NIKOLA (32): Partner s bývalou přítelkyní trávil víkendy, sdílel s ní i postel | Foto: iStock

Foto: iStock

NIKOLA (32): Partner s bývalou přítelkyní trávil víkendy, sdílel s ní i postel

Občas se bohužel stává, že se dvě ženy zajímají o jednoho muže. Někdy to dojde ale až tak daleko, že se se svou rivalkou musíte chtě nechtě začít i přátelit. Pro Nikolu ale bylo pouto mezi jejím partnerem a jeho bývalou přítelkyní opravdu už moc.

Když mi na začátku Karel vyprávěl o svém nestandardním vztahu s bývalkou Ivanou, nevěřícně jsem kulila oči a snažila se informace rozdýchat. Po deseti letech aférek a rozchodů jsou na sebe i přes všechno natolik vázaní, že jsou „nejlepší přátelé“. A to, co přišlo dál, mi málem způsobilo srdeční zástavu.

Nevěděla jsem, jestli mě můj milý jen zkouší, když mi vysvětlil, jaký prapodivný vztah s Ivanou provozují. Ona má od jeho bytu stále klíče a vracet je nebude, takže se může zjevit, kdykoli se jí zachce, jsou přece kamarádi. Ale to není zdaleka všechno…Prý ze zvyku spolu tráví víkendy, a když Ivana přijede, spí v jedné posteli! Na mou otázku, zda by i jemu přišlo normální, kdyby ke mně můj bývalý jezdil na víkend a já s ním nadále sdílela společné lože, reagoval Karel vcelku dotčeně. „To víš, že ne! My za sebou máme deset let vztahu, tak ji přece nepošlu spát do pokoje pro hosty,“ pobouřil mě sobeckou odpovědí.

Nejdřív jsem se urazila, že takhle tedy ne, ale brzy jsem pochopila, že s tímhle přístupem bych daleko nedošla, protože Ivana má oproti mně ty společné roky a ví, jak na něj. Takže jsem to nakonec z lásky skousla. Jenže v tomhle vztahu ve třech jsem se necítila dobře. Navíc jsme na sebe s bývalkou byly od počátku naprosto alergické.

A pak mi jednou večer partner řekl, že takhle to dál nejde, že je naše nevraživost s Ivanou neúnosná a pro něj navíc velice stresující, takže by bylo fajn, kdyby se z nás pro dobro všech staly přítelkyně. Byla jsem opět v šoku a logicky na to nechtěla přistoupit, už tak trpím až až.

Řekla jsem, že se nad tím zamyslím, a odjela k sobě domů. Hned jsem to volala kamarádce a ta mi řekla, ať souhlasím a sama první setkání iniciuji, že tím Ivaně vezmu vítr z plachet, protože to nebude čekat, já tak navíc stoupnu v Karlových očích a že nepřátele si mám držet blízko a nakonec se to vyplatí.

Vzápětí jsem tedy s hranou vstřícností volala Karlovi a řekla, zda v pátek všichni zajdeme na poznávací skleničku a začneme znova. Měl ohromnou radost. Mě ta má přešla hned po pár minutách, co jsem si Ivanu sebevědomě vzala stranou, abych jí promluvila do duše. Tatam byla ta z Karlových příběhů neschopná chudinka, co se o sebe bez jeho pomoci nepostará. Přede mnou stála ostřílená mrcha, která ví, jak manipulovat „mým“ mužem.

Nakonec mě nepustila ke slovu a sdělila mi, že mě toleruje, že nejsem první ani poslední a ona tu bude navždycky tak jako doposud a ať se s tím smířím. Ač v šoku, úder jsem vrátila, ale nakonec jsem to byla já, která „prohrála“.

Byl totiž pátek, a to znamenalo, že Ivana bude spát u něj. Ten večer prý udělala srdceryvnou scénu a se slzami v očích mu řekla, jak jsem jí vyhrožovala, že je chci rozdělit a ona bez něj žít nedokáže. Načež jsme se s Karlem po telefonu rozešli, protože mi sdělil, že po těch společných letech ji ze svého života prostě nevymaže.

Doporučujeme

Články odjinud