NIKOLA (35): Můj partner mě využíval a po nemoci mě opustil

11. 4. 2019
NIKOLA (35): Můj partner mě využíval a po nemoci mě opustil
Nikola za sebou má několik nehezkých zkušeností s bývalými partnery. Po té poslední na muže na nějakou dobu zanevřela a není se čemu divit.

V lásce asi prostě nemám štěstí. Můj první kluk byl notorický sukničkář. Než jsem to zjistila, vědělo to už celé město. A já byla všem akorát tak pro smích. Z mojí druhé známosti se vyklubal feťák závislý na pervitinu. Než jsem si konečně připustila, co je zač, přišla jsem o celé své úspory.

Pak přišel Pavel, uzavřený citlivý kluk, se kterým to ze začátku bylo docela fajn. Jenže později se z něj stal žárlivý, podezíravý, majetnický despota, který se neštítil ani sprostých nadávek či dokonce facek. Když na mě vztáhl ruku poprvé, měla jsem sto chutí utéct.

Ale jsem bohužel ten typ člověka, který dlouho sbírá k radikálním činům odvahu, takže jsem se nechala ponižovat a týrat ještě další dva roky. Potom to rázně ukončila moje rodina. Tehdy jsem jim to vyčítala, ale dnes vím, že mě vlastně zachránili.

Bylo mi pětadvacet a díky svým dosavadním partnerským zkušenostem jsem došla k závěru, že si dalším pitomcem už život ničit nenechám. To budu radši sama. Vydrželo mi to dlouho – přes tři roky. Přestože všechny moje kamarádky měly přítele, já jsem se naučila žít naplno i bez lásky a vztahu.

A pak se objevil Ondřej. Blížily se moje třicáté narozeniny, jemu bylo pětatřicet. O co byl starší, o to byl moudřejší, zkušenější, zodpovědnější. Úplně něco jiného než mé dosavadní vztahy a vlastně i přátelé, převážně vrstevníci.

Skvěle jsme si rozuměli, bavily nás stejné věci, byli jsme oba sportovně založení, klapalo to i v posteli. Dokázala jsem si představit, že s tímhle klukem bych mohla být napořád.

Po půlroce mi nabídl, abych se nastěhovala k němu. Souhlasila jsem. Proč taky ne, i tak jsem u něj spala většinu dní v týdnu. Po pár letech nám ale radost ze společného bydlení začaly kazit právě komplikace v posteli. Zničehonic mě začal sex bolet. Nepomáhal lubrikant, pomalé a jemné zacházení, nic.

Nakonec jsem to nevydržela a zašla ke gynekoložce. Vyšetřila mě, ale vlastně nic neřekla. Poslala mě na nějaké další speciální vyšetření. Potom následovaly další a další prohlídky u dalších a dalších specialistů…

Celý kolotoč trval asi měsíc a další tři týdny jsem čekala na výsledky. Nakonec jsem se dozvěděla, že jsem vážně nemocná. Čekala mě operace, náročná léčba a zákaz sexu. Budoucnost také nebyla zrovna růžová. Lékaři mi řekli, že při své diagnóze musím počítat s vysokou pravděpodobností dalších komplikací, a dokonce mi hrozili, že nebudu moct mít děti. Samozřejmě jsem to tenkrát obrečela.

Zodpovědně jsem absolvovala všechny konzultace a prohlídky u doktorů a nakonec i operaci. Tvářila jsem se jako velká hrdinka, po nocích jsem ale Ondrovi slzela v posteli v náruči. Musím uznat, že měl se mnou velkou trpělivost, byl vlídný a ohleduplný.

Když jsem potřebovala obejmout nebo se mu svěřit se svým strachem, vyslechl mě. Sice se mě nikdy nezeptal, jak mi je, jak se cítím a jestli něco nepotřebuji, ale to jsem přičítala tomu, že on jako chlap tyhle věci bere trochu jinak.

Časem jsme se ale začali hádat. Na vině byla sexuální abstinence, kterou mi lékaři naordinovali. Ondrovi sex prostě chyběl. Snažila jsem se mu sice vyhovět jinak, ale to člověka nebaví každý den. Ponižovalo mě to. Viděl, že trpím, že já si neužiji, a přesto to po mně vyžadoval. A nevynechal připomínky, jak už se těší, až už konečně budu použitelná. Bylo mezi námi hodně dusno.

Ale pořádné rozčarování mě teprve čekalo. Lékaři mi oznámili, že jsem v pořádku, a já na ten den doma připravila malou oslavu, aby ta premiéra stála za to. Tak daleko jsme se ale nedostali. Ondřej se ani neposadil k večeři a rovnou na mě spustil, že už nám to spolu neklape a že by byl rád, kdybych se co nejdřív odstěhovala.

Prý se se mnou chtěl rozejít už před časem, ale pak jsem onemocněla a jemu to bylo hloupé. Čekal, až na tom budu psychicky lépe. Mezitím se stihl zamilovat do jiné ženy. Láska k ní mu ale nijak nepřekážela v tom, aby po mně denně vyžadoval něžnosti, ze kterých měl navíc prospěch jen on sám.

Myslím, že zrada od něj byla zatím ta největší, které se mi od mužů dostalo. Jedno vím ale určitě: Dalšímu chlapovi určitě hned tak brzy neuvěřím. Sice už nejsem nejmladší, ale než prožít další zklamání, raději budu sama.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

S rodinou nemáte ideální vztahy, protože dáte na jejich slova a nebudete spokojení. Zatoužili jste po změně image, ale nedáte se vést vlastním instinktem. Máte pocit, že vám doma nepřejí a…

Nejčtenější články

Doporučujeme