Nikdo z nich nezná nevěru, přesto o ní hrají

30. 4. 2001
Nikdo z nich nezná nevěru, přesto o ní hrají
Juraj Herz, Jan Hrušínský, Pavlína Mourková, Jiří Kodet, Hana Gregorová, David Suchařípa, Sandra Pogodová, Jitka Smutná a Jana Tabrea nepoznali během života nevěru. Všichni ale o ní slyšeli, a tak společně připravili divadelní hru "Taková spoušň".

Nikdo z nich nezná nevěru, přesto o ní hrají

Juraj Herz, Jan Hrušínský, Pavlína Mourková, Jiří Kodet, Hana Gregorová, David Suchařípa, Sandra Pogodová, Jitka Smutná a Jana Tabrea nepoznali během života nevěru. Všichni ale o ní slyšeli, a tak společně připravili divadelní hru "Taková spoušň". Ta pojednává především o nevěře.

Hru "Taková spoušň" napsal téměř neznámý chorvatský autor Petar Petrovič. Je to výtečná anekdota o nevěře, žárlivosti, pomluvách a tchýni.  Obyčejný liják v malé chorvatské vesnici odstartuje sérii nepředvídatelných a neuvěřitelných komplikací. Ti, které déšň nečekaně zastihne venku se totiž rozhodnou přespat tam, kde zrovna jsou. A jako naschvál to vyjde tak, že žena přespí u souseda, jehož manželka není doma. Pomluvy se rychle šíří a druhý den se vše pozvolna vysvětluje.
Tato spletitá událost se stává zdrojem mnoha pikantních i komických situací.

Hru režíruje Juraj Herz. Ta ho zaujala jemným erotickým obsahem.
Premiéra bude 8. května v Divadle Bez zábradlí.

Hrají:
Stojan Marič - Jan Hrušínský
jeho žena Stana - Pavlína Mourková
jeho tchán Marko Marič - Jiří Kodet
Markova žena Jána - Hana Gregorová
Nikola Jevrič - David Suchařípa
jeho žena Mára - Sandra Pogodová
jeho tchýně Pela - Jitka Smutná
cikánka - Jana Tabrea

autor: Michal
foto: Divadlo Bez zábradlí

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte zdravý vztah k penězům, víte dobře, že ony činí život lehčím. Nemusíte se za to stydět, ale taky to nedávejte na odiv. Mohlo by to totiž odradit šikovnou osobu, která se vám chystá…

Nejčtenější články