejte přátelství: Jak si udržet blízké kamarády po celý život

14. 7. 2020
Neztrácejte přátelství: Jak si udržet blízké kamarády po celý život
Pravé přátelství by mělo trvat napořád. Jsou samozřejmě lidé, kteří do našeho života přijdou, nějaký čas pobudou a zase odejdou, ti skuteční přátelé vám ale zůstanou na celý život. Nic však není zadarmo a i o přátelství je potřeba se starat. Jak si své přátele udržet?

Neměňte je

Je normální, že my lidé máme prostě tendenci ty druhé měnit a převychovávat je. Ať už partnery, děti, rodiče nebo právě přátele. Proč ale? Jednou jste se rozhodla, že s daným člověkem budete kamarádit pro jeho jistě nesporné kvality, proč tedy nepřimhouřit oči nad jeho nedostatky? Nikdo není dokonalý a na světě nenajdete člověka, který by vám vyhovoval ve všem. Snažte se proto být tolerantní a drobné chyby svých přátel přecházejte. A pokud snad pocítíte, že máte opět tendence zasahovat do jejich chování a činů, uvědomte si, že ani vy nejste dokonalá. I vy máte svoje chyby, které vaši přátelé musí tolerovat a snášet, prokažte jim proto stejnou laskavost.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Srovnejte si v hlavě plány blízké budoucnosti. Nechat věci plynout není na škodu, ale určité záležitosti by chtěly popostrčit. Nebuďte na sebe přísní a dopřejte si také relaxaci.…