Komentáře k článku zpět na článek

Rambíša 13. 4. 2019 | 11:47

Nikola ještě může najít někoho lepšího,než doteď,ale asi musí líp vybírat. Dnes je o tolik víc možností se seznámit,za nás byla např. možnost si dát inzerát do novin.Dnes je to i s fotkou,dá se asi rychleji poznat ,že to není ten "pravý",když jsou mobily a internet.Nebrat známosti udělané někde v hospodě,spíš zkusit cyklistiku nebo tak něco,kde je víc mužských ,a tam zkusit štěstí.

helza 12. 4. 2019 | 11:02
Anonymizovaný 12. 4. 2019 | 10:04

@j66: Odchod odložil kvůli té její nemoci, ale v té době už koukal jinam a navíc neodmítal její něžnosti i když se chystal vztah ukončit,on si užíval, ona ne, za mě vyčůranej zmetek, sklidil co mohl a pryč. Když už měl milenku, tak co po ní chtěl ještě sex. Nakonec nebyl věrný ani té nové. A jak to měl udělat??? Když rozchod, tak se vším, od stolu i lože i když spolu ještě byli, za mě využil, ce se dalo.

Anonymizovaný 11. 4. 2019 | 22:57

Dvě tři nepovedené známosti nevidím jako tragédii, ale zkušenost, z níž je třeba se poučit. A protože paní je patrně nepoučitelná, ráda by z diskuse, kam píše, asi slyšela, že ona je ta, co za nic nemůže. Ovšem je to zejména ona, co stále opakovaně sahá ve výběru do řad mužů, kteří jí do života nic pozitivního nepřinesou. A čím víc pokusů, tím víc zklamání. Kde je problém single žijící ženy? V ní samé. Nikde jinde. Dokud žena neumí žít v souladu sama se sebou, není sama se sebou spokojená a sama se sebou neumí vycházet, těžko nade ten správný protějšek....

Mata69 11. 4. 2019 | 22:22
Anonymizovaný 11. 4. 2019 | 20:17

Zdravím, dámy. Paní Nikola je jedna z těch žen postižených prokletím, že si vybírají příšerné partnery a pak si mohou jen stěžovat. Což se rychle omrzí poslouchat. Pán si ji k sobě asi nastěhoval hlavně na to jedno. Když mu nemohla vyhovět, už ji nepotřeboval. O takovém muži si nic dobrého nemyslím, ale ani příliš nesoucítím s paní Nikolou, protože jen ona sama je zodpovědna za to, s kým má vztah.

helza 11. 4. 2019 | 19:49

@Elynor: Souhlasím, jenom doplňuji.
Před časem byl na téma žen, co "zůstaly na ocet" nějaký pořad. Hovořil slovy statistiky a kupodivu vždycky bylo hodně žen neprovdaných, dokonce mnohem, mnohem více než dnes. Představa, že se každá dívka vdá, má muže a děti, prý vznikla až za doby totality, kdy jakousi sociální jistotu měli prakticky všichni. V dřívějších dobách musel muž ženu nejprve uživit a to dokázal málokterý. Sňatek byl proto považován za štěstí, nikoliv za samozřejmost. Neprovdané ženy zůstávaly v rodině, staraly se o rodiče, byly hodnými tetami a pokud nepracovaly, odcházelyly do kláštera. Učitelky, zdravotní sestry, pradleny, tovární dělnice, děvečky, služky, porodní báby a báby kořenářky, hospodyně a podobně, byly prý jen vyjímečně provdané. A za ostudu, či katastrofu to nikdo nepovažoval.Je ale pravdou, že populaci i přes velkou úmrtnost tehdy zajišťoval velký počet dětí těch provdaných žen. Za totáče se říkalo, že každá žena, která může, by měla mít 3 děti, aby nekleal počet obyvatel. Takže tak nějak.

j66 11. 4. 2019 | 14:27

Mně nepřijde, že by se partner zachoval nějak špatně. Předpokládám, že právě v průběhu nemoci si uvědomil, že s ní žít nechce, ať už z jakéhokoli důvodu. A rozešel se s ní, až když se uzdravila. Jak to měl udělat šetrněji? Bydlela v jeho bytě, tj. sám se přece neodstěhuje z vlastního bytu, tak počkal se bude moci odstěhovat ona. Jasně, že to nic příjemného není, ale dost dobře nechápu, jak by to měl udělat líp.

Elynor 11. 4. 2019 | 11:15

K anketě - doby, kdy pro ženu bylo veliký malér a neštěstí zůstat neprovdána, dávno minuly. Už nežijeme ve společnosti, kde žena bez partnera prakticky neměla šanci se sama uživit a byla odkázána na milosrdenství příbuzných, případně musela jít do kláštera, nebo bídně živořit. A ještě se na ni hledělo jako na něco méněcenného, jako že žádnému chlapovi nestála za to. To se dneska už neděje, a nejméně v polovině světa je celkem běžné, že ženy žijí samy, bez manželů či stálých partnerů. Fakt to není žádná novinka, takže skutečně nechápu smysl takové anketní otázky. Žena, která nemá stálého partnera, nemusí nutně žít osaměle jako poustevník v jeskyni. Může dělat úplně cokoliv dle svého vlastního vkusu, nálady, povahy, zálib atd. Může mít X milenců na pěkné chvíle. Vážně to není katastrofa a důvod chodit kanálama.

Elynor 11. 4. 2019 | 11:01
Anonymizovaný 11. 4. 2019 | 10:03

Zdaleka mi nepřijde tak důležité o jakou diagnózu šlo, jako o to, že partner ztratil trpělivost a zájem podpořit ji. Přece nebyla nemocná tak, aby o ni musel pečovat nebo se vůbec kompletně starat. Může být ráda, že je pryč, projevil se jako nespolehlivý sobec a primitiv.

helza 11. 4. 2019 | 09:49
Anonymizovaný 11. 4. 2019 | 07:52

Přečtěte si také

Horoskopy

Od nového vztahu si mnohé slibujete, a proto splníte své lásce, co jí na očích uvidíte. Jen si dávejte…

Nejčtenější články

Doporučujeme