NINA (47): Stydím se rozvést, třetí svatba byla omyl, ale nechci to přiznat | Foto: iStock

Foto: iStock

NINA (47): Stydím se rozvést, třetí svatba byla omyl, ale nechci to přiznat

Nina má za sebou dvě nevydařená manželství, ale ani to třetí se jí nedaří. Její mladší manžel si rád užívá a Nina už touží po poklidném vztahu. Rozvést se ale stydí. Co s tím?

Před rokem a pár měsíci jsem se potřetí vdala – po letech samoty, z lásky jako trám. Poprvé jsem se vdávala v necelých dvaceti letech. Čekala jsem neplánovaně miminko s klukem, s nímž jsem měla krátký románek. Nechodili jsme spolu.

Těhotenství jsem chtěla ukončit, ale moje máma kontaktovala přítelovu matku a ty dvě si padly do oka. Měly pocit, že bychom byli jeden pro druhého dobrá partie. Jirka v té době navíc chodil s jinou dívkou, kterou se mnou podvedl. Tu dívku pak miloval celé naše krátké manželství.

Dnes mu to naprosto nemám za zlé, bylo mu čerstvě devatenáct. Byli jsme mladí. Rozvedli jsme se, když byly Terezce tři roky. O rozvod usiloval Jirka, miloval dívku, kterou kvůli mně opustil. Jeho rodina ho zavrhla. S Květou jsou nyní přes dvacet let manželé a jejich manželství je šťastné.

Podruhé jsem se vdala před třicítkou. Milan byl můj kolega z práce, byl o deset let starší a kvůli mně odešel od rodiny. Výčitky nemám, jeho žena mi totiž poděkovala! Kontaktovala mě během jejich rozvodu a napsala mi něco ve smyslu, že by mi měla vše vyčítat, ale že je mi vlastně vděčná, protože od Milana chtěla odejít již před lety, ale neměla dost odvahy kvůli dětem, financím a také ze strachu.

Nakonec dodala, že mi drží palce a přeje mi, abych jejího bývalého muže poznala jen z té lepší stránky. Pomyslela jsem si, že jde jistě jen o takový pichlavě ženský dovětek nakonec, který mi má ublížit, a mávla jsem nad tím rukou. Bohužel jsem po narození druhé dcery pochopila, o jakém strachu Milanova exmanželka mluvila.

Za Milana jsem se vdala rok po jeho rozvodu. Byla jsem těhotná, zamilovaná a šťastná. Po porodu se však náš vtah začal měnit. Byla jsem na muži finančně závislá a doma „připoutaná“ k miminku.

Muži to vyhovovalo a začal vystrkovat růžky. Byl velmi majetnický a žárlivý. Přestávala jsem být partnerka, ale víc a víc jsem se stávala jeho majetkem. Když jsem pak chtěla ve třech letech dcery Stázky nastoupit do práce, rozpoutal se doma psychický teror.

V té době jsem si ale řekla: „Dost!“ Do práce jsem nastoupila a začala jsem vydělávat hezké peníze. Naše manželství šlo pak od deseti k pěti. Muž se nemohl smířit s tím, že doma nemá puťku, ale samostatnou ženu. Rozvedli jsme se v mých pětatřiceti letech.

Psychicky to pro mě nebylo vůbec lehké. Být ani ne ve čtyřiceti dvakrát rozvedená a mít každou dcerku s jiným mužem je přece jen poněkud stigmatizující. Tehdy jsem si řekla: „Už nikdy! Už žádná svatba! Žádné vážné známosti.“

První dva roky jsem měla pocit, že jsem konečně šťastná, že mohu volně dýchat, že jsem svobodná, soběstačná a samostatná žena. Jenže ne každý je trvale šťastný sám, a tak jsem se pomalu otevírala možnosti dalšího vážného vztahu. Vztahu, ne manželství!

Byla jsem rozhodnutá, že i kdyby přijel báječný princ na bílém koni a chtěl ze mě udělat princeznu, tak si ho nevezmu. Myslím, že jsem to prohlásila i nahlas, což jsem neměla dělat! Kdosi nahoře to vzal jako výzvu a já ve svých čtyřiatřiceti letech potkala Kamila.

Kamil je o deset let mladší, pohledný a životem překypující muž. Nebylo příliš složité se do něj zamilovat. Šíleně zamilovat! A tak se z divokého „kluka“ bez závazků, který bydlel ve sdíleném bytě, jezdil sdíleným autem nebo na kole, lítal po koncertech a cestoval, stal na chvíli seriózní muž.

Holky už byly dospělé, prakticky mě nepotřebovaly, měla jsem svůj čas, byt, peníze. Když mě přítel požádal nesmírně romanticky o ruku, vůbec jsem nepřemýšlela a řekla „Ano!“ Rozházela jsem si to tehdy u celé rodiny! Nakonec jsme se však na mé třetí svatbě sešli všichni.

Kamil byl velmi přátelský a obvykle si dokázal každého získat. Bohužel se v posledních týdnech ukazuje, že je přátelský až moc. Ano, Kamil mi byl nevěrný, a to opakovaně, a ne s jednou ženou.

Podobně vstřícný vztah, jako má k ženám, má bohužel i k alkoholu a měkkým drogám, což jsem po celou dobu naší známosti netušila. Opravdu opilého a „sjetého“ ho vídám až nyní. V opilosti není nijak agresivní, ale pije moc. Pít, toulat se a střídat ženy ho baví.

Není mi dvacet a rychle jsem pochopila, že se nezmění, že jsem mu prostě poskytla domov, zázemí a možná i jakousi mateřskou lásku, kterou nikdy neměl. Nejraději bych se Kamila zbavila. Jenže se před rodinou a známými, kterým toto vše tajím, hrozně stydím. Přece se nemohu rozvést potřetí!

Doporučujeme

Články odjinud