Nikitta na Dámě.cz

5. 10. 2000
Má Brutální Nikitta něco společného s finalistkou a vítězkou veřejného hlasování soutěže Miss Internet?

Nikitta na Dámě.cz

Veřejné hlasování v soutěži Miss Internet bylo skončeno. Každý týden nyní porota zveřejňuje jednu z finalistek soutěže. Veřejné hlasování zcela vyhrála soutěžící s přezdívkou Nikitta. Její občanské jméno je Böhmová Eva. Její vítězství v hlasování není žádným překvapením. Vždyň již pohled na její stránky www.nikitta.cz dává tušit, že je to opravdu profesionálka a Internetu rozumí. Spojili jsme se s ní a na chatu udělali malý rozhovor. O tom, že Nikitta je vyjímečná osoba se nyní můžete přesvědčit sami.

 

redakce: Nazdar Nikitto.
nikitta: Ahoj Dano a Michale
redakce: Proč sis zvolila právě přezdívku Nikitta?
nikitta: Á klasika, protože jsem jednou někde byla a zrovna začínali na Nově dávat Brutální Nikitu seriál, a jeden z mých kamarádů, objevil nějakou podobu mezi mnou a Petou Wilson, no a pak mi to taky říkal jeden fotograf a už to bylo, už mi to prostě zůstalo.:-)
redakce: Jedná se tedy pouze o podobu vizuální, nebo i jsi i tak brutální?
nikitta: Ona zase není až tak brutální, spíš jenom na okolí působí drsně, až si každej myslí, že vydrží všechno, ale ona je to spíš taková hooooodně citlivá holka.
redakce: Přenášíš tedy svou citlivost na grafiku na webu?
nikitta: Nemyslím, většinou tyhle věci vyplývají z nějakýho momentálního rozpoložení.
redakce: Jak bylo v Dánsku? Co to bylo vlastně za školení?
nikitta: No v Dánsku bylo krásně, mnohem lepší počasí, než tady a takovej klid, ty lidi tam vůbec nikam nespěchaj, působí to na mě strašně uklidňujícím dojmem. Školení - byl to WAP DEVELOPER TRAINING
nikitta: Pořádal to jeden z výrobců browseru pro mobilní telefony, firma Phone.com
redakce: Na čem právě pracuješ v zaměstnání?
redakce: Předpokládám, že dle stránek pracuješ stále u Samby.
nikitta: Dělám nějaké úpravy na nějakých webech našich klientů, např. přidělávám jednu jazykovou mutaci v makedonštině, což je oříšek.:-)
nikitta: Ano, pořád v Sambě.
redakce: Tu makedonštinu ti nezávidíme, patří jazyková vybavenost k tvým silným stránkám?
nikitta: Myslím že ano, nicméně v tomhle případě jde spíš jen o to, donutit netscape, aby dělal to co má a aby to dělal korektně a neeee jak se mu zlíbí.
redakce: Když už jsme u programů, co používáš pro tvorbu a co pro brouzdání?
nikitta: Pro tvorbu používám - Photoshop 5.5, Image Ready, Illustrator, Homesite 4.5, Dreamveawer 3 - na doladění tabulek, Flash a pak různý utilitky co jsou volně dostupný a browsam většinou v IE5. Ladím samozřejmě pro IE,NN a Operu a kontroluju i Mac, ale když se to dělá čistě, zpravidla nejsou na Mac problémy.
redakce: Koukám, že se dost věnuješ technologii Flash, domníváž se, že tudy vede cesta?
nikitta: Nemyslím, koukala jsem na to, ale každopádně mě osobně to tolik neuchvátilo. myslím, že je dobrý o tom něco vědět, něco si v tom zkusit, viděla sem na netu hezký věci ve Flashi, ale každopádně to obvykle sklouzne k tomu, že se to všechno hejbe a bliká jako na kolotočích a takový stránky moc nemusím, oni se pak obvykle ti autoři dost utrhnou a chcou prezentovat všechno co zjistili, že to umí.
redakce: Ještě nás zajímá, co tě vedlo k tvorbě vlastních stránek? Hodně soutěžících v Miss Internet je dělalo jen kvůli soutěži, podle toho to tak vypadá.
nikitta: No, já jsem v loňském roce pracovala u internet providera jako asistentka a měla jsem spoustu času lecos okouknout a tak a k čemu by to bylo, když by si to člověk ani nevyzkoušel, už loni, mě kamarád naváděl, abych se přihlásila na Miss Internet, ale až letos se jinému z mých kamarádů povedlo mě přesvědčit.
redakce: Přihlásila ses sama a co od soutěže očekáváš?
nikitta: No jo, ale měla sem ho za zády, neočekávám nic, mám o těchto věcech, po jistých zkušenostech, svoje mínění, které je, a to klidně přiznám, nevalné.
redakce: O jakých zkušenostech mluvíš?
nikitta: O špatných.
redakce: Můžeš nám prozradit, jakých soutěží si se již zúčastnila?
nikitta: No jenom jedný a to mi opravdu stačilo a bylo to tak, že mě tam přihlásila, jedna agentura z Brna, bez jakýhokoliv kontaktu se mnou, mi přišlo, že se mám dostavit na semifinále a jediné podmínky, které jsem měla k dispozici byly, že výška soutěžící nesmí být pod 172 cm a že to nesmí být slečna, která se umístila v předchozím ročníku, ale překvapivě vyhrála slečna která měla tak maximálně 165 a byla to slečna co byla v předešlém ročníku 2.
redakce: U Miss Internet to snad nehrozí. Jak si vysvětluješ, že ještě nejsi mezi finalistkama?
nikitta: Jak říkám, je to pro mě spíš recese, o týhle soutěži si taky myslím svý, to hlasování veřejný a tak, stránka teď dost často nefunguje, což taky o něčem svědčí, vylosovaní výherci vstupenek za minulé tři měsíce se objevili teprve před 14 dny, dle regulí nesmí mít žádná z účastnic na webu na sebe jiný kontakt, než mail přes cybermiss, jak je teda možný, že je tam slečna, co tam kromě svý adresy a jinýho mailu má na webu i telefon a tak, prostě se mi dost věcí nelíbí. Abych se přiznala, ani nevím, jaxe momentálně stojím, stránka se mi od rána ještě nenačetla:-(
redakce: Chtěl jsem se také podívat, jak na tom jsi, ale nějak jim to nejede.
redakce: Věnuješ se hodně muzice, co v poslední době nejvíce posloucháš?
nikitta: No právě, je to teď dost často a hlavně jsou pak dost značný změny v počtech hlasů, což je poněkud podivné, co si budeme povídat, s několika soutěžícíma si píšu a také je to zaráží.
redakce: je tam asi problem s falešným hlasováním. Není asi problém pro nějakou studentku přesvědčit půlku školy, aky pro ní hlasovali.
nikitta
: Nevím, tvrdili mi, že to mají letos nějak dobře ošetřený, ale já osobně si myslím, že všechno dokáže někdo hacknout.
nikitta: Co se týká muziky, tak v poslední době jsem se koukala, co by se dalo udělat zajímavýho na počítači, momentálně nemám žádnou kapelu a stále přetrvávají potíže s textama.
redakce: Co jsi tedy poslouchala naposled, nebo jaké CD sis koupila?
nikitta
: Poslouchám toho spoustu, odvisí to obvykle od nálady a taky od toho, jestli můžu jen tak poslouchat a odpočívat, nebo jestli u toho dělám deset věcí najednou.
nikitta: Chodím spíš na koncerty, z českých kapelek chodím na DECLINE (zrovna teď v pátek se chystám do Akropole na jejich koncert) a partičku GANG ALA BASTA a z těch zahraničních je toho fakt hodně.
redakce: Co to znamená, že přetrvávají potíže s textama?
nikitta: Skládám si takovým zvláštním způsobem, rozepíšu text, vymyslím si zpěvy a pak se dostanu do bodu, že nemůžu s tím textem dál hnout, asi by se mi hodil někdo, kdo by tu moji myšlenku nějak líp uměl zpracovat a já si pak udělala ten zpěv.
redakce: To jsem netušil, že sama píšeš. Máš nějaké viditelné výsledky?
nikitta: Ještě s tím nejsem úplně spokojená, tak bych to zatím neprezentovala.
redakce: Jak se díváš na nelegální kopírování hudby na Internetu? Určitě sis už nějakou tu MP3 stáhla.
nikitta: Já si myslím, že je ideální prodávat nějaký takovýhle formáty po internetu a je klid. Ono, kdyby stálo CD stovku, tak by to asi nebylo tak rozšířený, ale když stojí pět šest stovek, tak to si radši koupím boty, nebo něco do bytu. Např. v tom Dánsku, sem se včera koukala na nový cd Madonny a stálo 120 DKK což je 480,-Kč, což tady rozhodně určitě stojí mnohem víc.
redakce: To máš určitě pravdu, taky nevím, proč to stojí tolik, když samotná výroba CD stojí 15,-Kč.
nikitta: Jo jo, to mě dost štve, ale takovejch lidí je spousta, já chápu, že ty muzikanti taky musí být z něčeho živi, ale většinu z tý strašný sumy stejně spolkne nahrávací společnost.
redakce: Píšeš, že trochu zpíváš s kapelou. Pozveš naše čtenářky?
nikitta: Právě sem ti přeci psala, že momentálně nemám žádnou kapelu, až nějaká bude, nebo kdyby mě chtěl někdo na hosting na koncerty, tak samozřejmě budu ráda, když se lidičky přijdou kouknout
redakce: Dobře, mohla bys alespoň zazpívat na finále Miss Internet. Určitě by našla nějaká kapela, která by tě doprovodila.
nikitta: No nevím, nevím, jestli se tam dostanu to je jedna věc a myslím, že bych si pro volnou disciplínu připravila asi něco jiného.
redakce: To je docela škoda, co to bude?
nikitta: To přece nemůžu prozradit:-)
redakce: Dobře, necháme se překvapit.
nikitta: Ještě tam nejsem. ( v době rozhovoru bylo před uzávěrkou veřejné soutěže a ještě nebylo rozhodnuto, pozn. redakce)
redakce: Co dělá šelmička?
nikitta: Šelmička chudinka, teď byla od neděle sama doma, ještě jsem se s ní neviděla. Můj kamarád, ji chodil krmit a vzhledem k tomu, že sám má doma dvě kočky, tak na ni byl jistě hodný. Ta bude zase vyvádět radostí až přijdu.
redakce: Nechtěla bys jich mít víc?
nikitta: Ani ne, tahle dračice mi docela dává zabrat a navíc je to kočka bytová a obecně sehnat pronájem se zvířetem bývá problém, na tož se zologickou:-)
redakce: A co chlapi? Máš nějakýho?
nikitta: Jo jo, teď mám, jsem stráááááááááááááášně zamilovaná.
redakce: To je skvělý. Přejem ti aň to dobře dopadne. Nechceš nám poslat jeho fotku do rubriku Muž týdne?
nikitta: Myslím, že by asi nebyl moc nadšený, ale můžu se ho zeptat a dát ti zítra vědět.:-) ( Prý nechce být zatím medializován, škoda - možná příště

  1.   pozn. redakce)

redakce: Dobře. Sleduješ demonstranty MMF? Co na to říkáš?
nikitta: Sleduju, řekla bych že je to banda výtžníků, co přijela dělat brajgl, kde je konec té původní myšlence o tom, že se někomu něco nelíbí. Já chápu, že každej má nějakej názor a rád by ho nějak prezentoval, je fajn, když maj lidi názor, ale to co jsem viděla já, byla banda puberňáků, který maj novej způsob zábavy a nejspíš si tím i někteří z nich řešej i nějaký svý osobní problémy. štvou mě a nedělaj dobrou vizitku ani sami sobě, je mi líto těch policajtů, co tohle s nima musej řešit.
redakce: Myslim, že jsi to vystihla.
nikitta: :-)
redakce: Děkujeme za rozhovor. Doufám, že se uvidíme na finále. Zatím ahoj.
nikitta: Taky dík a ahoj.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Partnerská krize je zažehnána, ale řítí se na vás další problémy v lásce. Hlavně nic neřešte s horkou hlavou a mějte pochopení. Sedněte si ke krbu a relaxujte společné s dětmi. Mile vás…

Nejčtenější články

Doporučujeme